כך תשמרו על הבית מפני שריפה

המאמר באדיבות https://stuffstore.co.il

שריפה היא אירוע מצמרר לכל המשפחה, אש היא אומנם מועילה וטובה אך במקרים מסוימים היא יכולה לגרום להרס בנפש ולהריסת כלל הציוד של הבית, בכדי להשתקם משריפה צריך כסף רב, וכן עזרה נפשית. רבים אינם יודעים ששריפה יכולה לפרוץ בכל זמן, ולעיתים השריפה פורצת ללא אשמת האדם, ולעיתים בוודאי שהאדם יכול למנוע את השריפה. אמנם לאמצעי התקשורת מגיעים אך ורק מקרים שהסתיימו באובדן נפש, אך ניתן לומר כי מכבי האש מקבלים קריאות רבות לטיפול בשריפות, שבנס הן מסתיימות בנזק לרכוש ולא באובדן נפש. חשוב שתדעו שאתם יכולים למנוע שריפה בבית שלכם, על ידי שמירה והקפדה של מספר כללים ברורים. 

מהן הסיבות להיווצרות שריפות?

כדי שנוכל להבין, כיצד להגן על הבית שלנו מפני שריפה? עלינו להבין את הסיבות הגורמות לשריפה, אחת הסיבות העיקריות לשריפה היא הצתות רובן המכריע של הצתות על פי מכבי האש מגיעות  מרשלנות, וכן הסיבה השנייה לאירועי הדליקה כשל חשמלי. 

אז כך תשמרו על הבית בפני שריפה 

להימנע מאלתורים במערכת החשמל והגז– אין בשום פנים ואופן לבצע התקנת גז וחשמל באופן עצמאי, ובוודאי לא באלתורים שעלולים לסכן את היושבים בבית. יש להיעזר לשם כך בבעלי מקצוע מוסמכים, כמו כן חשוב מאוד לוודא, שכאשר אתם מזמינים בעל מקצוע, יש לו רישיון בתוקף, וכן ניתן לבקש מבעל המקצוע להראות  את הרישיון לפני ביצוע העבודה.

רכישה מוצרי חשמל תקינים– ישנה חשיבות רבה במניעת שריפות למוצרים שאנו רוכשים, וכך חשוב מאוד לרכוש ריהוט עם תו תקן ומוצרי חשמל עם תו תקן. החשיבות לכך היא גדולה משום שרהיטים עם תו תקן יש בהם  מעכבי חומרי בעירה.

חיבור תקין לחשמל– לא להשתמש במפצלי חשמל וכבלים מעריכים כפתרון לכל הזמן, משום שהמפצל עלול להימשך כלפי מטה בגלל משקל השקעים, ולגרום לכשל חשמלי.

שקעי חשמל בטוחים– בבתים עם ילדים חשוב מאד לסתום את שקעי החשמל בפלסטיק, כי ילדים נוהגים להכניס חפצים קטנים לשקע החשמל או האצבעות שלהם ומעשה זה מסוכן  

אולי יעניין אותך גם שיקום מבנים לאחר שריפה

מה זה מגשי אירוח והאם זה משתלם?

אם גם אתם מתכננים אירוע ומתלבטים האם להגיש לאורחים את האוכל בהגשה מרכזית (שולחן בופה ערוך) או בהגשה אישית (מנות מוכנות מראש שמוגשות לאורחים על ידי מלצרים), כדאי לשקול אפשרות של הגשת האוכל במגשי אירוח. 

מהם מגשי אירוח? 

מודל ההגשה הזה משלב בין הגשה אישית להגשה מרכזית. מה הכוונה? 

ניתן להזמין מגשי אירוח לפי מספר שולחנות באולם, שיהוו את ההרגשה המרכזית של האוכל בכל שולחן. עם זאת, האוכל במגשי אירוח מתחלק למנות אישיות וכל אחד מהאורחים יכול לבחור מתוך המגש (או המגשים) את המנות שהוא מעוניין בהם. לרוב, סוגי מגשי האירוח מתחלקים למגשים של מנות מלוחות (שמהוות את המנות העיקריות) ומגשים של מנות מתוקות (שמהוות את מנות הקינוח). בנוסף יש מגשים שונים של מנות סלטים וירקות אישיות. יש לציין כי מלבד היותם פתרון קולינרי נוח, מגשי האירוח גם מעוצבים באופן יפה ויצירתי במיוחד.

אילו מגשי אירוח ניתן להזמין? 

לרוב, מגשי האירוח כוללים אוכל חלבי או פרווה. מגשי אירוח שמכילים מנות עיקריות יופיעו לרוב תחת הכותרת “מלוחים”, והם יכולים לכלול כריכונים מסוגים שונים, טורטיות, פשטידות, קומבינציות של חטיפים ותוספות, לזניות אישיות, טאקוס, סושי, ממולאים ועוד.

בשירותי קייטרינג מובחרים ניתן למצוא גם מגשי אירוח של ירקות, סלטים ופירות, כגון: פלטת גבינות וירקות, פלטת ירקות מנות מגוונות של סלטים אישיים: תאילנדי, יווני, קיסר , סלט בריאות ועוד, מנות מוזלי אישיות, סלטי פירות ועוד.

לקינוח, ניתן להזמין מגשי אירוח של מנות מתוקות, כגון: אצבעות צ’ורוס, קינוחים בכוסות אישיות, חיתוכיות, עוגות אישיות: גבינה, בראוניז ועוד, מקרונים, חטיפי גבינות, פחזניות  ועוד. 

לסיכום 

מגשי אירוח מהווים פתרון קל, יעיל ומשתלם, וגם מותאם אישית – למגוון האורחים באירוע. שירותי קייטרינג איכותיים יכולים להציע לכם מגוון רחב, צבעוני ומפתיע של מגשים מסוגים שונים. האורחים באירוע ישמחו לבחור בין שלל המנות המוגשות לשולחנם (או לחילופין מוצבות בשולחנות הבופה). מומלץ להתייעץ לפני האירוע עם חברת קייטרינג שניתן להזמין בה מגשי אירוח. שיהיה במזל טוב!

אולי יעניין אותך גם כיבוד לחנוכה

איך מבקשים החזר מס הכנסה מהמדינה?

במדינת ישראל תשלום מס על ההכנסה מתבצע בכל חודש ותקף לכולם באופן מחייב.

תשלום המס החודשי מחושב לפי ממוצע ההכנסות של אדם מסוים בשנת המס, נתון זה עלול להיות לא מדויק ולעיתים אף להשתנות במהלך השנה, מסיבות שונות.

הדרך לגלות אם מגיע לכם החזר מס תינתן רק בסוף שנת המס הנוכחית, שתאפשר בדיקה יסודית ומדוייקת של הכנסותיכם, לעומת תשלום המס הנדרש מכם.

כל עובד שנוכו משכרו תשלומי מס גבוהים יותר ממה שהיה עליו לשלם באותה שנת המס, יהיה זכאי לבקש החזרי מס

 

מה עליכם לעשות?

תחילה יהיה עליכם להמתין עד לסוף שנת המס הנוכחית לשם ביצוע חישובים מדוייקים. כמו כן, תוכלו להגיש בקשה להחזרי מס עבור שנה מסוימת, עד למקסימום של 6 שנים מאותה שנה.

כל אדם המבקש החזר מס, יצטרך לגשת לסניף המתאים ולהגיש שם את הבקשה, דרישות החזרי מס דרך האינטרנט לא יתקבלו.

במידה והינכם שכירים, יהיה עליכם למלא טופס מסויים ולקבל ממעסיקכם עוד טפסים ספציפיים, שיהיה עליכם למלא בטרם הגשת הבקשה להחזר מס.

במידה והינכם עצמאיים, עליכם להציג דו”ח הוצאות אותו תוכלו להכין בעצמכם או בעזרת רואה חשבון, בנוסף למילוי הטפסים המתאימים עבור מס ההכנסה.

כמובן שכל אדם הדורש החזר יאלץ לצרף טופס או צילום צ’ק שיציגו את פרטי חשבון הבנק אליו יועברו ההחזרים.

במידה וברצונכם לדרוש החזרים על יותר משנת מס אחת, תצטרכו להגיש בקשה נפרדת ולצרף טפסים מתאימים, הנמצאים באתר של רשות המיסים או באחד הסניפים.

 

מה קורה עם התשלום?

החזרי התשלום יגיעו ישירות לחשבון הבנק שלכם על פי המסמכים שהגשתם וצירפתם.

לעובד שכיר, החזרי המס יופיעו בחשבון לאחר שנה מתחילת הליך הבקשה או עד שנתיים מסיום שנת המס שכבר שולמה.

עצמאיים יקבלו החזר לחשבון הבנק שלהם, בתוך 90 יום וזאת בלבד לאחר שהגישו דו”ח מתאים לרשות המיסים, או ב31 ביולי של שנת המס הבאה.

רשות המיסים תחזיר לכם את המגיע לכם במוקדם או במאוחר אך הם פועלים לפי שלבים וחוקים מסויימים לכן עליכם להיות סבלניים.

למה חשוב לפנות לעו״ד מנהל עזבון?

אנשים רבים אינם מודעים לכך, אך ברגע שאדם נפטר מומלץ מאוד לפנות לעו”ד מנהל עזבון. כאשר מדברים על עזבון, מדברים למעשה על כל הרכוש של אותו האדם שנפטר לאחרונה. מרגע הפטירה, לא ניתן לעשות כל פעולה ברכוש שלו, לפני קבלת צו ירושה או לחילופין צו קיום צוואה. כלומר, לא ניתן למשוך כסף מהחשבון שלו או לבצע שום פעולה בעסק, למרות שהדבר עלול לגרום להפסדים כלכליים עצומים. לכן חשוב שהיורש העתידי יפנה למהל עזבון זמני, אשר יוכל לעשות סדר בכל הבלגן. המטרה היא לאפשר כמובן ליורש העתידי את היכולת לשלוט בעיזבון, לפני שמכריזים עליו כיורש. מנהל העזבון רשאי על פי החוק לפעול ולהחליט בכל הנוגע לעיזבון, כולל העברת כספים מהחשבון, ניהול של העסק וכמובן תשלום לספקים וכדומה.

כל מה שכדאי לדעת על תפקידו של עו”ד מנהל עזבון

כאמור, תפקידו של מנהל העיזבון הוא לנהל את הרכוש והנכסים של הנפטר, עד שיוכרזו היורשים הרשמיים. עד אז, הוא רשאי לנייד כספים ולבצע כל פעולה נדרשת, במטרה לשמר את העסק ולסגור חובות לספקים. כמו כן, מנהל העיזבון יכול להמשיך את ההליך המשפטי שהנפטר ניהל טרם מותו, במטרה להשיג את המטרות השונות שעליהן הוא נלחם. ברגע שניתנת הכרזה לגבי זהות היורשים החוקיים של העיזבון, הם נוטלים לידיהם את הפיקוד ומתחילים לנהל את העיזבון לפי ראות עיניהם. 

במקרים בהם קיימים סכסוכי ירושה או ריבוי של יורשים, מומלץ למנות מנהל עזבון קבוע, שיוכל לחלק את העזבון בין היורשים בצורה אובייקטיבית יותר. כמובן שהיורשים הפוטנציאליים יכולים לפנות לבית המשפט במטרה להחליף את מנהל העיזבון, במידה והוא אינו מתפקד בצורה הנדרשת. 

חשוב כמובן לציין כי מנהל עזבון אינו עובד בהתנדבות, אלא הוא מקבל שכר בגין שעות העבודה שלו. בית המשפט קובע את גובה השכר, בהתאם למורכבות וכמות העבודה שעומדת בפניו. השכר של מנהל העיזבון משולם מהעיזבון עצמו, והוא יכול להגיע עד לגובה של 3% משווי העיזבון. כל אדם יכול להכניס סעיף בצוואה שלו לגבי זהות מנהל העיזבון הרצוי לו, דבר שיכול להקל במעט את המהלומה הראשונית.

אולי יעניין אותך גם מידע על עורך דין לירושה וצוואות​

באילו מצבים כדאי להיעזר בשירותי עורך דין לתביעות סיעוד?

עורך דין לתביעות סיעוד יכול לסייע ללא מעט אנשים, בכל הקשור לדחייה של תביעות סיעוד על ידי חברות הביטוח. אנשים רבים מוצאים את עצמם במצב נפשי קשה במיוחד, היות ולאחר שנים שבהם הם שילמו ביטוח סיעוד במטרה להבטיח את העתיד שלהם, הם מגלים פתאום שהקרקע נשמטת מתחת לרגליים שלהם. חברות הביטוח נוטות לעשות חיים קשים למטופלים הסיעודיים, אשר לא תמיד יש להם את הכוחות והאנרגיה הדרושה כדי להילחם בבירוקרטיה האין סופית. במקרים מסוג זה, עורך דין שמתמחה בתחום יכול לחולל פלאים ולהחזיר לכם את הזכויות שנשללו מכם. הרי אדם שהרגע הפך לסיעודי, ישקיע את רוב האנרגיה הזמינה שלו כדי לקבל את הטיפול הרפואי שהוא זקוק לו. לא יהיה לו זמן פנוי וכוחות נפש להילחם בתחנת הרוח שנקראת חברת הביטוח. אך עורך דין שנשכר בדיוק עבור המטרה הזאת, יכול לשנות את כל התמונה.

עורך דין לתביעות סיעוד – מתי נזדקק לשירותיו?

כאמור, מדובר על עורך דין שמכיר לעומק את כל התחום של תביעות סיעוד, ולכן הוא יודע בדיוק כיצד להתנהל נכון מול חברות הביטוח וכיצד להשיג לכל אדם את הגמלה שמגיעה לו. בירוקרטיה פנימית לא מפחידה אותו והוא יידע מראש איזה טפסים יש להגיש ואילו אישורים ומסמכים יש לצרף לבקשה. כתוצאה מכך, הטיפול שלו במצב יהיה תמיד הטוב והמקצועי ביותר, הוא לא יירתע משום קושי וכל המטרה שלו תהיה לגרום לחברות הביטוח לשלם את הגמלה הדרושה.

רוב חברות הביטוח נוטות לדחות את תביעות הסיעוד השונות שמתקבלות בחברתן, לפי הטענה כי אותו האדם לא הצהיר מראש על כל הבעיות הרפואיות שלו או שהוא כלל אינו עומד בכל הקריטריונים הדרושים לצורך הגדרתו בתור חולה סיעודי. חולה סיעודי הינו אדם שלא מצליח לבצע לפחות 3 מתוך הפעולות הבאות: היכולת להתלבש ולהתפשט בצורה עצמאית, להתרחץ לבד, ללכת בצורה עצמאית, לאכול, לשלוט על הסוגרים ולקום או לשכב בצורה עצמאית. במידה ואדם מסוגל לבצע יותר מ-3 מתוך הפעולות האלו, הוא אינו נחשב לסיעודי. עורך הדין יכול לסייע לכל קשיש לקבל את הזכויות הבסיסיות שלו.

אולי יעניין אותך גם מהו חוק הסיעוד?

טיפים לעיצוב הסלון

בכדי להביא למצב בו הסלון שלכם יהיה מעוצב ובצורה יוצאת דופן עליכם להביא בחשבון מגוון רחב של אלמנטים שונים וזאת כאשר בעזרתם תוכלו להבטיח כי תשיגו את התוצאות הטובות ביותר שישנן. עיצוב מוצלח של סלון הבית יהיה כזה אשר נעשה תוך כדי מתן תשומת לב לכל הפרטים הקטנים וזאת כאשר אתם בוחרים להיעזר בשירותיו של אדם אשר נחשב למבין עניין.

 

בחירה בשירותי מעצב פנים תמיד עדיף

היו בטוחים כי תמיד יהיה עדיף לפעול וזאת תוך כדי שיתוף פעולה עם מעצב פנים. בעזרתו של מעצב פנים מיומן תוכלו להבטיח כי תושגנה התוצאות המרשימות ביותר שישנן. אז עשו לעצמכם טובה ושימו לב כי אתם מבצעים את הבחירות החכמות ביותר שישנן.

הרי מעצב פנים ידע בדיוק כיצד לבצע את השילובים הנכונים ואיזו רהיטים יהיה מומלץ לרכוש לביתכם. לאור הדבר שירותיו של אדם כזה יוכלו להפוך את ביתכם להרבה יותר מרשים מבחינה עיצובית וזאת ללא ספק בכלל.

 

פריטים תואמים מבחינה עיצובית

על מנת להבטיח כי עיצוב הדירה יהיה כזה אשר ישביע רצונכם ובצורה לא פחות מאשר מושלמת תהיו חייבים לוודא כי אתם בוחרים לרכוש רהיטים אשר יהיו תואמים ומרשימים מבחינה עיצובית. כלומר כל אחד מהרהיטים שתרצו לרכוש צריך להיות כזה אשר יתאם את האחרים ובצורה מדויקת.

זהו המפתח להשגת עיצוב מוצלח וזאת כאשר כל אחד מכם יכול להיות בטוח כי מדובר בעניין הבסיסי ביותר שישנו. זוהי הדרך שלכם להשיג את מבוקשכם ובצורה יוצאת דופן. היו בטוחים בדבר ובמאת האחוזים.

 

לא לפחד להעיז הדרך להשגת תוצאות עיצוב מיוחדות

אלו מכם אשר ירצו בכך יוכלו להיות בטוחים כי הדרך שלהם להשגת המענה הנכון ביותר שישנו לצרכים שלהם עשויה להיות פשוטה במיוחד. כל שתצטרכו לעשות בעצם יהיה לוודא כי אתם בוחרים לרכוש רהיטים אשר נחשבים מיוחדים ויוצאי דופן, דבר אשר ללא ספק יועיל לכם בהשגת תוצאות עיצוביות מרשימות במיוחד.

בסופו של יום כל אחד מכם יוכל להיות יותר מאשר בטוח כי האופציה למציאת עיצוב סלון יוצא דופן תתחיל מעצם זה שהוא יחליט לרכוש את הרהיטים הנכונים. אז שימו לב כי אתם מבצעים את הבחירה הנכונה ורוכשים רהיטים מיוחדים ואיכותייים.

 

איך תמצאו כסאות בר במבצע?

הרעיון העומד מאחורי שילוב של כסאות רגילים, כורסאות וכן כסאות בר  בתוך עסק אחד, הוא מקסום הפוטנציאל של הריהוט המיועד לישיבה של לקוחות מבחינת תפיסת נפח, נוחות וכן תפיסת עיצוב חדשנית הדוגלת באקלקטיות היוצרת עניין למתבונן. בבואכם לרכוש רהיטים חדשים לעסק שלכם ובפרט כסאות, מומלץ לנסות ולמצוא כסאות בר במבצע אצל חברה אמינה, אשר תוזיל עבורכם את העלות של הפריטים אך שאיכותם לא תיגרע.

כיצד לבחור כסא בר לעסק?

במסעדות וברים נהוג להציב כסאות זהים לאורך דלפק גבוה, קרוב אל הברמן או הבריסטה, והמטרה היא לייצר אווירה מיוחדת ואינטימית בקרב היושבים, גם כאלה שאינם מכירים זה את זה. במקומות כאלה נהוג לבחור כסאות אחידים במראם, כאשר לרוב יהיו אלה כסאות עץ בעיצוב פשוט, ללא ידיות, המחזיקים מעמד לאורך זמן רב ושתופסים מקום מינימלי במרחב. מומלץ לבחור בכסאות עם משענת, על מנת לאפשר ליושבים תחושה של בטחון למרות גובהו של הכסא. הדבר חשוב במיוחד כאשר העסק נמצא בשעות השיא שלו, כשאנשים רבים חולפים בו והמלצרים מתרוצצים ממקום למקום. אם אתם בעלי מסעדה ורוצים שכסאות הבר שרכשתם יבלטו ביופיים, תוכלו להחליט על בסיס כסא פשוט העשוי עץ חזק וחלק, “לשחק” רק עם העיצוב של מושב הכסא- ולבחור במושבים בעלי צבעים דומיננטיים. בעסקים בהם ליושבים צפויה ישיבה ארוכה במיוחד, כמו במסעדות למשל, מומלץ לשקול הוספת ריפוד לכיסא שישדרג את הנוחות, ולזכור  לבדוק מול החנות מהי הדרך הטובה ביותר לנקות אותו. ריפוד איכותי יהיה קל לניקוי, ואתם תוכלו לשמור על טיבם של הכסאות שלכם ללא קושי, גם במידה ויוכתמו ממזון  או משתייה.

כסאות בר כריהוט ביתי

בריהוט הבית אתם יכולים קצת יותר “להתפרע” מבחינת גודל הכסא שלכם, כיוון שלרוב תרכשו ארבעה עד שישה כסאות ולא יותר, על כן אפשרו לעצמכם לרכוש כסאות רחבים ונוחים. גם במקרה הזה מומלץ לבדוק האם ישנם כסאות בר במבצע כיוון שישנן חנויות שישמחו להוריד לכם במחיר, גם אם לא תרכשו כמות גדולה במיוחד של כסאות. כסאות בר ניתן להציב סביב ה”אי” במטבח, הנפוץ בבתים רבים, ולקבל פינת אוכל נחמדה, נוחה ופרקטית.

3 סיבות להשתמש בדבק אפוקסי

דבקי האפוקסי נהפכו לנפוצים במיוחד בתעשייה, וישנם לא מעט אנשים שבוחרים לעשות בהם שימוש בשל היתרונות שכרוכים בתכונות שלהם. אם גם אתם שוקלים שימוש בדבק מסוג אפוקסי, אך עדיין לא הגעתם להחלטה בדבר ואתם עדיין שוקלים את הנושא, המשיכו לקרוא את המאמר. אנו מתכוונים להעלות 3 סיבות שיסבירו לכם בדיוק מדוע גם לכם כדאי לעשות שימוש בדבק אפוקסי לצרכים שלכם.

  • מבנה חוזק גבוה – אם אתם מחפשים לעשות שימוש בדבק בעל מבנה חוזק גבוה שיוכל לספק לכם תכונות אופי חזקות במיוחד, וזאת להדבקה שלל מגוון רחב למדי של דברים בתעשייה, אתם ללא ספק תוכלו להסתפק במה שתקבלו משימוש בדבק אפוקסי.
  • הדבקה של אביזרים רבים – מה שמיוחד בדבקים מסוג אפוקסי זה שניתן לעשות בהם שימוש לשלל רחב של משימות והדבקה של חומרים ואביזרים מסוגים רבים. אם אתם רוצים לעשות שימוש בדבק ורסטילי שלא יאכזב אתכם בכל עת, דבק שבאמת תוכלו להיות מרוצים ממה שאתם מקבלים ממנו, זו ללא ספק התשובה הטובה ביותר בשבילכם.
  • ניתן לשנות את תכונות הדבק בקלות – בעזרת הוספה של חומרים רלוונטיים ניתן להביא בקלות לכדי מצב שבו אתם משנים את האופי של הדבק. כך שאם למשל אתם רוצים לשנות את הגמישות, עמידות או היכולת של הדבק להידבק בקלות, אתם תוכלו לעשות זאת בעזרת הוספה וערבוב של חומרים רלוונטיים.

כמובן שהשימוש בדבק אפוקסי צריך להיעשות אך ורק על ידי אנשים מביני עניין, וזאת כאשר עדיף שהמלאכה תתבצע על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בשימוש בסוגי הדבקים השונים. שימוש לא נכון בדבק תעשייתיים עלול להיות מסוכן למדי ולהביא לנזקים שאתם אפילו לא יכולים לתאר לעצמכם.

ישנם לא מעט סוגים שונים של אפוקסי שתוכלו לעשות בהם שימוש, וזאת ללא ספק משהו שכדאי לכם להתייחס אליו ברצינות אם אתם רוצים להבטיח שאתם עושים שימוש בסוג הדבק שהכי מתאים לכם בסופו של דבר. פשוט השתדלו לוודא שאתם פועלים כשורה ומבצעים כל פעולה אך ורק לאחר שבחרתם להתייעץ עם אנשים מומחים בתחום שיוכלו ללוות אתכם ולוודא שכל מהלך שלכם הוא מהלך חכם שלא יזיק לכם בסופו של עניין.

מה העונש על גניבת רכב בישראל?

בישראל בכל יום נגנבים רכבים. עבירה של גניבת רכב נחשבת בישראל עבירה שכוללת כלי רכב מסוגים רבים כמו רכב פרטי, אופנוע, אופניים חשמליים, טרקטורון, וכדומה. גניבת רכב היא עברה שנחשבת על פי החוק ללקיחת רכב ללא השכמה מבעל הרכב והעברתו למקום אחר מבלי כוונה להשיב אותו.

מה העונש על גניבת רכב בישראל?

העונש על גניבת רכב בישראל המרבי עמד על שבע שנות מאסר ופסילת רישיון נהיגה.  על מנת להימנע מעונש מסוג זה, חשוב למצוא עורך דין טוב המתמחה בפלילים כדי שיוכל להגן עליכם במקרים מסוג זה ויוכל לסייע לכם להימנע מעונש מאסר, ולצמצם את מידת חומרת העונש עד כמה שניתן.

חשוב לדעת כי העונש על גניבת רכב נקבע על פי חומרת העבירה נסיבות ביצוע העבירה עברו הפלילי של הנאשם נטילת האחריות על המעשה וכדומה, ולכן חשוב להצטייד בשירותים של עורך דין טוב שידע לסייע בתחום.

פירוט עבירות גניבת רכב

כאשר נעשית עבירה של גניבת רכב ישנם כמה סוגים של עבירות. בין העבירות:

שימוש ברכב ללא רשות – עבירה זאת מתייחס לאדם שהעביר רכב ללא רשות. אדם זה השתמש ברכב ללא רשות מבעל הרכב ונטש את הרב. אדם זה צפוי לו עונש של שלוש עד חמש שנות מאסר.

גניבה ופירוק רכב – עבירה זאת מתייחסת למי שגנב חפצים מתוך רכב ופירק מרכב את חלקיו ללא רשות מבעל הרכב. אדם שעש כן צוי לעונש של שבע שנות מאסר.

פריצה לרכב – פריצה לרכב היא עבירה של שלוש שנות מאסר. אם הפריצה כוונתה הייתה לגנוב את הרכב צפוי לגנב הרכב עונה של שבע שנות מאסר. פריצה לרכב מתגלה באם לגנב ציוד לפריצה לרכב.

גניבת רכב וזיוף רישיונות – אנשים רבים גונבים רכבים ומזיפים רישיונות נהיגה ורישיונות רכב. שימוש במסמכים אלו במרמה יכולים להותיר את גנבי הרכב עם חמש שנות מאסר. טשטוש לוחות זיהוי של רכבים יובילו את הגנבים לשבע שנות מאסר.

סחר ברכבים גנובים – סחר ברכבים גנובים או בחלקים מהרכב יובילו לשבע שנות מאסר. סחר ברכבים גנובים ברמות מסחריות יכול להוביל אף לעשר שנות מאסר.

על מנת להבין יותר על החוק ועל עונשים הצפויים בכל הנוגע לעבירות רכב, גניבות רכבים וסחר ברכבים מוטב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בפלילים ובגניבות רכבים.

הכול על קניית ארגזים לאופנועים וקטנועים

כל מי שנוסע בחיי היום יום שלו על קטנוע מכיר זאת: אנחנו אוהבים את עצם העובדה שהכלי הזה קטן ונוח כי הוא חוסך לנו זמן בפקקים וכי האדרנלין שגומרת הנסיעה בו נעים לגוף. עם זאת, ברגע שבו אנחנו מבצעים קניות בסופר או צריכים להעביר משהו פיזי ממקום למקום זה ברור שלא נוכל להשתמש בקטנוע אם לא יהיה ארגז שמותקן אליו. לכן, אם גם אתם עומדים לקנות היום קטנוע חדש או משומש, בהחלט כדאי יהיה לבדוק איזה ארגז אתם רוצים להתקין לו כי ארגז לקטנוע ישנה את כל חוויית הנסיעה שלכם.

איך בוחרים את הארגז המושלם?

כפי שקורה בהרבה מאוד תחומים אחרים, גם בתחום של ארגזים שמיועדים לקטנועים ולאופנועים אנחנו יכולים לראות מגוון רחב של אפשרויות. לכן, כדי לבחור לכם ארגז לקטנוע שיהיה כמה שיותר מתאים חשוב להתייחס לפרטים כמו:

  1. מה גודל הארגז?
  2. ממה הוא עשוי?
  3. כמה ליטרים הוא מכיל?
  4. האם הוא נחשב לארגז יציב ועמיד?

בנוסף לעובדה שתוכלו לבדוק את כל הנתונים האלה לגבי כל ארגז שנראה לכם רלוונטי, כדאי מאוד גם לבדוק מה אומרים בעלי הקטנועים האחרים. אנשים שיש ברשותם קטנוע וכבר רכשו ארגז כזה או אחר הרבה פעמים נכנסים לאינטרנט כדי לכתוב אח”כ את חוות הדעת שלהם, דבר שיכול לעזור לכם בבחירה. בדרך כלל חוות הדעת לגבי הארגזים והציוד הנלווה האחר לאופנועים אלה חוות דעת אמינות ביותר, אז למה שלא תיעזרו בהן כדי לקבל את ההחלטה הנכונה?

כמה צריך לעלות לכם הארגז לקטנוע?

רוב האנשים שיש להם אופנועים או קטנועים יודעים לומר שזו לא הוצאה כלכלית זניחה. הקטנוע עצמו אינו זול וכך גם כל הציוד הנלווה אליו, בין אם זו הקסדה, הארגז או כל דבר אחר. לכן בהחלט אפשר להבין אתכם אם אתם לא רוצים להיכנס להוצאה כלכלית גדולה מידי ובהחלט כדאי שתשוו מחירים ותראו איפה זה יוצא לכם יותר זול. לא תמיד הארגז היקר ביותר הוא גם זה שהכי יתאים לכם כך שכדאי לזכור זאת ולהחליט מראש כמה אתם מוכנים להשקיע בעניין.