איפה תמצאו מגרש פירוק רכבים באשדוד

כאשר הרכב אינו שמיש יותר בשל תאונה או שריפה, או שתיקונו יקר מאוד ולכן אין בו טעם – הפתרון היחיד שנותר הוא מסירתו למגרש לפירוק רכבים. פינוי כזה הינו הכרחי מאחר שרכב שרוף או כזה שנשאר זמן רב במקום אחד, גורר הערות מפקחי העירייה וכן קנסות במקרה של חוסר תגובה. רכב כזה הופך למפגע סביבתי ודורש טיפול מהיר ככל האפשר. לפני מסירתו למגרש מכוניות – תצטרכו לעשות העברת בעלות במשרד הרישוי, וזאת כדי שלא יהיה רשום יותר על שמכם. מגרש לפירוק רכבים הוא בדיוק המקום אליו מגיעים רכבים שאינם יכולים לנסוע. בתמורה למסירת הרכב תקבלו סכום כסף. רצוי להשוות בין מספר מגרשים ולבחור בסכום הגבוה ביותר.

מגרש פירוק רכבים באשדוד

אם הרכב שלכם נותר תקוע באשדוד, כדאי לחפש מגרש לפירוקים בעיר, ראו כאן לדוגמא. זאת מאחר שההעברה תהיה מהירה יחסית וגם תיקח זמן קצר. בעלי מגרשי פירוקים מציעים לכם שירותי גרירה בתמורה לרכב ולכן עדיף להם לשלם עבור קילומטראז’ קצר ככל האפשר, כלומר: כזה שנמצא בעיר עצמה. מגרש פירוקים כזה יכול לשרת גם את תושבי האזור, כולל המושבים והקיבוצים. מציאה מהירה של מגרש תעזור לכם להיפטר מהרכב ולקבל תמורה עבורו. 

הערך של מגרש פירוקים עבור בעלי מוסכים

מגרשי פירוקים מלאים בכלי רכב שהפכו לגרוטאות אבל עובדה זו אינה מונעת מהם להיות בעלי ערך רב עבור בעלי מוסכים ולקוחות פרטיים. הסיבה לכך היא שמגרשים כאלה הם מאגרים מצוינים למציאת חלפים לרכב, כולל לדגמים ישנים, אשר קשה מאוד להשיג עבורם חלפים. מדובר למשל במראות ופנסים וכן חלקים נוספים, ובמגרש הפירוקים יטרחו על הפרדת החלפים מגושי הברזל של הרכב, אשר יימכרו לסוחרים. למידע ופרטים נוספים בקרו באתר חברת DBC!

ציפוי חלונות נגד שמש, פתרון זמין ויעיל

אנשים רבים בוחרים להשחיר את חלונות הרכב שלהם במטרה להתמודד עם קרני השמש החמות בימי הקיץ. קרני השמש משפיעות באופן ישיר על בלאי פנים הרכב מעבר לעובדה כי הן מעלות משמעותית את הטמפרטורה בפנים הרכב המצריכה מזגן כמעט באופן תמידי בימי הקיץ. בחירה נכונה של השחרת חלונות לרכב תאפשר לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם כלל ההשפעות  של קרני השמש היוקדות על הרכב שלכם, קראו בהרחבה.

שמרו על טמפרטורה נעימה ברכב גם בימי הקיץ החמים

בין כלל היתרונות המשמעותיים של חלונות מושחרים ניתן למנות חיסכון בדלק בשל העובדה הפשוטה כי תידרשו להדליק הרבה פחות את המזגן, שמירה על ריפוד פנים הרכב אשר פעמים רבות מתבלה במהירות בגלל קרני השמש החמות, סינון קרני השמש בפנים הרכב ושמירה על טמפרטורה נעימה ועוד. לכן, לא מעט אנשים כיום בוחרים לעשות שימוש באפשרות זו של השחרת חלונות הרכב.

הגנה על ריפוד הרכב – הקטנת הבלאי

ישנן כמה שיטות שונות להשחרת חלונות הרכב. כלל השיטות נחשבות טובות ומספקות תוצאות מרשימות במחירים נוחים לכל כיס. המחיר הממוצע שתידרשו לשלם עבור השחרת חלון בודד הוא כמאה חמישים שקלים. המחיר שתידרשו לשלם עבור רכב מלא הוא כשש מאות עד שמונה מאות שקלים בלבד. המחיר עלול מעט להשתנות בהתאם לצרכים האישיים שלכם ולגודלו הפיזי של הרכב. 

מניעת חדירת קרני השמש לפנים הרכב

דבר נוסף שחשוב שתכירו טרם השחרת חלונות הרכב שלכם הוא העובדה שיש מספר רמות השחרה. בחרו נכון את רמת ההשחרה המתאימה ביותר עבור הצרכים שלכם כך שתוכלו להתמודד בצורה מיטבית עם השמש היוקדת בימי הקיץ החמים. לבחירה נכונה ומוצלחת תוכלו להיעזר באנשי מקצוע שיבהירו לכם את כלל ההבדלים בין שיטות ורמות ההשחרה השונות, כפי שניתן למצוא באתר https://blackcarwindows.co.il.

מונית גדולה לשדה התעופה – איך בוחרים?

זקוקים למונית לשה התעופה? אם כן, חשוב שתדעו כי בחירת שירותי הסעות לנתב”ג נחשבת יעילה יותר מנסיעה לשדה עם הרכב הפרטי, זאת בעקבות המחיר הנמוך של הנסיעה ביחס לעלויות דלק ועלויות חנייה של מכונית פרטית. נהיגה מקצועית, סיוע עם המזוודות, נסיעה בטוחה ויעילה יותר והגעה אל השדה בשעה המתאימה – כולם מהווים שיקול רציני עבור מי שצריך להגיע לשדה ובוחר במונית. אבל כמה תעלה מינית גדולה לשדה התעופה?

מי שזקוק למונית גדולה או לרכב הסעות שייקח אותו אל שדה התעופה, הוא בוודאי איש או אשת משפחה שנוסעים עם הקרובים לטיול או למגורים בחו”ל. בחירה ברכב גדול  מתאימה לצוותים שנוסעים לחו”ל, לקבוצות מטיילים, למשלחות וכדומה. במקרים כאלה רבים ינסו למצוא מוניות לשדה תעופה מתל אביב למשל שמתאימות לכמות הנוסעים שצריכים להגיע אל שדה התעופה. 

אז כמה זה עולה לנו?

מחיר המונית יקבע לפי מספר פרמטרים ביניהם: המרחק של נקודת המוצא משדה התעופה, המיקום של השדה ביחס לנקות המוצא, מספר הנוסעים ושעת הנסיעה. חשוב לדעת כי התמחור משתנה בין נסיעה בשעות היום לשעות הלילה, בעוד שבשעות הלילה המחיר עולה. המחירים עבור נוסע אחד נעים בדרך כלל בין 100 ל 150 שקלים לנסיעה, בעוד שעבור קבוצות אפשר לקבל הנחה משמעותית. 

כיצד בוחרים את המונית? 

כאשר אתם בוחרים חברת הסעות לנתב”ג, יש לשים לב למספר דגשים:

מקצועיות – וודאו כי החברה מקצועית ואיכותית ותוכל להנחות אתכם לגבי שעת היציאה אל השדה ובנוגע לנושאים אחרים רלוונטיים כמו בקישור זה

יעילות – בחרו חברה יעילה שיודעת לסדר את סדר האיסוף של הנוסעים בצורה יעילה. 

מידע – קבלו מידע אודות שעות היציאה אל השדה, אודות עלויות, והתאמת הרכב לצרכים שלכם. 

 מחיר – בצעו השוואת מחירים בין מספר חברות הסעות מקצועיות ובחרו חברה מקצועית שתספק מחיר נוח. 

המלצות  – בחרו חברת הסעות לנתב”ג שקיבלתם אודותיה המלצות טובות. בכך תוכלו להגיע בקלות ובשלום אל שדה התעופה ואף לחזור בקלות עם אותה החברה לבית, זאת לאחר החזרה לארץ. בהצלחה! 

 

מוניות והעברות לנתב”ג

מוניות והעברות לנתב”ג מהוות את אחד מהביטויים הנפוצים ביותר במנוע החיפוש של גוגל, היות ואנשים רבים מחפשים אחר הדרך הקלה והפשוטה ביותר להגיע לשדה התעופה. היום ניתן לראות מגמה הולכת וגדלה של אנשים שבוחרים לטוס לחו”ל לעיתים תכופות, לכן הם זקוקים לדרך מהירה, יעילה ומשתלמת כדי להגיע לשדה התעופה. אם בעבר מחירי המוניות לנתב”ג היו גבוהים ולא משתלמים מבחינה כלכלית, הרי שהיום התמונה נראית אחרת לחלוטין. רוב חברות המוניות כבר הורידו מחירים, על מנת לאפשר לכל מי שמעוניין בכך, להגיע לשדה התעופה בצורה מהירה ופשוטה יותר. אין ספק כי מי שמתחיל את החופשה שלו ברגל ימין, יוכל ליהנות מטיסה נינוחה יותר ומצב רוח טוב יותר, מאשר מי שנאלץ לנסוע באוטובוס צפוף או ברכבת מפוצצת באנשים.

מוניות והעברות לנתב”ג – כיצד לעשות זאת נכון?

כמובן שהדרך הפשוטה והנוחה ביותר להגיע לשדה התעופה, היא לבקש מחבר או מבן משפחה שיסיע אתכם לשם. אך במידה ואף אחד לא מעוניין לעשות לכם טובה, כדאי שתחשבו על האופציה הבאה בתור. אין כמו להגיע לשדה עם מונית, ליהנות מיחס אישי ונעים וכמובן לנסוע בצורה המהירה והיעילה ביותר. אין שום סיבה שתהיו בלחץ בגלל שהאוטובוס מתעכב או בגלל שהרכבת מאחרת, היות ומונית מקצועית תוכל להביא אתכם בזמן לכל טיסה. היום ניתן למצוא מוניות גדולות, מיניבוסים ואף אוטובוסים, אשר מיועדים לצורך העברה נוחה ומהירה לשדה התעופה. ניתן לשכור מונית בהתאם לכמות האנשים וליהנות ממחיר זול ומשתלם במיוחד.

לסיכום, כל מי שמעוניין להתחיל את החופשה שלו בצורה נינוחה ונעימה יותר, חייב להשתמש בשירותיהן של מוניות והעברות לנתב”ג. במקום לבזבז זמן יקר על תחבורה ציבורית, תוכלו ליהנות מאיסוף אישי מהבית, נסיעה קצרה ומהירה וכמובן יחס אישי ונעים יותר.

סלקל – למה צריך אותו כשיוצאים מבית החולים?

סלקל - למה צריך אותו כשיוצאים מבית החולים?

בסרטים ובתוכניות הטלוויזיה, אנו רואים לא פעם זוג ההורים טריים יוצאים מבית החולים שסלקל בידם ותינוק מאושר ישן בתוכו. בעוד שגם במציאות: סלקל הוא אביזר חובה עבור הורים שרוצים להתנהל בצורה יעילה יותר עם הרך הנולד. אבל האם באמת צריך את הפריט הזה? ולמה הוא ישמש אותנו מלבד לרגע היציאה מבית החולים? כל הפרטים בהמשך. 

סלקל הוא אביזר אשר נחשב מנדטורי עבור הורים, זאת בעיקר משום שהוא יעיל ומקנה בטיחות ונוחות בעת גידול התינוק הקטן. סלקל הוא מנשא בטיחותי לתינוק, אשר מתאים גם לנשיאה של הרך הנולד ממקום אחד לשני, וגם כמושב בטיחות לתינוק, אותו ניתן להתאים ולהתקין אל מושב המכונית. 

למה חשוב לשים לב כאשר רוכשים סלקל? 

בזמן שאתם רוכשים את המושב הבטיחותי, שימו לב כי הוא מתאים לגודל התינוק שלכם: וודאו כי יש לו מערכת חכמה להגנה על גוף התינוק ובעיקר הגנה על ראשו של העולל. וודאו כי למוצר כרית ריפוד שניתן להסיר בעת הצורך: כי הוא מתאים למשקל של התינוק שלכם: מאפשר הצללה נגד שמש: נוחות ועובי באזור של הראש, וכי הוא מותאם למכונית שלכם ולצרכים של התינוק. 

כיצד בוחרים את הפריט הנכון?

כדי לבחור את המותג הנכון, הכנסו לחנויות מוצרי תינוקות און ליין, אשר מספקות מגוון סלקלים ממגוון מותגים מובילים, כמו: מטריקס, ביוקו ועוד – מה שמבטיח מוצר איכותי ובטוח. 

כאשר בוחרים מוצרי תינוקות ממותגים, חשוב לשים לב כי הם עומדים בכל תווי התקן וכי הם בטיחותיים. מלבד זאת, יש לבחור מוצר שניתן לקבל עליו אחריות לשנה לפחות ושירות תיקונים של שנתיים. בכך תבצעו בחירה נכונה. 

אם אתם רוצים לקבל סל קל במתנה, הוסיפו מותג נבחר לרשימת המתנות שלכם, ובכך תוכלו להנות ממוצר בטיחותי ואיכותי אותו תקבלו במתנה. זאת ממי שירצה לפנק את ההורים ואת התינוק בחפצים חיוניים. בכך תצטיידו באביזרים מתאימים לתינוק קטן.

רגע.. אז מה זה בוסטר?

בשביל שלא תתקעו בצד הדרך…זה מה שחשוב שיהיה באוטו שלכם

מה חשוב שיהיה באוטועל מנת שתהיו מוכנים למצב בו הרכב שלכם יפסיק לפעול, יהיה מוטב שיהיה לכם ארגז כלים שיכיל כבלים ומספר כלים בסיסיים שמיועדים לטיפול ברכב במצבי חירום. בדרך זו תוכלו להיות רגועים ובטוחים שיהיה לכם את המענה האיכותי והמדויק ביותר שישנו. רק תצטרכו לוודא כי אתם בוחרים לרכוש ארגז כלים אשר יהיה תואם את הצרכים שלכם ובכל המובנים. ארגז כזה יוכל להימצא היום במחירים שווים לכל כיס.

רכישת ארגז כלים שמתאים לרכב שלכם

Cartools סוברים כי הצעד הראשון שתצטרכו לעשות כעת יהיה לוודא כי אתם ניגשים אל מוסך וגורמים מנוסים מעולם הרכב וזאת על מנת שהם יוכלו להציע לכם את המענה הנכון לרכב שלכם ולטיפול בו באמצע הדרך. אל תהססו לשאול בנוגע לכל פרט ופרט וזאת על מנת לדעת בבירור מהן דרכי הפעולה הנכונה ביותר שיהיה ניתן לקחת בחשבון. זו יכולה להיות הדרך שלכם לקבל החלטה נכונה וחכמה למדי בעצם.

כדאי ללמוד כיצד לטפל ברכב באופן בסיסי

דבר נוסף שיהיה כדאי לקחת ברצינות יהיה עצם זה שאתם בוחנים בצורה בסיסית לכל הפחות את הדרך המיטבית בכל הנוגע לטיפול ברכב שלכם (בדיקת מים או שמן לרכב, למשל). אם תפעלו כך תוכלו לראות כי הדבר יאפשר לכם להיות מוכנים למקרי חירום ובמידת הצורך תדעו בדיוק כיצד לפעול וזאת על מנת להשיב את הרכב למצב תקין. כל אחד שרוצה לצאת לדרך ברוגע מוחלט ומתוך ידיעה כי הוא יוכל להסתדר עם כל מצב יצטרך לוודא כי הוא יודע לעשות שימוש בסיסי בארגז הכלים.

פרטי יצירת קשר עם גרר מהסביבה

עוד דבר שיהיה כדאי שיהיה לכם ברכב זה פרטי קשר של גרר שיוכל לסייע לכם במקרה חירום לקחת את הרכב למקום הרצוי ולספק לו את הטיפול הנחוץ. אם יהיה לכם את הפרטים של הגורם הרלוונטי יחד עם ארגז כלים ברכב אזי תוכלו להיות בטוחים כי תהיו מוכנים לכל מצב שאתם עלולים להיתקל בו בסופו של יום. דבר שבוודאי תרצו לקחת לתשומת הלב שלכם בעצם. בוודאות.

הלך המצבר? הכירו את הסימנים המקדימים למצבר חלש

חוששים שהמצבר שלכם לא מתפקד כשורה? ישנם מספר סימנים מקדימים שיוכלו לעזור לכם להבין במה מדובר והאם באמת הלך המצבר. כך תוכלו להיערך בהתאם ולדעת האם הגיע הרגע המתאים לפנות אל המוסך הקרוב לביתכם, כך שיוכל לפתור את המצב ולהחליף את המצבר הישן באחד חדש.

מצבר חלש

הסימן העיקרי שאפשר לשים אליו לב הוא נסיעה שאינה חלקה. אם אתם שמים לב שהרכב מתחיל לנסוע בצורה מקרטעת ולא באמת מאפשר לכם לנסוע עליו בצורה חלקה, אז יש סיכוי לא רע בכלל שזה מתחיל מהמצבר, כך שזה משהו שחשוב לבדוק כאשר אתם נאלצים להתמודד עם המצב הזה.

כך תוכלו לדעת בדיוק במה מדובר

אם אתם לא רוצים לשחק משחקים מיותרים לפני שהמצבר נגמר ולדעת שאתם באמת בודקים את הרכב שלכם בצורה מקצועית, אז לא תהיה לכם ברירה אלא לשלוח את הרכב אל מוסך מקצועי שיוכל לערוך את כל הבדיקות הנדרשות. אנו בטוחים שזה יוכל להקל עליכם ושזה יאפשר לכם לדעת שאתם בוחרים לפעול בכיוון הנכון.

עליכם לוודא שאתם בוחרים להגיע אל מוסך שמתעסק עם מצברים ברחובות שיוכל להעניק לכם שירות ללא רבב ולעשות כל מה שצריך על מנת שתוכלו להיות מרוצים ממצב הרכב שלכם. אין לנו ספק שכך חווית הנהיגה שלכם תשתפר פלאים ותרגישו הרבה יותר בנוח בכל פעם שתעלו על הרכב שלכם.

תעשו את הדבר הנכון לרכב שלכם

אפשר לומר שאם אתם רוצים להימנע מקבלת החלטות שגויות שלא יטיבו עם מצב הרכב שלכם, אז יהיה כדאי לכם לחשוב פעמיים על מה שאתם מחליטים לעשות ולשים לב שאתם לא מהססים לקחת את הזמן שלכם על מנת לנסות ולהבין מה אתם יכולים לעשות בצורה יותר טובה על מנת שהרכב שלכם יהיה במצב אופטימלי.

תמיד תוכלו לפנות אל המוסך הקרוב לביתכם, כך שיוכלו לערוך את כל הבדיקות הנחוצות ולאפשר לכם להיות בראש שקט עם מצב הרכב שלכם. אנו בטוחים שזה יוכל להקל עליכם במידה רבה ולאפשר לכם לדעת שאתם עושים את הדבר הנכון במובן הזה, כך שלא תצטרכו להתלבט יותר מידי.

איך מחליפים מצבר לבד?

החלפת מצבר זה לא חייב להיות סיפור מורכב. יש כאלה שנמנעים לפתוח את מכסה המנוע. נדמה להם כי מדובר בפרוצדורה הדורשת מעורבות של איש מקצוע וזה לא דבר שאדם מן השורה יכול לבצע בכוחות עצמו. אך אם הם רק יעשו את הפעולה הזו אפילו רק פעם אחת, הם יגלו עד כמה פשוט הדבר.

מהיום ואילך הם כבר לא ייבהלו כאשר יהיה עליהם לבצע את הדבר.

איך מחלים לבד את המצבר?

אז האמת היא שההמלצה היא להיעזר באנשי מקצוע בלינק הזה לצורך החלפת המצבר. ממש לא מומלץ להחליף את המצבר לבד אם אין את הידע איך זה אמור להיראות וכיצד אמורה הפעולה להתבצע. כי לא מדובר סתם בהחלפה של קופסא אחת בקופסא אחרת.

אך לאחר שכבר לומדים פעם או פעמיים לעשות את הדבר, כבר לומדים לבצע את הדבר היטב בצורה מומחית ומקצועית ממש. 

מאריכים את חייו של המצבר

חשוב לדעת כי החלפה נכונה של המצבר של הרכב, זוהי ערובה לכך כי המצבר יאריך ימים וישרוד יותר ביחס למצבר שהוחלף והורכב בצורה חובבנית או בלתי מקצועית. המצבר הוא לא פעם לא ממצה את הפוטנציאל שלו וכל ההבטחות שקבלנו עליו מהמוכר ממש לא מוכיחות את עצמן בשטח כאשר הסוד טמון בדיוק בזה, בהתקנה שאינה מבוצעת בצורה הנכונה.

מזמינים מצבר עד הבית

כאשר קורה והמצבר שלנו שובק חיים, אין לנו למעשה דרך להגיע אל החנות על מנת לרכוש מצבר חדש. אנחנו חייבים להיעזר בתחבורה ציבורית או בשירות של מוניות, דבר שאינו כל כך פשוט עבור אנשים שאינם רגילים בדבר.

אך האמת היא שכיום מציעים ברוב רובם של בתי העסק את השירות של מצבר עד הבית, ראו
מצברים לרכב אצל עמי פיקס שמציעים בדיוק את השירות הזה. אם מרימים טלפון למקום הנכון, אפשר בהחלט ליהנות ממצבר שיגיע אל הכתובת המבוקשת.

לא תמיד מדובר בבית או בחניה שם אנחנו זקוקים למצבר. ישנם מקרים רבים אשר בהם המצבר החליט ‘לעשות’ לנו את זה באמצע שום מקום. שם אנחנו צריכים את המצבר באופן הרבה יותר נואש ודחוף.

גם שם נוכל לקבל אותו מהר מאוד לידנו ולהחליף אותו במו ידינו.

כלמוביל

אחת מעסקאות הרכב הפופולאריות ביותר כיום, הן עסקאות טרייד אין. אנחנו יכולים למצוא לא מעט חברות שמתמחות בכך ולא מעט לקוחות, הן פרטיים והן עסקיים שבוחרים להשתמש באופציה זו.

כלמוביל

אחת החברות המובילות בתחום זה היא חברת כלמוביל, מדובר באחת החברות הרכב הרציניות שפועלות בישראל, אשר מציעות עסקאות טרייד אין שונות. בין היתר, החברה מציעה ללקוחות אפשרות לרכוש כלי רכב חדש ואחרי זמן מה, במידה והלקוח מעוניין בכך, הרי שהוא יכול למכור את הרכב לחברה בחזרה, ולקנות ממנה רכב חדש, עם תוספת תשלום.

הלקוח מרוויח גם אפשרות לקנות רכב חדש במחיר הרבה יותר משתלם, בוודאי אם זה מגיע בתוכנית תשלומים, וכן הלקוח מרוויח אפשרות למכור את הרכב שברשותו בתנאים ובצורה הרבה יותר נוחה מאשר באופן רגיל.

צריך לומר, גם החברה נהנית מכך, אחרת היא לא היתה עושה את זה. עדיף לחברה להציע ללקוחות שלה אפשרות לרכוש רכב בעסקת טרייד אין, מאחר ובצורה כזו היא יכולה למכור את אותו רכב פעמיים אם לא מעבר לכך, אומנם בכל פעם היא תרוויח פחות אך עדיין היא תוכל להרוויח עליו, וכן היא תרוויח על הרכב החדש שהיא מוכרת ללקוחות שלה.

לפני שאנחנו ממהרים לעשות עסקת טרייד אין כזו או אחרת, חשוב שאנחנו נקפיד ולשים לב, מה בדיוק תנאי העסקה וכמובן אילו כלי רכב נכללים בעסקאות אלה, וכן אנחנו צריכים לבדוק האם מבחינה כלכלית זה משתלם לנו.

סביר להניח שאנחנו נוכל לבדוק את האופציה של עסקת טרייד אין על פי מדדים שונים, בין אם זה אומר ערך הרכב, בין אם זה אומר מספר השנים שהרכב משרת אותנו, הקילומטרז’ שהוא עושה ועוד. כל דבר כזה יכול להשפיע כך או אחרת על המחיר של הרכב ועל האפשרות שלנו לבצע את העסקה בתנאים שנוחים לנו.

לסיכום, עסקת טרייד אין יכולה להיות מאוד משתלמת, בוודאי אם אנחנו מתנהלים נכון ומבצעים את העסקה במועד שמתאים לנו, ודרך חברה שאנחנו יכולים לסמוך עליה ולקבל ממנה את הרכב בתנאים הטובים ביותר עבורנו.

יתרונות של רכב חשמלי

בשנים האחרונות חודר הרכב החשמלי לשימוש רב בארץ ובעולם כולו ואפשר לראות זאת באמצעות יבוא טסלה לישראל. למכונית החשמלית יש יתרונות רבים וזו הסיבה לכך שעוד ועוד לקוחות בוחרים להחליף את הרכב שלהם ברכב חשמלי. מהם היתרונות של רכב חשמלי?

רכב חשמלי

היתרונות של רכב חשמלי

  1. איכות הסביבה – אין ספק שהיתרון הראשון הוא איכות הסביבה. בעוד כל מכונית שמונעת בחומרי בעירה כמו דלק פולטת עשן וחומרים שמזהמים את הסביבה, הרי מכונית חשמלית לא עושה זאת. היא מונעת באמצעות אנרגיית החשמל ולא פולטת חומרים מזהמים במהלך הנסיעה. אמנם חשוב לציין שייצור החשמל אף הוא פוגע בסביבה, ומשכך השימוש הרב בחשמל כרוך אף הוא בנזקים, אך יחד מדובר על כמות פחותה יותר של נזק לסביבה. וזה אומר שאם אתם חושבים על הסביבה ועל העולם הירוק שלנו – הבחירה במכונית חשמלית זה צעד נכון ומתחשב.
  2. חוסכים ביקורים בתחנת הדלק – עבור נהגים רבים הצורך הקבוע לבקר בתחנות הדלק הופך להיות מועקה. הן הפעולה הטכנית והצורך לבצע את התדלוק לעיתים קרובות, וכן התלות בדלק ובשירות ברמה יומיומית כמעט. כאשר נוסעים ברכב חשמלי ניתן להטעין את המכונית באופן עצמי ליד הבית, בלי להגיע לתחנת הדלק ולחכות לתורכם…
  3. חיסכון כספי – יש אומרים כי שימוש במכונית חשמלית מביאה עמה גם חיסכון בהוצאות הרכב. מדובר על החיסכון בעלויות הדלק. אכן, כאשר מטעינים את המכונית בחשמל ואין צורך לתדלק וסעיף ההוצאות בגין הדלק יורד לקצה הרשימה. אם כי יש לציין כי העלות של המכונית החשמלית היא כיום יקרה יותר מרכבים אחרים, כמו כן התיקונים בעת הצורך כרוכים בעלויות גבוהות יותר בגין העובדה שהרכב החשמלי טרם חדר לשימוש מסיבי. כך שהחיסכון בדלק אמנם קיים, אבל מנגד הרכב החשמלי עשוי להיות מלווה בהוצאות גבוהות יותר בעת הרכישה ואחזקת הרכב. יש לבדוק את עניין העלויות כדי לבדוק האם יש בכך חיסכון כספי. אם כי מסתבר כי בעתיד מחירי הדלק יעלו ואילו מחירי המכונית החשמלית ירדו ויהיו עממיים יותר. כך שלטווח רחוק אכן מדובר על חיסכון כספי.

קראו גם על: רכבים חשמליים סיניים