תבלינים מומלצים: 7 תבלינים מומלצים לחיזוק מערכת החיסונית

כולנו מכירים את זה: זה מתחיל משיעול או עיטוש קטן, ממשיך לחולשה, בחילה ומשם עובר לחום גבוה, צמרמורות וגודש נוראי באף שאי אפשר להפטר ממנו כן אנו מדברים על מחלות חורף כמו צינון, שפעת, שיעול ועוד.

כאשר החורף מגיע חשוב לדעת עוד לפני הגשמים הראשונים מהם התבלינים המומלצים לחיזוק המערכת החיסונית שיעזרו לכם לעבור את החורף בשלום ואיך תוכלו לטפל בשפעת אם חלילה נדבקתם.

בשל כך הכנו עבורכם רשימה של 7 תבלינים שיחממו לכם את הלב ויגנו עליכם מפני מחלות מציקות ומעיקות. אז מהם התבלינים?

כורכום – כורכום הוא אחד מהתבלינים המוכרים ביותר בתחום הבריאות וזאת משום שהוא מכיל חומרים אנטי סרטניים. בכל הנוגע למחלות חורף וחיזוק המערכת החיסונית חשוב לדעת כי התבלין הינו כזה שמגן על הגוף משפעת וצינון, והוא מעולה להקלה על שיעולים. את הכורכום ניתן לצרוך בתבשילים כאשר הדרך הטובה ביותר ליהנות מסגולותיו הרפואיות של התבלין היא באמצעות ערבוב כפית של כורכום בכוס מים חמים ושתייתו.

הל –  הל הוא תבלין שנחשב יקר יותר משאר התבלינים אך הוא כזה שהתמורה שבשימוש בו הינה יקרה מפז! ההל שהגיע אלינו מהודו, הוא תבלין שבו משתמשים הודים בעיקר ברפואת האיורוודה. התבלין נחשב כזה שמסייע להחלים מצינון, שפעת ושאר מחלות, תוך שהוא גם יעיל נגד דלקות. ההל אותו ניתן להוסיף למרקים ולחליטות תה, הוא תבלין שמכיל ויטמינים החיוניים לגוף ומחזקים את המערכת החיסונים כמו ויטמין מסוג A, B, וויטמין C ומלבד כל אלה הוא עשיר בברזל, אבץ, סידן מגנזיום ובשלל ויטמינים שמסייעים לחיזוק הגוף.

פלפל שחור – פלפל שחור טרי וגרוס יכול לספק הגנה מרבית על המערכת החיסונית וזאת משום שהוא מועשר בנוגדי חמצון. פלפל שחור מסייע להקל על בחילות, והוא מונע מחלות לב ומקטין את כמויות הסוכר בדם. את הפלפל מוסיפים לשלל מאכלים ואף ניתן להוסיף אותו לחליטות צמחים כפלפל אנגלי או מגורר.

אורגנו – אורגנו הינו תבלין טעים שמשתלב מעולה במאכלים איטלקיים תוך שלאורגנו סגולות מרפא בולטות! בתבלין זה ישנם אנטיאוקסידנטים ותכונות אנטיספטיות שהופכות אותו למגן מצוין מפני צינון ושפעת, והוא מחזק את הגוף ועשיר בוויטמינים שמגנים על המערכת החיסונית. את האורגנו ניתן לחלוט או לערבב אותו עם מיץ טבעי. בנוסף חשוב לדעת כי האורגנו יקל על גודש באף וזאת  בשאיפת ממים חמים עם טיפות שמן אורגנו, והוא יסייע כחליטה בתה במקרים של שפעת.

רוזמרין – את צמח הרוזמרין ניתן למצוא כמעט בכל מקום, בין אם כשיח שצומח בין הבתים, על דרכים ראשיות ובחנויות התבלינים. פרחי התבלין הסגלגלים מעולים להקלה בהצטננות והגנה על המערכת החיסונית, כאשר התבלין מעולה לטיפול בכאבי אוזניים, בשיעול ביובש ובליחה. את הרוזמרין ניתן לצרוך באמצעות שתיית מיץ העשוי רוזמרין שבאמצעותו ניתן לפתור מספר בעיות בריאותיות. בנוסף, ערבוב של צמח האורגנו עם שמן זית יכול להקל על כאבי שרירים שעלולים להופיע בזמן שפעת. התבלין נחשב כזה שמוריד חום ועוזר להתאוששות ממחלות חורף.

ציפורן – תבלין הציפורן הוא תבלין שיכול להשתלב בקלות עם שלל מאכלים והוא מעולה בחליטת צ’אי הודי. התבלין מחזק את המערכת החיסונית, מחזק את הגוף ומסייע להחלים מצינון ושפעת, תוך שהתבלין נחשב כאנטי בקטריאלי. בנוסף ציפורן הוא תבלין שנחשב מרדים ולכן מומלץ לצרוך אותו בחליטת תה לפני השינה.

ג’ינג’ר – ג’ינג’ר הוא שורש טרי שנגרס לתבלין נקצץ והוא כזה שניתן להוסיף למגוון מאכלים, ניתן לחלוט אותו בחליטות תה ואפילו ללעוס אותו. שורש הג’ינג’ר הוא אחד מהתבלינים שמחזקים את המערכת החיסונית, הוא מחמם את הגוף ממריץ את הדם, ומעולה לשיכוך כאבים.

הכתבה בחסות תבליני אביבי המקום שלכם לתבלינים טהורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *