אנרגיה סולארית – למה כולם מדברים על זה היום?

בשנים האחרונות אי אפשר לברוח מהמושג אנרגיה סולארית. גופים עסקיים רבים עוסקים בכך, אוניברסיטאות ומרכזי מחקר מציגים אינספור מחקרים שתומכים בשימוש באנרגיה כזו, ממשלות פועלות על מנת להקל את השימוש בה, ובאופן כללי נדמה שאנחנו עוברים לאט לאט יותר לשימוש באנרגיה מסוג זה, אם ובלי שנרצה.

על מנת להבין מה זו אנרגיה סולארית ולמה כולם מתעסקים בה, צריך ללכת מעט אחורה. מבלי להיכנס עמוק מדי להיסטוריה האנושית, הרי שהמהפכה התעשייתית אילצה את בני האדם לחפש מקורות אנרגיה שיאפשרו לו לייצר. במהלך השנים הוא בחר להשתמש במשאבי טבע שונים שהיו נחשבים בעיניו ליעילים ולא פחות חשוב, זמינים. הוא השתמש בפחם, נפט, גז.

אומנם מדובר במוצרים יעילים, אך יש איתם מספר בעיות, ראשית, גם אם הם זמינים, הרי שיש צורך להוציא מתוך האדמה, זה לוקח זמן ועולה כסף, שנית, הם משאבים שבסופו של דבר, גם אם זה ייקח אלפי שנים, הם יתכלו, אי אפשר לייצר אינסוף נפט, פחם, או גז, ושלוש, הם לא ידידותיים לסביבה. כמעט בשום צורה שהיא, הם לא מטיבים עם הסביבה. זה יכול לסכן את מי שמשתמש במשאבים אלו וכן את הדורות הבאים.

לכן, במהלך השנים, בפרט בארבעים השנה האחרונות לערך, התחלנו לחפש אנרגיות חלופיות, אנרגיות שהן זמינות, זולות, ואינן פוגעות בסביבה. כך בדיוק הגענו לאנרגיה סולארית.

מה זו אנרגיה סולארית?

מדובר על אנרגיה שמתבססת על השמש. מדובר בתהליך מאוד פשוט, במקום להשתמש במשאבי טבע, לסכן אותו ואת האדם, אנחנו משתמשים באנרגיה חלופית באמצעות כלים שאנחנו מייצרים ובכך אנחנו יכולים לנצל את השמש, אשר כידוע היא משאב לא מתכלה ומשאב שתמיד יעמוד לרשותנו.

באופן כזה אנחנו למעשה “זוכים בכל הקופה” אפשר לומר. שכן ניצול השמש באמצעות אנרגיה סולארית, היא הרבה יותר זולה, בין אם זה בהתקנת מתקנים מתאימים להפקה ובין אם זה בצריכה לאחר מכן, אנחנו נהנים משימוש במשאב טבעי שאיננו מזהם ואיננו גורם לנזק, וכן אנחנו לא צריכים לחסוך, שכן הוא תמיד יהיה לרשותנו.

בשביל להבדיל את ההבדל, צריך לחזור אל שנות השבעים, אז החלה המחשבה הרצינית על אנרגיה סולארית. אז העולם התמודד עם משבר הנפט אשר נוצר בעקבות העלאת המחיר על ידי מדינות שמחזיקות ברשותן את מרבית מאגרי הנפט בעולם (א”ופק), מה שקרה זה שהעולם מצד אחד היה צריך לחסוך בנפט ומצד שני הוא בזבז הרבה כסף.

לעומת זאת, בעשור וחצי האחרונים, אנחנו יכולים לראות ירידה חדה במחירי הנפט, בין היתר בגלל שמדינות מסוימות ובראשן ארצות הברית, החלו להשתמש באנרגיות חלופיות, אנרגיות סולאריות ואחרות, אשר למעשה ייתרו את השימוש בנפט. אומנם אותן מדינות שמחזיקות בו נפגעו, אך מדינות אחרות, שהן עניות לרוב, יכולות לחסוך הרבה יותר כסף.

אירועים בתל אביב – איך אפשר לברור מכל ההיצע שיש לעיר להציע לנו?

לא צריך להיות תושב תל אביב בשביל לדעת שכמעט בכל שבוע יש בה אירוע אחר מיוחד, כמעט בכל תקופה בשנה, אנחנו יכולים ליהנות משלל פסטיבלים ואירועים אחרים אשר יכולים בהחלט למלא את הזמן היטב ולא להשתעמם בה לעולם, לא לחינם הסלוגן המוביל שלה במשך שנים רבות כבר הוא, עיר ללא הפסקה.

החוכמה היא כיצד לברור מבין אירועים בתל אביב את אלה שמתאימים לנו, לשם כך אנחנו גם צריכים לדעת היכן וכיצד לחפש אירועים שבאמת יכולים לעניין אותנו. בין אם זה על פי גיל, סטטוס משפחתי או על פי מאפיינים אחרים. מן הסתם, אנחנו יכולים להשתלב באירועים בעלי מאפיינים שונים לגמרי על פי בחירה, כמו כן אנחנו יכולים לנסות את כוחנו באירועים מסוימים שמעולם לא נכחנו בהם.

לפני שאנחנו נסביר כיצד אנחנו יכולים לבחור בין אירועים בתל אביב, מה בדיוק יכול להתאים לנו, צריך להסביר, שיש מגוון מאפיינים, לא רק בהיבט של התוכן אלא גם בהיבטים אחרים. למשל, אנחנו יכולים למצוא אירועים שנערכים פעם בשנה, לדוגמא מצעד הגאווה, מרתון תל אביב או פסטיבלים מסוימים, ויש אירועים שחוזרים על עצמם מעת לעת, מדי חודש או מדי מספר שבועות. זה חשוב לדעת, כי אם אנחנו מחליטים להשתתף באירוע מסוים או אם אנחנו צריכים להתכונן אליו, עלינו לדעת מתי הוא נערך וכל כמה זמן.

כיצד בוררים אירועים בתל אביב?

מן הסתם, אנחנו יכולים להשתמש במדריכים שונים ומגוונים אשר מתפרסמים באינטרנט לשם כך. אנחנו יכולים למצוא מדריכים רשמיים של העירייה שמציגים אירועים רחבים שנערכים בכל העיר וכן של מוסדות שונים אשר מציינים את האירועים שלהם. לצידם, אנחנו יכולים למצוא מדריכים שמתאימים ספציפית למקום מסוים, בין אם זה אירועים במוזיאון, גלריה, או כל מקום אחר.

חשוב מאוד שאנחנו נתעדכן על האירועים אשר נערכים בתל אביב על פי בסיס חודשי ושבועי, כך אנחנו נהיה גם מעודכנים במועד האירוע וגם אנחנו נוכל לתכנן מראש את לוח הזמנים שלנו ונדע בדיוק מה זה דורש מאיתנו.

כמובן, שאנחנו צריכים לבחון את האירועים על פי מאפיינים שלהם. בחופשות החגים והקיץ, אנחנו נמצא מגוון אירועים שמתאימים לילדים, הן כאלה שנערכים בחינם והן כאלה שנערכים בעלות כספית מסוימת. כמו כן, אנחנו נמצא אירועים בסופי שבוע שמתאימים לכל המשפחה. לצד אירועים אלו, אנחנו יכולים ליהנות מפסטיבלים, תערוכות ואירועים אחרים שמתאימים יותר לקהל של מבוגרים.

לפני סיום צריך לומר, אנחנו יכולים למצוא גם מגוון רחב של אירועים שנערכים מחוץ למיינסטארים המוכר, אירועים שפונים הן לבני נוער והן לצעירים ומבוגרים כאחד, מדובר על אירועי תרבות, מוזיקה, קולנוע, קומיקס ועוד. כל אלה נערכים במשך כל ימות השנה.

 

 

חבילות טלוויזיה – האם יש לזה חשיבות בימינו?

שוק הטלוויזיה הרב ערוצית עבר שינויים מרחיקי לכת בעשור האחרון. אם עד לפני שנים לא רבות התרגלנו לכך שהיו שתי חברות אשר התחרו על הכיס שלנו, הרי שהיום אנחנו יכולים למצוא הרבה יותר חברות, הן ישראליות והן בינלאומיות אשר מתחרות על הכיס שלנו ומציעות לנו חבילות שונות.

כידוע, אנחנו יכולים למצוא חבילות טלוויזיה מסוגים שונים, בין אם מדובר בחבילות שכוללות ערוצים קבועים ובין אם מדובר על חבילות שכוללות ערוצים שאנחנו יכולים לבחור. אנחנו יכולים למצוא בחלק מהחברות ערוצים חופפים, בעוד שאצל אחרות אנחנו יכולים למצוא ערוצים אשר ייחודיים להן, כולל ערוצים בינלאומיים שלא נראו מעולם בישראל.

לא מעט ישראלים תוהים, בינם לבין עצמם, אם יש משמעות לחבילות שכאלה היום. הרי, כל מי שיש לו מחשב עם חיבור לאינטרנט יכול ליהנות מאפשרות לצפות בסדרות, סרטים וערוצים באופן חופשי, במקרים רבים ניתן להתחבר לפלטפורמות בינלאומיות במחירים מוזלים, כולל כאלה שנכנסו לארץ עם הזמן. לכן עולה השאלה, מה הטעם באותן חבילות טלוויזיה שמציעות החברות השונות.

לפני שנסביר נדגיש, עצם זה שאנחנו יכולים לבחור בין חבילות טלוויזיה שונות, זאת להבדיל מבעבר אז היינו יכולים לבחור חבילה אחת, משרתת אותה מבחינה כלכלית אך גם ממקדת אותנו על ערוצים שאנחנו באמת רוצים לראות. לכן חשוב שאנחנו נשתמש באופציה זו.

מדוע משתלם לרכוש חבילות טלוויזיה

גם היום יש חשיבות גדולה לחבילות אשר מציעות לנו החברות השונות, אף על פי שייתכן ואנחנו יכולים למצוא אופציות זולות יותר.

ראשית, מרבית החבילות כוללות ערוצים ייחודים, ערוצים שהחברות עצמן מפעילות, דבר שלא נמצא בשום מקום אחר. אותם ערוצים משדרים סדרות וסרטים שנרכשו במיוחד על ידי אותן חברות. נכון שבמקרים רבים אנחנו יכולים למצוא אותם ברשת, אך תוך כדי עבירה על החוק.

שנית, החבילות של החברות השונות עדיין מכילות הרבה יותר תוכן מכל אופציה אחרת, כולל תוכן אקטואלי, כלומר כזה שעוסק בחדשות, ספורט וחומרים אחרים.

שלישית, אופי השידור הוא הרבה יותר איכותי, מה עוד שבחלק גדול מהמקרים אנחנו יכולים ליהנות מחבילות שכוללות ממירים מקליטים.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, היום הרבה יותר קל לעבור מחברה לחברה, קל הרבה יותר להתמקח, וקל יותר לקבל את מה שרוצים במחיר מתאים. זה יכול להיות הרבה יותר נוח עבורנו לאורך זמן. עלינו לחשוב מה נכון מבחינה כלכלית אך גם מה נכון מבחינת התוכן שאנחנו נקבל ורמת השירות ממנה נהנה.

לפני שאנחנו בוחרים את החבילה שמתאימה לנו, חשוב שאנחנו נבצע סקר שוק מקיף ונחליט איזו חבילה מבין כל החבילות יכולה להתאים לנו. בין אם אנחנו רווקים, הורים לילדים קטנים או ילדים גדולים, זוג מבוגרים או כל גורם אחר שנמצא בסטטוס מסוים.

חנות חיות בתל אביב – מה אנחנו נבחן כשנחפש חנות לחיות שלנו?

לא יהיה מוגזם לומר, שאם יש לנו חיית מחמד בבית, בין אם זה כלב, חתול או כל חיה אחרת, אנחנו נצטרך להשתמש בשירותים של נותני שירותים מסוימים ונרצה להפוך אותם לנותני שירותים קבועים. בין אם מדובר בווטרינר, בין אם מדובר בספר או ספרית, וכן אם מדובר בחנות חיות. אנחנו נבחר בחנות אחת ונעבוד איתה כל הזמן. זה הרבה יותר נוח ופשוט עבורנו.

אם אנחנו מחפשים חנות חיות בתל אביב, בהנחה ואנחנו תושבי העיר ואין לנו כוונה לחפש חנות חיות במקומות מרוחקים, יישובים אחרים, אז סביר להניח שאנחנו נוכל למצוא שורה ארוכה של חנויות שיכולות להתאים לנו בין אם מדובר בחנות גדולה או קטנה. החוכמה היא, למצוא את החנות שמתאימה לנו, וזה בדיוק מה שאנחנו נבדוק במאמר זה, מה עלינו לבחון כשאנחנו מחפשים חנות חיות בתל אביב.

לפני שנבחן כמה נקודות לגבי בחירת חנות חיות בתל אביב, חשוב להדגיש, אף על פי שהיום אפשר לקנות את כל הדברים דרך האינטרנט, עדיין נכון יהיה אם נבחר חנות שפועלת גם באופן פרונטאלי ולא רק דרך אתר אינטרנט. הסיבה היא, כך אנחנו נוכל לבחון את הדברים אותם אנחנו רוצים לרכוש בצורה הרבה יותר קפדנית ומדויקת, מן הסתם בצורה כזו גם אנחנו נברר שאלות שונות שעולות אצלנו ונוכל לקבל הרבה יותר מידע שיכול לעזור.

כיצד בוחרים חנות חיות בתל אביב?

הנקודה הראשונה שאנחנו צריכים לבחון זה המיקום של החנות ועד כמה היא אטרקטיבית עבורנו. אנחנו לא נבחר חנות חיות שממוקמת במקום רחוק אשר מחייב אותנו לנסוע אליה, בוודאי שלא נבחר חנות שלא תכיל את כל המוצרים שאנחנו צריכים. עלינו לחבר את שתי הנקודות ביחד. החנות צריכה להיות אטרקטיבית מבחינת ציוד, שירות וכמובן מבחינת העלויות שהיא גובה.

כאשר אנחנו בוחרים חנות חיות בכל מקום ובפרט בתל אביב, חשוב שתהיה זו חנות שמציעה לנו מבחר רחב של ציוד ואמצעים, של חברות ודגמים שונים, כמו כן, רצוי מאוד שהחנות תכיל אנשי צוות מקצועיים שיוכלו לעזור לנו בכל נקודה ובכל עניין. ברור מאליו שנרצה להתייעץ עם הצוות לגבי שאלות שונות ועל כן, יהיה נכון אם נרגיש שאנחנו נמצאים בידיים טובות.

אומנם עלינו לבחור חנות שנוכל להיכנס אליה ולקנות בה מוצרים ושירותים שונים, אך יהיה נכון אם נבחר חנות שגם מאפשרת לבצע הזמנות בטלפון או דרך אתר האינטרנט, כך אם אנחנו לא יכולים להגיע אל החנות נוכל לבצע את הרכישה בלי שום בעיה. זה למקרה שאנחנו נתקעים בלי דבר מסוים ואין לנו אפשרות לקנות אותו בשום מקום אחר.

חנויות רבות אגב, מציעות לנו היום מלבד מוצרים וציוד לחיות גם מגוון רחב מאוד של שירותים נלווים, בין אם זה תספורות או שירותים אחרים. גם זה נושא עלינו לבחון בטרם אנחנו בוחרים חנות חיות.

 

בגדי ילדים – האם בגדים יכולים להעניק לילד מסר חינוכי?

בשנים האחרונות, יותר ויותר הורים מבקשים להקנות לילדים שלכם ערכים חינוכיים ייחודים, לא רק דרך למידה פרונטאלית או דרך משחקים וצעצועים, גם לא רק דרך הקניית ערכים בסיסית, כפי שהיה נהוג מאז ומתמיד. הרבה הורים משתמשים בכלים נוספים לצורך כך, כלים שבעבר למשל, לא תמיד היו נתפסים כאלמנט שאפשר להשתמש בהם לצורך כך.

אחת הדוגמאות לכך הם בגדי ילדים. אם בעבר הבגדים נתפסו כחלק כללי, אלמנטרי, כמו אצל מבוגרים, משהו שנועד למראה, לחזות החיצונית, הרי שכיום יותר ויותר הורים מבקשים להשתמש גם בבגדים על מנת להעביר מסרים חינוכיים לילדיהם, זאת על מנת שיגדלו על פי מסרים וערכים אלו, ילמדו דברים חדשים והכי חשוב, על מנת שיתרגלו וינהגו על פיהם גם בעתיד.

אפשר למצוא בשימוש באותם בגדי ילדים, כמה חלקים אפקטיביים מאוד בשביל להעביר את המסר שאנחנו רוצים. לפני שנציג את החלקים השונים, צריך לציין, לא בכל בגד זה אפשרי ולא תמיד הורים יודעים כיצד להשתמש בבגדים בשביל להעביר את המסר לילדים שלהם. מן הסתם צריך לזכור גם, ששימוש בבגדי ילדים לבד איננו מספיק, זה חייב להתבצע באמצעות מגוון רחב של אלמנטים וכלים, בין אם כאלה שציינו קודם לכן ובין אם אחרים.

כיצד להעביר מסרים חינוכיים באמצעות בגדי ילדים

ישנם כמה דרכים ומסרים חינוכיים שאנחנו יכולים להעביר באמצעות בגדים שאנחנו רוכשים לילדים שלנו.

דרך אחת היא, לרכוש לילדים אך ורק בגדים בחנויות או אתרי אינטרנט עצמאיים, כלומר כאלה שאינם נחשבים מותגים ואינם חלק מרשתות גדולות. מעבר לעובדה שמדובר בבגדים הרבה יותר מקוריים וייחודים, הרי מה שעומד מאחורי רעיון זה הוא לעזור לעסקים קטנים ולא רק לעסקים גדולים. בוודאי אם מדובר באתרים וחנויות שמפעילים אותם גורמים מקומיים.

דרך אחרת להעביר את המסר היא, לרכוש בגדים ממוחזרים או בגדים משומשים באיכות גבוהה. המסר כאן הוא שגם בגדים כאלה יכולים לשמש אותנו, יתרה מזו, הרעיון הוא שמה שחשוב בסופו של דבר זה איכות הבגד ולא עד כמה הוא חדש ואופנתי.

הורים רבים משתמשים בבגדים בשביל להעביר מסרים חינוכיים שונים, למשל, אפשר לקנות בגדים שיש עליהם ציורים של חיות עם שמות, בגדים עם אותיות באנגלית, בגדים עם תרגילים פשוטים בחשבון. דברים שיכולים להוות בסיס ללמד את הילד דברים שונים. ברור מאליו שהבגדים לא יחליפו את השלב בו אנחנו יושבים עם הילד ומסבירים לו את אותם דברים, אך הם בהחלט יכולים להוות בסיס מסוים עבורו.

אגב, הרבה הורים נוהגים לרכוש לילדים שלהם בגדים עם מסרים חיוביים, בין היתר כאלה שמגובים בדמויות שילדים אוהבים ומתחברים אליהם. זה גם יכול להקנות להם ערכים חינוכיים שונים, ותוך כדי שימוש בדמויות שהילדים מעריצים.

רשתות הצללה – למה הן משמשות?

השמש החזקה ידועה בסכנות הרבות שהיא מביאה והרצון לחפש פתרונות מתאימים שיגנו עלינו מפניה הולידו פיתוחים נהדרים. אחד מהם הן רשתות הצללה. רשתות אלו, אותן ניתן לרכוש בחנויות שונות כיום, הן דרך נפלאה ליהנות בחיק הטבע ובחוף הים, אך מבלי להיחשף לקרני השמש החזקות והמזיקות. היתרון הבולט שלהן הוא היכולת לשאת אותן בקלות לכל מקום שרוצים ואפילו לאפסן אותן ברכב ללא כל בעיה. המחיר שלהן נוח מאד והן עשויות מחומרים באיכות גבוהה.

מתי אפשר להיעזר בהן

רשתות הצללה הן דרך נפלאה, כאמור, לבלות בחוץ מבלי לדאוג לדבר, ובעיקר – מבלי להיחשף לשמש המסוכנת. אחד השימושים הבולטים של רשתות אלו הוא בחוף הים. רבים אוהבים לבלות את סוף השבוע שלהם בחודשי הקיץ וגם את זמנם הפנוי בחוף הים, בין אם על החוף עצמו ובין אם במים. בין השעות 10 בבוקר ועד 15 אחר הצהריים קרני השמש חזקות מאד ומזיקות לעורנו. מי שרוצה לשהות על חוף הים בשעות האלו יכול להיעזר ברשת הצללה שתאפשר לו ליהנות מכל העולמות: בילוי על חוף הים והגנה מלאה מפני השמש.

רשת צל היא פתרון גם למי שרוצה לבלות עם החברים או עם המשפחה בטבע, בפיקניק כיפי. את הפיקניק אפשר לערוך בשדה הפתוח, ביער או בכל מקום בטבע. כאשר מדובר במקום שאיננו מוצל, ובהנחה שרוצים לערוך את הפיקניק בשעות היום, אין כמו רשתות הצללה שיגנו על המבלים. כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח את רשת ההצללה, לשבת תחתה ולבלות בנעימים כמה שרוצים.

והנה רעיון נוסף לרשת ההצללה: רוצים לערוך אירוע קטן ואינטימי בחוץ? בין אם בשישי בצהריים, בשבת בבוקר או בכל יום אחר בחודשי הקיץ החמים והשמשיים, בעזרת רשתות הצללה תוכלו לספק לאורחים שלכם את הנוחות הנדרשת ואת הצל הנעים. כך אתם לא מוגבלים במקום ויכולים לערוך את האירוע שלכם בכל שעה של היום ומבלי לדאוג מסכנת קרני השמש המזיקות. תוכלו לרכוש מספר רשתות כאלו ולפזר אותן במקום עצמו.

טיפים לרכישה נכונה

החלטתם לרכוש רשת הצללה? מצוין. עכשיו, כל שנותר לכם לעשות הוא לאתר את המתאימה. שימוש לב שישנן רשתות הצללה באיכויות שונות וגם במידות שונות. בחרו את הגודל המתאים לכם תוך התייחסות למספר הנפשות בבית או למספר האנשים שאתם רוצים לקחת אתכם לים או לפיקניק שאותו תערכו בקרוב. דבר נוסף, וודאו שהרשת שאתם בוחרים איכותית ועמידה. רשתות ההצללה של היום נחשבות לאיכותיות מאד והן יכולות לספק לכם מענה למשך זמן רב. גם אם הדבר כרוך בהוצאה כספית גבוהה יחסית, או, יותר משתכננתם, מדובר לרוב בהוצאה חד פעמית שבהחלט מצדיקה את עצמה ומשתלמת מאד בסופו של דבר.

כלוב טיסה לכלב שלכם – הדרך הבטוחה לעבור את המסע

יותר ויותר ישראלים בוחרים להעתיק את מקום מגוריהם ליעד כלשהו בחו”ל, בין אם לתקופה קצרה ובין אם לתקופה ארוכה. אלה שיש להם גם כלב או כלבה בבית, נדרשים להתמודד עם אתגר נוסף, מעבר למעבר עצמו, ליעד החדש: העברתו בטיסה. כלוב טיסה לכלב, במקרה הזה, הוא הפתרון הטוב ביותר. הכלב או הכלבה, השוהים במהלך הטיסה בבטן המטוס, רחוק מבעליהם, נמצאים בתוך כלוב מיוחד לאורך כל הטיסה, שם הם מקבלים גם מזון ומים לשתייה.

כלוב טיסה – כדי לעבור אותה בשלום

הרצון להציע לכלבים שלנו את הנוחות הרבה ואת הטוב ביותר, הוליד לא מעט פתרונות, שבהם אנו יכולים להיעזר ביום יום. כזה הוא בדיוק כלוב הטיסה. כלוב הטיסה מגיע במידות שונות והוא מתאים לכלבים מכל הגזעים ובכל הגדלים. ישנם כלובי טיסה לכלבים קטנים מאד וגם כלובים לכלבים גדולים. כאשר מדובר בכלבים קטנטנים, ישנה, במקרים מסוים, אף אפשרות להעלות אותם לטיסה, מה שמקל לא מעט על הכלב או על הכלבה. אולם, כשאלה הם כלבים גדולים, הברירה היחידה היא לשלוח אותם, כשהם בכלוב עצמו, לבטן המטוס. בין אם זו טיסה קצרצרה ובין אם ארוכה מאד, עליהם להישאר שם לאורך כל הטיסה עד להגעה אל היעד.

תנאים נוחים ומרחב בטוח ונעים – כי זה בדיוק מה שצריך הכלב שלכם

בכלוב הטיסה ניתן להניח את קערת האוכל ואת קערת המים לכלב או לכלבה, כדי שיוכלו לאכול ולשתות לאורך הטיסה. על כלוב הטיסה להתאים למידותיהם ולהיות נוח להם. הרגלת בעל החיים לכלוב הזה, חשוב שתעשה מספר חודשים לפני מועד הטיסה, על מנת לאפשר לו לבחון בכל יום את המקום החדש, להתרגל אליו לאט לאט ולמצוא בו מרחב בטוח ונעים. כך הוא יגיע ליום הטיסה נינוח הרבה יותר ויעבור את המסע בשלום. הדבר קריטי במיוחד לכלבים חששניים וכאשר מדובר בטיסות ארוכות מאד.

בחירת כלוב טיסה לכלב מצריכה התייחסות למספר נקודות. הראשונה, כאמור, היא מידת הכלוב בהתחשב במידותיו של הכלב. הכלב שלכם צריך לעמוד בחופשיות בכלוב הטיסה. על הכלוב לאפשר לו לנוע ללא כל בעיה אם ירצה וכמובן לרבוץ בו. נקודה נוספת, שגם אליה חשוב להתייחס, הוא המשטח שעליו נמצא הכלב. יש לספק לו בכלוב מזרן או שמיכה נעימה ונוחה, שעליה יוכל לישון או לרבוץ, אפילו כזו שמזכירה את הבית ולה הוא מורגל. חשוב מאד לפנות לחברת התעופה מבעוד מועד ולבדוק איתה מהם הקריטריונים להטסת בעל החיים והאם אתם זקוקים לאישורים מיוחדים או מסמכים כלשהם כדי להעלות את הכלב או את הכלבה שלכם לטיסה ולהיכנס איתם למדינה שאליה אתם טסים. כדי לקבל את המענה המתאים, תוכלו להיעזר בחברות, המתמחות בכך ועוזרות בהכנות לקראת הטסת בעל החיים, לרבות איסוף כל האישורים והמסמכים הנדרשים.

ביטוח רכב: למשל אם הרכב בוער ואין לכם ביטוח

לא נראה לכם מוזר שאנשים אינם טורחים להיכנס לאינטרנט כדי להשוות מחירים של ביטוח רכב? התהליך אורך מספר דקות ויכול להציל אנשים מצרות, אז למה לא יותר אנשים עושים את זה אולי הם אינם מודעים לתהליך. אחרי הכול. קבלת הצעת מחיר באינטרנט מתאפשרת במהירות ובקלות יותר מאשר שיחת טלפון עם סוכן הביטוח.

במקום לקבל את המידע המקיף בטלפון, ניתן פשוט להזין את הפרטים ולהמתין להצעת מחיר. התקשרות באינטרנט היא תהליך מהיר וקל יותר, כך שתוכלו לקבל שלוש השוואות מחירים בזמן שייקח לכם לסיים שיחת טלפון אחת. האינטרנט מאפשר לכם לחסוך כסף ולשלם עבור הביטוח המשתלם ביותר.

קשה להיפטר מהרגלים ישנים

אנשים מעדיפים לדבוק בשיטות הישנות שלהם. אדם שתמיד רכש ביטוח באמצעות הפניות של בני משפחה וחברים, התרגל לשיטה זו. בן דודו מיכאל אמר שהוא קיבל עסקה טובה, כך שהוא הולך באופן אוטומטי לסוכן הביטוח של מיכאל, אפילו מבלי לבדוק את המחיר.

הוא חושב שהוא מקבל עסקה טובה, אך הוא לא טרח לקבל השוואת מחירים, או שהוא משלם יותר מדי על הביטוח שלו ומקבל את התנאים אותם מציב לו סוכן הביטוח שלו, למרות שהם עלולים לפעול לרעתו.

נאמנות (לעתים מיותרת) לחברת ביטוח

במקרים אחרים, אנשים פשוט נמצאים עם אותה חברת ביטוח כל כך הרבה זמן, עד שהם מפתחים נאמנות המונעת מהם לבדוק חברות אחרות. ברור שניתן להיות קשורים רגשית לסוכן הביטוח, במיוחד אם הוא אדיב ביותר, מקצועי ומבין. הוא עשוי לספק שירותי לקוחות מצטיינים, אבל באיזה מחיר?

אנשים מחליפים חברות ביטוח כל הזמן. אף אחד לא ינטור לכם טינה. כמובן שתמיד תוכלו לקבל מספר השוואות מחירים לביטוח רכב ולתת לסוכן הביטוח שלכם את ההזדמנות לנצח את המחיר. כך תוכלו להימנע מבריחה אל חברת ביטוח אחרת ובמקביל לתת לסוכן שלכם הזדמנות לשמור על האינטרסים שלכם.

מפרסמים כבדים

יש אנשים שרוצים ללכת עם שם שהם מכירים, אז הם הולכים ישירות לחברה אותה הם רואים הכי הרבה בטלוויזיה. חלק מהחברות מפציצות את ערוצי הטלוויזיה המובילים עם שורה ארוכה של פרסומות שלא אומרות כלום. כל מה שהם רוצים לעשות זה לתפוס את תשומת הלב שלכם עם גימיקים כך שתראו את הלוגו שלהם. הם יודעים שתפנו לכיוון הלוגו כשתחפשו ביטוח רכב.

אבל אלו שלא מצליחים לחשוב לרגע על שמירת הכסף שלהם, בסופו של דבר משלמים יותר מדי על ביטוח רכב. חברות מפיצות את שמותיהן בכל רחבי הטלוויזיה ומשקיעות מיליוני שקלים על פרסו. אל מי אתם חושבים שהם מכוונים? אל הלקוחות שלהם כמובן!

אל תיכנסו לתחושת רגיעה מזויפת של ביטחון רק בגלל שאתם מכירים את הלוגו של החברה. זה לא יחסוך לכם כסף ולא יאפשר לכם לרכוש ביטוח רכב טוב יותר. הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לחפש היטב, ואין דרך קלה לעשות זאת מאשר להשוות מחירים באינטרנט.

 

שים לה טבעת

שלום לגבר הממוצע הנרגש והמבולבל שעומד בקרוב לענוד טבעת לאהובת ליבו. ראשית, מגיעים לך איחולי מזל טוב עתידיים על הצעד הרציני שאתה עומד לעשות. לא, הפעם אנחנו לא מדברים על ההחלטה לכרוך את חייכם יחדיו. אנחנו מדברים על החלטה כבדת גורל נוספת – איך בוחרים טבעת אירוסין?

שם טבעת עליה

בחירת טבעת האירוסין עשויה להיות קשה לנוכח מגוון הטרנדים הרבים הכובשים את השוק. זו לא סתם בחירה של תכשיט פשוט, אלא סמל לאהבתך שיעטר את אצבעה של ברת המזל למשך העתיד לבוא. לכן, ראשית עליך לנשום עמוקות. שנית, אתה לא מוכרח להתמודד עם כך לבד ולכן מומלץ להסתייע בחברתה הטובה של בת זוגך הבקיאה בחוש טעמה לפרטי פרטים או להתלוות באימה. ואימא (כמעט תמיד יודעת).

הנה מספר טיפים שיסייעו לך להבין טוב יותר למה בת-זוגך מצפה – הגדר את התקציב המיועד לך כדי לצמצם את הבחירה. בחן את סוגי התכשיטים שלה כדי לקבל התרשמות כללית מקו הסגנון שלה – האם היא נוהגת לענוד תכשיטי כסף? זהב? האם היא בחורה של “בלינג בלינג” בולט או מעדיפה תכשיטים מעודנים וקטנים יותר? רצוי לנסות לברר עמה זאת מבעוד מועד בשיחה סתמית.

מדריך הטבעות

הטבעות הפופולאריות הקלאסיות הן בדרך כלל טבעות סוליטר בזהב, זהב לבן או בכסף משובצות ביהלום (גדול או קטן במרכז) ומעוטרות ביהלומים מסביב. הנה מספר טרנדים נוספים של טבעות אירוסין מיוחדות

  • זוג טבעות – זוג טבעות אירוסין נחשב לבחירה פופולארית לבעלות הסגנון האלגנטי-יוקרתי ולאלו שמעניינות בטבעת בולטת באופן מעודן וקלאסי. טבעות האירוסין יכולות להגיע בזהב או בכסף. הנה שתי דוגמאות בולטות –
    • זוג טבעות אירוסין כשהאחת מעוטרת ביהלומים ומשובצת ביהלום מרובע במרכזה והשנייה מעוטרת בשורת יהלומים.
    • זוג טבעות אירוסין כשהאחת משובצת ביהלום מרובע במרכזה והשנייה מעוטרת בשורת יהלומים.
  • טבעות חץ – טבעות המגיעות בזהב לבן ונבדלות מיתר הטבעות בשל צורת החץ המדליקה המשובצת ביהלום במרכזן ומעוטרות ביהלומים משובצים. טבעת כזו תתאים לכל מי שלא נוהגת לשחות בזרם הטרנדים הקבוע, אלא מעדיפה להנהיג אותם לבדה. טבעת לבחורה ייחודית ובעלת סגנון מקורי.
  • טבעת מעוטרת בחריטת לבבות – טבעת סוליטר בזהב, משובצת ביהלום במרכז הטבעת ומעוטרת בחריטת לבבות. תתאים לבחורה הרומנטית החובבת סגנון נשי ורך.

בהצלחה!

 

מיטיבים עם משרתי המילואים

למורים יש את ארגון המורים והסתדרות המורים, לעובדי מדינה יש את מועדון נכון ולעובדי הרשויות המקומיות יש את “שלך”. אין ספק שהם זכו להטבות הללו בצדק, בדומה לקבוצת אנשים אחרת שזכאית לכך לא פחות. משרתי המילואים המוותרים על שגרת חייהם הנוחה ויוצאים למילואים כדי להמשיך ולתרום לפעילותה התקינה והסדירה של המדינה ולביטחונה. גם החיילים המשוחררים ש”הקריבו” 3 שנים או שנתיים מחייהם כלולים בקטגוריה הזו. ובדיוק בשל כך, קם לו ארגון idf4u, מועדון הטבות ששם לו למטרה להיטיב עם מי שמיטיב עם אחרים ומקריב מעצמו עבור המדינה.

עמדו דום להצגת Idf4u

בשנת 2010 צה”ל השיק מועדון חדש בגזרה הארצית, מועדון ההטבות בהצדעה. בכל שנה תוקצב המועדון בהון של כ-10,000,000 ₪. מועדון הצרכנים סיפק לזכאים, סלי הטבות והנחות למגוון שירותים, כגון פנאי, רווחה, תרבות, השכלה במחירים נמוכים ומסובסדים יותר מהמוצע בשוק. במשך 7 שנים הספיקו משרתי מילואים פעילים ומשוחררים בכבוד ליהנות מההטבות במתכונתו הנוכחית של האתר, עד אשר הוכרז בשנה האחרונה כי מתן ההטבות כרוך בהוצאת כרטיס אשראי של “בהצדעה” בשיתוף בנק לאומי.

מלבד הביורוקרטיה הכרוכה בכך, הוצאת כרטיס אשראי מחייבת לתשלומי עמלות. ומה קורה במקרה שבו הבנק אינו מאשר לחייל להנפיק את הכרטיס? נגזר מכך שאינו זכאי ליהנות מההטבות, דווקא כשהוא מאוד זקוק להן. ובדיוק מהסיבות הללו, קם לו מועדון הטבות אלטרנטיבי בשם idf4u הודות לתושייתו של אליחי רובין, מילואימניק גאה ומנכ”ל קידום כהלכה. המועדון מספק מגוון רב של הטבות עבור משוחררים בכבוד, משרתי מילואים ובני משפחות המתנדבים.

עולם תכנים והטבות ייעודי

מועדון idf4u מהווה תשתית מצוינת עבור המילואימניקים שכן הוא מציג בפניהם את כל מה שחשוב להם לדעת. מלבד עדכונים וחדשות, האתר מרכז את כלל המידע של חיילי המילואים להתמצא בו – הזמנת אישורים צבאיים, אתר המילואים ועוד.

ולגולת הכותרת – מועדון ההטבות מציע מגוון רב-גוני של הטבות בקטגוריות שונות. מלבד הטבות פנאי ונופש, תוכלו למצוא גם הטבות בקטגורית אופנה, בית, לימודים, רכב ובידור. בנוסף, באתר קיים אינדקס עסקים שבו בעלי עסקים שהינם משרתי מילואים פעילים, זכאים לפרסם את עצמם.