ציוד מדידה לחשמל – חשוב לקנות ציוד מקצועי

מאז שאתה זוכר את עצמך החלום שלך היה להיות חשמלאי? למדת, הוצאת תעודה וכעת אתה רוצה להתחיל לתת שירות ללקוחותיך הרבים בתחום? אם כך, ברור מדוע אתה מתלבט ומדוע אתה תוהה איך לעשות את זה נכון. כדאי לדעת: אחד מהדברים הכי חשובים שיש זה לדאוג לציוד מדידה לחשמל, והאמת היא, שצריך גם לדאוג שהציוד הזה יהיה כמה שיותר איכותי. לכן, רגע לפני שאתה קונה את הציוד שלו אתה זקוק בלי שאתה בודק את הדברים לעומק, אנחנו מציעים לך לברר היטב כל מה שניתן אודות הציוד בלינק הזה https://avitalbs.com/product/led-emergency-exit-sign-vega-5w.

איך לבחור ציוד מדידה?

ההתלבטות לגבי בחירת ציוד המדידה ברור, כי כל מי שעוסק בתחום הזה רוצה כמובן לחסוך כמה שהוא רק יכול על הקניה. עם זאת, כדאי לדעת שלא תמיד המחיר הוא הפונקציה היחידה, שכן בפועל יש עוד כמה נתונים ששווה להתייחס אליהם. לדוגמא: איך עובד הציוד? עד כמה הוא מדויק? ואם מומחי חשמל אחרים שעושים שימוש באותו ציוד ממליצים עליו בחום? ציוד חשמל שלא יהיה מספיק מקצועי לא יוכל לעזור לך ולא תוכל כך לתת ללקוחותיך העתידיים שירות מספיק טוב. לכן חשוב גם לברר מי ייצר את הציוד, כי כל הפרטים הללו יכולים להעיד על ציוד איכותי וטוב יותר.

איפה ניתן לרכוש היום ציוד מדידת חשמל?

כמו כל דבר אחר, גם ציוד כזה אתה יכול לקנות היום בחנויות פיזיות או באינטרנט באתר של אביטל אנרגיה חיובית. אם אתה רגיל לקנות כל דבר שאפשר אונליין, בוודאי תשמח לדעת שגם את הציוד הזה תוכל לקנות היום ברשת האינטרנט. קניית ציוד מדידה חשמלי אונליין לרוב תהיה זולה יותר והקניה עצמה גם תהיה נגישה ונוחה. לכן, אם אתה רוצה לשבת במשרד החדש שלך בנחת, לבדוק סוגים שונים של ציוד ולבחור את הטוב ביותר, ברשת האינטרנט תמצא מגוון אפשרויות. אין כל סיבה ללכת לחנויות פיזיות שמוכרות ציוד כזה ולשלם להן פי שניים, אז למה אתה מחכה? בימינו רכישת ציוד מדידה חשמלי בקלות ובנוחות כבר אפשרית כך ששווה לבדוק זאת.

האם באמת ניתן למנוע כניסה לא רצויה לאזורים שמורים בעסק שלך?

בקרת כניסה

בית העסק שלכם הוא המקום החשוב לכם ביותר. כי הרי מדובר בבייבי שלכם, במקום בו אתם משקיעים את כספכם ומרצכם, וזאת מתוך כוונה להצליח בחיים ועל הדרך, גם לחיות ברווחה. עם זאת, גורמים עבריינים, אנשים לא רצויים ושאר מזיקים, עלולים לנסות לחדור אל בית העסק, מתוך רצון לחבל או לגנוב ממנו מידע וחפצים.

בשל האפשרויות כי תתרחש עבירת רכוש, גניבת מידע או כל עבירה אחרת במקום העבודה, רבים מעוניינים לבטח בצורה הרמטית את בית העסק אשר ברשותם.

אבל האם ניתן למנוע כניסה של גורמים לא רצויים אל בית העסק?

התשובה היא חד משמעית: כן! כדי למנוע כניסה של גורמים עבריינים או מזיקים לבית העסק באמצעות בקרת כניסה, רצוי בתחילה להבין מהם המקומות הרגישים ביותר במקום. כמו למשל משרדים בהם מחשבים יקרים, מחסנים, עמדות שירות ועוד.

כעת לאחר ההגדרה, יש לאבטח במידה רבה את אותם אזורים, ולהקפיד כי כל בית העסק יהיה סגור הרמטית מפני אנשים שאינם רצויים. במקרים בהם התקיימה פריצה אל בית העסק, אל המערכות, אל המרכזייה, המחשבים או אל ציוד אחר – חשוב לפנות אל רשויות האכיפה, ולהגיש תלונה באופן רשמי.

מהם העזרים הנוספים שבאמצעותם אפשר לאבטח את מקום העבודה?

באמצעות אביזרים כמו מרכזיה ומערכות אינטרקום מתקדמות, אינטרקום אלחוטי שמתחבר לנייד, טלוויזיה ומצלמות אבטחה איכותית: אפשר למגן בצורה מעולה את בית העסק. מלבד זאת, ישנן חברות אבטחה ותקשורת אשר מקנות אבטחה של עסקים באמצעות מערכות אבטחה ביומטריות, מצלמות אבטחה מתקדמות, מערכות זיהוי פנים חכמות, מרכזיה טלפונית בטכנולוגיית ענן, מערכת אבטחה איכותית ויסודית.

עוד אפשר לבחור ולהתקין מערכות לגילוי אש, מערכות סלולריות ומערכות אלחוטיות מתקדמות. עוד תמצאו אמצעי מולטימדיה יעילים, כמו מערכות אשר מספקות הגנה נקודתית על מקומות רגישים, תוך יצירת גיבוי ושליטה בענן. באמצעות כל אלה, תוכלו להפוך את בית העסק שלכם ליעיל, שמור, ומאובטח.

הטכנולוגיה מתקדמת והרדיו הופך להיות אונליין

אם בעבר כדי להאזין לשידורי הרדיו היה צורך בכיוון ואיתור התחנה, בחירת תדר מדויק, ואף שימוש במי שנמצא בחדר כדי שיחזיק את האנטנה – הרי שהיום, בעולם אינטרנטי מתקדם, אפשר להאזין לרדיו בקלות דרך נייד, המחשב או הטלוויזיה. מלבד זאת, ההאזנה לרדיו ברכב גם היא הפכה לקלה יותר: זאת בשל תדרים מכוילים ותשתיות תקשורת מתקדמות, וגם מפני שאפשר להאזין לרדיו און ליין, ישירות מהנייד.

רדיו אונליין

מלבד היתרונות הברורים של האזנה קלה לרדיו דרך האינטרנט, מה עוד תספק האזנה און ליין?

אם אתם בוחרים לשמוע גלגלצ’ אונליין, או כל תחנה אחרת: הרי שתוכלו להרחיב את עולמכם ולהאזין בקלות לתוכניות רדיו. עוד תוכלו לשמוע את הפלייליסט של גלגל”צ או של כאן 88, כמו גם של תחנות רדיו פופולאריות אחרות כמו ‘קול הקמפוס’, אקו 99 , גלי צה”ל ועוד. בכך אפשר להנות ממידע מרוכז אודות שידורים, תוכניות ושירים שהושמעו התחנה.

חשוב לדעת!

מרבית תחנות הרדיו בארץ משדרות רדיו און ליין, בעוד שבאתרי האינטרנט ניתן למצוא בקלות את האתר המתאים להאזנה. עבור האזנה דרך סמארטפון, ישנן אפליקציות שניתן להוריד בחינם ובאמצעותן להאזין לכל תוכנית או תחנה.

קלות השידור

כאשר מאזינים לרדיו דרך האינטרנט, אפשר לבחור בכל תחנה שנרצה להאזין לה, ולעשות זאת מהנייד או דרך המחשב. נוסף לכך, ישנן ספקיות תקשורת שמקנות תכנים וערוצי רדיו להאזנה דרך הטלוויזיה.

מי שיאזין לשידורים של תחנות הרדיו השונות, יוכל לבחור את התוכניות שהוא רוצה לשמוע, להאזין לתוכניות באופן רטרואקטיבי, להכיר את זמני השידורים והתכנים, להשתתף בהגרלות או בחידונים, ולהנות ממגוון סגנונות מוזיקה. באמצעות האינטרנט אפשר להכיר  את שעות התוכניות, ובכך לדעת מתי אפשר להאזין לתוכניות מעניינות או למוזיקה בסגנונות שונים ומתקופות שונות.

“אל תכבי את הרדיו הישן” – איך אפשר לשמוע כל תוכנית רדיו בקלות?

להבדיל מהדרך באמצעותה היה ניתן להאזין בעבר לרדיו, כיום, באמצעות שידורים אינטרנטיים – ניתן לשמוע שירים מוזיקה ותוכניות רדיו בכל מקום, בכל שעות היום.

דרך הסמארטפון אפשר להאזין למוזיקה בעת נהיגה, בזמן העבודה, בנסיעה על אופניים או קטנוע, בזמן עבודה על המחשב ועוד. נוסף לכך, מי שגר בחו”ל יכול דרך האזנה און ליין לבחור בכל תחנת רדיו ישראלי ולהפך: מי שרוצה לשמוע רדיו מארצות שונות, יוכל גם כן לבחור את התחנה בקלות.

לסיכום, הדרך בה אפשר להנות מתכנים שונים והקלות שבאמצעותה אפשר לבחור תחנה ולהאזין לה, מכל מקום בארץ או בעולם – הפכה לקלה ונגישה יותר עקב האזנה לרדיו און ליין. בשל כך, רבים מאחסנים את מקלט הרדיו הישן בבוידם, ועוברים להאזנה אינטרנטית, אטרקטיבית ונוחה.

מדריך לשיפור ביצועיי המחשב

כונן SSD

אנשים רבים חווים תסכול יום – יומי, כאשר המחשב שלהם מסרב לעמוד בקצב הנדרש. מחשב שעובד בצורה איטית, נתקע כל הזמן ולא מוכן לעבוד בקצב של העולם המודרני, יכול לגרום לכל אחד לצאת מכליו. אך לפני שאתם מתחילים להתעצבן, כדאי שתקראו את המדריך לשיפור ביצועיי המחשב. מאמר זה יכול לספק כלים פשוטים, אשר יוכלו לשפר את מהירות העבודה של המחשב שלכם. אחד הטריקים הפשוטים ביותר, הוא כמובן לכבות ולהדליק מחדש את המחשב. כאשר מדובר על בעיה נקודתית, ריסטרט פשוט יכול לפתור את כל הבעיות שלכם. כמובן שאם מדובר על מחשב איטי, אשר עושה בעיות מזה תקופה, הריסטרט כנראה לא יצליח לעשות את הקסם, ויהיה צורך להבין מה בדיוק מאט את פעולת המחשב.

מדריך לשיפור ביצועיי המחשב – מידע חשוב וזמין עבור כל אחד

ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על מהירות העבודה של המחשב, לכן חשוב לבודד את הגורמים הבעייתיים ביותר ולוודא האם הם אשמים בבעיה. בחלק מהמקרים למשל, המחשב עובד לאט בגלל תוכנה מסוימת. כיבוי התוכנה יכול לשנות את כל מהירות העבודה של המחשב. כמו כן, אנשים רבים מתלוננים על אינטרנט שעובד לאט, דבר שיכול להיגרם כתוצאה מחיבור אינטרנט בעייתי או צורך דחוף לנקות את הדפדפן שלכם. אופציה נוספת היא תוכנת אנטי וירוס אשר רצה ברקע ומפריעה לעבודה התקינה של המחשב. כמובן שיכול מאוד להיות שהמחשב שלכם נדבק בווירוס, לכן חשוב להפעיל את תוכנת האנטי וירוס, לוודא שהיא מעודכנת ולעשות סריקה יסודית של כל המחשב.

אחת הבעיות הנפוצות ביותר, היא מחשב שפשוט לא מספיק חזק כדי להתמודד עם כל העומס, הדבר נכון במיוחד במקרים בהם מדובר על מחשב ישן. לכן אחת הפעולות הראשונות שיש לבצע, היא התקנה של מערכת הפעלה חדישה ומעודכנת יותר. אופציה נוספת, היא החלפה של הקונן הקשיח הישן בקונח קשיח חזק ומשוכלל יותר. כונן SSD למשל, מהווה את אחת האופציות הטובות ביותר, אשר מאפשרות לחזק את הביצועים של המחשב, בעלות נמוכה יחסית. אם בעבר היה מדובר על מחירים גבוהים, היום ניתן למצוא כוננים זולים ומשתלמים יותר.

מהי אפליקציית טיק טוק שמשגעת את כולם?

אפליקציית טיק טוק

בני הנוער של היום עושים לא מעט פעולות של גדולים, ועל כן כאשר אפליקציית טיק טוק הגיחה לחייהם, הם שמחו שמעתה גם הם יוכלו להיות מפיקים מוזיקליים, במאים ואף מעצבים, וכל זאת לצד מוזיקה שעושה הרבה שמח ומייצרת תוצאות שכיף לשתף הלאה. במה מדובר? באפליקציה שאומנם מגיעה אלינו מסין, אך היא כבר כבשה את ארה”ב וגם את ישראל, כאשר היא משאירה הרבה מאחור את יו טיוב, אינסטגרם ופייסבוק, ולו מבחינת היקף ההורדות. כיצד האפליקציה עובדת? האפליקציה שמאפשרת לייצר סרטונים קצרצרים בני 15 שניות. פשוט בוחרים את השיר הרצוי, עושים ליפסינג, משלבים כמה תנועות ומגבים את הכול בפילטרים ואפקטים, כך שהתוצאה מאוד מרשימה ומעלת חיוך.

לצחוק להופיע ולמתוח גבולות

בני נוער אוהבים לזוז, לשיר, להתל, לצחוק, להופיע, למתוח גבולות ולחלום גבוה, ועל כן טוב לדעת שכל זאת מאפשרת האפליקציה טיק טוק. לאור הדברים אין זה מפתיע שהאפליקציה כה פופולארית במגוון יעדים בעולם, ופה נציין שיש בני נוער שמייצרים סרטונים וישר משתפים וגורפים עוקבים ויש בני נוער שמייצרים סרטונים ומשאירים אותם אצלם – לא מחפשים לשתף, מלבד חברים ובני משפחה, כך שמתאפשרת שליטה ובחירה. עם זאת, מי שמייצר קליפים מוצלחים וזוכה ליהנות מריבוי של עוקבים, עשוי לגלות שלא רק מדובר בחלופה ראויה לבהייה במסך הטלוויזיה ולגלישה באינסטגרם, אלא גם מדובר במקור הכנסה. למה הכוונה? ובכן נערה בעלת חשבון פופולארי באפליקציית טיק טוק עשויה להרוויח מהרצת קמפיין סכומים יפים של כמה אלפי שקלים.

פוטנציאל שיווקי

משרדי פרסום רבים זיהו את הפוטנציאל השיווקי, וזאת כי יש לאפליקציה יתרון מובהק, היא מראש פונה לקהל יעד מוגדר – לבני נוער בני 10-14, כאשר הרוב הגורף הינן בנות, למרות שכיום גם בנים מוצאים עניין באפליקציה, כי בין היתר היא מאפשרת לעשות ליפסינג למערכונים, תחום שיותר מדבר לבנים. עם זאת, בדיקה מהירה מעלה שלא ניתן להעלות בטיק טוק הודעות ופרסומות שיווקיות, ועל כן האופציה לעקוף את המכשול מיוחסת לפרסומות סמויות. כך למשל אפשרי לשווק באמצעות האפליקציה מותגי ביגוד, הופעות, מסעדות, שירים חדשים שרצים ברשת ועוד. באופן שכזה מרוויחים פעמיים – הן פרסומת יצירתית ושפועלת על התת מודע והן סינון של פרסומות באפליקציה.

קידום

לצד העובדה שניתן לקדם מוצרים ושירותים, גם ניתן לקדם דרך האפליקציה אתרים עסקיים. כיצד? פשוט מאוד באמצעות קישורים. ידוע שלסרטונים ותמונות יש כוח רב בכול הנוגע לעולם השיווק, ועל כן אם אתר עסקי מחזיק בקישור שמפנה לסרטון שמופיע באפליקציה, הרי שמדובר בכלי שיווק אורגני, כאשר מי שרק מעט יצירתי, יכול באמצעות הסרטון להפנות קישור לאתר עצמו. דרכים לא חסרות – צריך רק לרצות.

שנסכם?

האפליקציה הסינית הצליחה בענק, עקפה מתחרות ראויות ואף מוכיחה את עצמה בתחום השיווק, אם כי באופן מתון ונקודתי. היא פונה לבני נוער ולא רק לבנות, היא קשורה לתחום הדיגיטלי אך גם מאפשרת להיות אקטיביים, היא מושתתת על משחק אך היא גם חצי מקצועית, היא מיועדת להעברת הזמן בכיף אך גם מנותבת ככלי שיווק ועוד. מכאן שאם יש לכם ילד או ילדה בגילאי 10-14 מוטב שתכירו גם לה/ו את אותה אפליקציה שמשגעת את כולם, אך היו מוכנים שמעתה והלאה תהיו מחויבים לצפות מדי שבוע באינספור סרטונים, אך מצד שני הם קצרצרים והילדים שלכם חתומים עליהם, כך שמדובר בהשקעת זמן ראויה.

סוגי בקרות כניסה

המאמר באדיבות ZBM

בקרת כניסה למקומות עבודה זהו דבר בסיסי ביותר וכל מקום עבודה חייב שיהיה לו מכשיר או שעון נוכחות כזה שישלוט על הכניסה והיציאה של העובדים אל המקום וממנו.

אז אם בעבר היו לנו את כרטיסי הנוכחות העשויים קרטון, הרי שכיום העולם השתכלל ויש לנו היום את כרטיסי הנוכחות הדיגיטליים שהם כבר גם נוטשים אט אט את מקומם, זאת לטובת טביעת האצבע הביומטרית.

כרטיס נוכחות דיגיטלי

אז בעוד שאת כרטיס הנוכחות של פעם היה צריך לחדש בכל חודש בגלל הסיבה הפשוטה כי אלו היו כרטיסים העשויים קרטון, הרי שאת הכרטיס הדיגיטלי אין צורך להחליף או לחדש ובקלות רבה ניתן לעשות בו שימוש קבוע ותכוף בכל חודש.

אך האמת היא שגם לכרטיסי הנוכחות הללו ישנו חיסרון. הוא עשוי להיאבד! אם כרטיס הנוכחות אובד, הרי שהעובד וגם המעביד נתקלים בבעיה קשה.

בעיה נוספת שיש לנו עם כרטיסי הנוכחות הללו  היא הבלאי שלהם. קורה לא פעם שהכרטיסים הללו מפסיקים להגיב או אז יש לחדש אותם. ועדיין לא הזכרנו את הבעייתיות של זיוף נוכחות. כלומר האפשרות לתת לעובד אחר להעביר עבורנו את הכרטיס גם אם לא הגענו למקום העבודה.

זיהוי ביומטרי

כיום נפוץ מאוד הזיהוי הביומטרי. הזיהוי הביומטרי נעשה על ידי טביעת האצבע שלנו כאשר אותה אין כל אפשרות לזייף. העובד לעולם לא יוכל לשלוח את האצבע שלו לעבודה אם הוא עצמו לא מתייצב שם באופן פיזי…

אין ספק כי הזיהוי הביומטרי הוא הזיהוי הכי אמין והכי אישי.

אך בכל זאת גם כאן ישנן חסרונות. האצבע היא לא תמיד במיטבה. לא פעם קורה והעור מתקלף או שהיד מזיעה ואורך זמן רב עד שמצליחים להעביר את טביעת האצבע הנכונה שהמכשיר יזהה ויקבל.

בקרת כניסה במובייל

ישנה אפשרות לבצע נוכחות באמצעות אפליקציה ייחודית במובייל. הדבר יעיל במיוחד עבור עובדים שיוצאים לשטח כמו טכנאים, דיילים וכדומה.

כיום בעידן המחשב, כל המידע מועבר ישירות אל המחשב והחישובים נעשים בקלות ובמהירות.

כל מקום עבודה יכול היום לבחור באמצעי המתאים לו וליהנות מבקרה צמודה ואמינה.

פתרונות הנגשה לכבדי שמיעה

אתם יודעים מה ההבדל הגדול ביותר בין המאה השמונה עשרה למאה עשרים ואחת? אם כן אין ספק כי יש הרבה מאוד הבדלים אך נראה כי ההבדל העיקרי הוא שכיום מי שסובל מלקות יכול לחיות באיכות חיים הרבה יותר גבוהה מאשר בעבר. העובדה כי יש לכם לקות מסוימת או נכות לא צריכה למנוע מכם לעשות מה שאתם רוצים מלעבוד בכל עבודה שאתם רוצים ועד לרוץ מרתון. אחת הסיבות שכיום אין בעיה להיות אדם עם לקות מסוימת זה העובדה כי כיום יש מכשירים טכנולוגיים מן המעלה הראשונה אשר מקלים מאוד על החיים שלנו ומאפשרים לנו לחיות חיים הרבה יותר טובים ובריאים. הדוגמא הובלטת ביותר לכך היא בתחום של הנגשה לכבדי שמיעה כאשר אנו כמובן מדברים על מכשירי שמיעה או טלפונים מוגברים. תודות למכשירים אלו מי שסובל משמיעה לקויה יכול לחיות את חייו בצורה הרבה יותר טובה וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת.

האם זה משנה איזה מכשיר שמיעה אני קונה?

כאשר אנו מדברים על מכשירי שמיעה אנו צריכים לזכור כי יש משמעות אדירה לשאלה איזה מכשיר אנו קונים. עליכם להבין כי לא כל המכשירים הם באותה רמה ויש מכשירים טובים יותר וטובים פחות וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת. על כן אתם צריכים להבין כי עליכם לעשות הכול בכדי לקנות את המכשיר האיכותי ביותר והטוב ביותר שיש כמו המכשירים של חברת אודיוקר. ככל שתקנו מכשיר יותר איכותי כך הוא ישרת אתכם בצורה יותר טובה וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת. על כן לעולם אל תתפשרו על המכשיר שאתם קונים ואל תזלזלו בכך.

אל תבחרו מכשיר שמיעה מבלי לקבל עליו המלצות

אז כיצד נוכל לדעת כי אנו קונים את המכשיר הטוב ביותר והאיכותי ביותר שיש? התשובה היא שאנו צריכים לשים לב טוב טוב האם יש לנו המלצות על המכשירים. עליכם להבין שברגע שיש לכם המלצות על המכשירים אתם תוכלו להיות בטוחים כי הם ישרתו אתכם בצורה הטובה ביותר וכך תוכלו לקנות אותם בלב שקט.

שומרים על טמפרטורה תקינה

מד טמפרטורה ולחות

ישנם מקומות שבהם השמירה על מאפיינים כמו טמפרטורה ולחות היא קריטית. אלה יכולים להיות מחסנים שבהם מוחזקים פריטים המצריכים קירור, לולי תרנגולות או אינקובטורים לגידול אפרוחים. למרבה המזל, היום קיימים אמצעים טכנולוגיים משוכללים לשמור על הטמפרטורה, וביניהם מד טמפרטורה ולחות. מכשירים אלה מאפשרים לבעלי העסקים ולעובדים להתנהל בראש שקט, בידיעה שהם יקבל התראה במקרה שבו יהיו שינויים קיצוניים בטמפרטורה.

מאפייני מד טמפרטורה ולחות שכדאי להכיר

כאשר בוחנים מד טמפרטורה ולחות, חשוב להכיר את המאפיינים השונים שכולל המכשיר על מנת לדעת להתאימו למחסן שלכם:

  • מהו טווח הטמפרטורה שמודד המכשיר – ישנם מכשירים המספקים מדידות בטווח דיוק של 0.1 מעלות צלסיוס.
  • מערכת התראה – כאשר בוחרים מד טמפרטורה חשוב לוודא שהוא יכול לשלוח התראה למייל אם מתברר שהטמפרטורה במבנה גבוהה מדיי או נמוכה מדיי.
  • הגנה – בקר איכותי מוגן מפני ידיהם של זרים באמצעות סיסמה. רק האנשים המורשים יכולים להקיש את הקוד.
  • מתקינים בקלות – מד הטמפרטורה והלחות ניתן להתקנה קלה, והוא מתאים לפרוטוקול התקשורת DHCP. כלומר, הפרוטוקול שעליו פועלת רשת האינטרנט.
  • למי זה מתאים – בקרי לחות וטמפרטורה מתאימים למגוון רחב של מקומות כמו חדרי קירור, חדרי שרתים ועוד.

איך בוחרים מד טמפרטורה ולחות?

לאחר שבחנו את יתרונותיו של מד הטמפרטורה והלחות, חשוב לבחור את המכשיר הנכון לבית העסק שלנו. ראשית, יש צורך לבדוק שאכן מדובר במכשיר איכותי, חד וברור. מכשיר שאינו מזייף נתונים. כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהמכשיר מראה את הנתונים המדויקים, ושולח התראה למייל כשצריך. שנית, חשוב לבדוק את החברה המציעה את המכשירים ולוודא שמדובר בחברה אמינה, מוכרת ומקצועית. שלישית, כדאי להתאים את המכשיר לצרכים שלכם. קיימים, למשל, מכשירים המתאימים יותר לחדרי קירור, בעוד מכשירים אחרים מתאימים לחדרי מחשבים.

אז מה התקציב?

אחד הדברים הראשונים שאתם בוחנים כאשר אתם רוכשים מכשיר חדש לעסק הוא המחיר. כמובן, לא מומלץ לבחור במד טמפרטורה ולחות יקר מדיי, ומצד שני אל תתפשרו על האיכות. מוטב לקנות מכשיר יקר מעט יותר מהרגיל, ולדעת שהוא פועל היטב ולא יאכזב אתכם בזמן אמת.

איך הפכו תחום הסייבר והאבטחה לכל כך מבוקשים?

ביום בהיר אחד הצנטריפוגות של חמישה כורים אירניים החלו לעבוד במהירות עד שהכור הפסיק את פעולתו. שנים של עבודה של מדענים מקומיים באירן לא יכלו לעמוד בפני נוזקה שזכתה לשם “סטוקסנט” בהתקפה שכונתה – התקפת ההאקרים הגדולה של העשור. במקרה זה, “האקינג” או “פריצה למערכת ממוחשבת” החליף התקפה צבאית על הכור. עד היום לא נחשף בצורה ברורה מי עמד מאחורי הפריצה – האם היו אלה סוכנויות הביון בישראל או ארה”ב או אולי פעולה משולבת של שתיהן. כיצד התרחשה ההתקפה? נחזור לכך בסוף המאמר.

קורס סייבר

שנת 2010 בה ההתקפה התרחשה הייתה תחילת הדרך של התפתחות עולם הסייבר בעולם. מחד, תוקפים רבים ניסו להגיע למידע רגיש על גופי מודיעין, אחרים חשפו מספרי כרטיסי אשראי ויתכן שגם חלק ממערכות הבחירות באותה תקופה הושפעו מניסיון של האקרים לפגוע בטוהר הבחירות.

השפעת האקרים על תוצאות הבחירות

שש שנים מאוחר יותר. שנת 2016. קבוצת האקרים הצליחה לפרוץ למחשבי המפלגה הדמוקרטית ולאסוף אי-מיילים המעידים על ניסיון לפגוע במועמדות של אחד מנציגיה הבולטים. פריצות נוספות המשיכו ופגעו בסיכויה של המועמדת המרכזית בבחירות. המשך החקירה הוכיח קשרים למדינה אחרת שהתערבה בבחירות.

כיצד מגינים על הבחירות בישראל?

באפריל הקרוב גם מדינת ישראל תעמוד בפני מערכת בחירות. חשש שמדינות אחרות ינסו להשפיע על תוצאות הבחירות הוביל את מומחי האבטחה בישראל למסקנה – יש חשיבות לאומית בשמירה על הרשתות של המפלגות השונות, מערכות המחשוב והטלפוניה צריכות לזכות להגנה גבוהה יותר על ידי מומחי סייבר.

חשיבות תחום האבטחה והסייבר

הדוגמאות שציינו לעיל מעידות על החשיבות הגבוהה שיש בשנים האחרונות לתחום אבטחת המידע והסייבר. סכנות מצד גורמים המעוניינים להשפיע על השלטון. גורמים עבריינים המעוניינים למשוך מידע כמו כרטיסי אשראי ופרטי בנק ואפשרויות הנפתחות לשמירה על בטחון המידע באמצעות שימוש בהאקרים המסייעים לכוחות המודיעין והצבא.

הביקוש למומחי האקינג וסייבר צפוי רק לעלות עם השנים ככל שהסכנות הללו יתגברו. מומחים שעברו קורס סייבר וצברו את הניסיון הדרוש עומדים להיות בחוד החנית של תחום האבטחה בישראל. אם בזמנו תחום אבטחת המידע התבסס על תוכנה וחומרה שפותחו על ידי חברות כמו צ’קפוינט וחברות נוספות – סביר להניח שנראה בקרוב גם סטארטאפים חדשים המסוגלים להציע פתרונות עוצמתיים יותר על מנת להגן על חברות, ארגונים ומדינות.

לפני סיכום – נעמוד בהבטחה אחת.

אז איך “סטוקסנט” עבדה?

בתחילת המאמר הבטחנו להסביר כיצד “סטוקסנט”, התוכנה שהושתלה בכורים הגרעיניים עבדה. חברת “סימנטק” הסבירה זאת בפשטות- התוכנה התבססה על פרצות אבטחה שהיו קיימות באותה שנה ולא נחסמו ב- Windows. התוכנה התקינה את עצמה והשתלטה על רכיב שמיוצר על ידי חברת סימנס ונועד לשליטה מרחוק על מיכון במשרדים. הכורים האטומיים עשו שימוש ברכיב זה על מנת לנהל ולנטר את פעילות הכור.

כאשר התוכנה התחילה את פעולתה התחילו להתרחש תקלות זניחות בכור – עד ליום שבו הצנטריפוגות החלו לפעול בעוצמה רבה. בשלב זה כבר לא היה ניתן לעצרן. חברה שנשכרה על ידי האירנים (מבלארוס) גילתה את הנוזקה בשלב מאוחר יותר – כאשר המיכון המתוחכם והיקר כבר נהרס.

לסיכום, תחום הסייבר עובר הילוך בעולם כולו ובמיוחד בארה”ב ובישראל. מיומנותם של האקרים באה לידי ביטוי בשמירה על מידע עסקי חשוב עד לשמירה על בטחון המולדת. לכן, ההמלצה שלנו למי שמחפש את תחום הלימוד במחשבים ללמוד קורס סייברבאחת המכללות המובילות בתחום המחשבים ולהתחיל קריירה מרתקת שמסייעת בצורה עצומה לשלל חברות וארגונים. יתכן, כי אתם תהיו אלה שיעצרו את התקפת הסייבר הבאה!

מה ההבדל בין בניית אתרים לפיתוח אתרים

אנשים רבים נוטים להתבלבל בין בניית אתרים לפיתוח אתרים, חלקם אפילו מאמינים כי מדובר על מילים נרדפות. אך למעשה, ישנו פער עצום בין בניית אתר לבין פיתוח אתר, דבר שכל בעל עסק חייב להכיר ולהבין (קראו בהרחבה באתר https://www.dorzki.co.il). למעשה הפער הראשוני בין בנייה לבין פיתוח, מתבטא בתחום הכסף. הרבה יותר זול לבנות אתר מאשר לפתח אותו מאפס, אך לא פעם הדבר מתבטא באתר פחות מקצועי. לכן אם החלטתם לבנות אתר לעסק שלכם, כדאי שתבחרו לעבוד עם בונה אתרים מקצועי ומיומן, בעל תיק עבודות רחב ולא מעט ממליצים. בסופו של דבר, האתר אמור לשרת את צרכי העסק שלכם, הוא אמור לגייס עבורכם לקוחות ולשמור על רמה מסוימת של טראפיק. אתר שאינו בנוי כהלכה, יישאר ללא תנועת גולשים, ולמעשה לא ישרת את המטרות שלכם הרבה לפני שאתם מתחילים לעשות
קידום בגוגל. לכן חשוב לעבוד אך ורק עם חברה שמתמחה בבניית אתרים, כדי להבטיח לעצמכם את האתר האיכותי ביותר.

כל מה שחשוב לדעת לגבי ההבדל בין בניית אתרים לפיתוח אתרים

כאשר מדובר על פיתוח אתר אינטרנט, מדובר למעשה על תהליך רחב שכולל בתוכו את החלק של בניית האתר. פיתוח אתר אינטרנט מתחיל בשלב של איפיון האתר, שלב שכולל את הצורך להחליט לגבי סוג התוכן שיתאים לאתר שלכם, הצורה שבה הוא יעוצב, סוג הטכנולוגיה שתשמש אתכם בבניית האתר וכמובן צורת השיווק המתאימה ביותר לסוג העסק שלכם. פיתוח
בלוג וורדפרס או בכלל אתר אינטרנט הוא תהליך שכולל לא מעט שלבים שונים, בין היתר הצורך להגדיר את קהל היעד שלכם, מטרת האתר, חקר מילות מפתח, כתיבת תוכן מתאים, הגדרת ממשק המשתמש ורק לאחר מכן – בניית האתר עצמו. כלומר, מדובר על תהליך ארוך ומקיף, שיכול לקחת לא מעט זמן וכסף. מצד שני, מי שמעוניין לזרז תהליכים ואין לו את הזמן או הכסף הדרוש לצורך כל תהליך פיתוח האתר, יכול לדלג לשלב האחרון שכולל את עבודת בניית האתר. רוב העסקים הקטנים בוחרים באופציה השנייה.

לסיכום, ההבדל בין בניית אתרים לפיתוח אתרים נעוצה בעיקר בכסף ובזמן שתרצו להשקיע בתהליך. בעוד שתהליך הפיתוח הינו ארוך וכולל שלבים רבים, בניית האתר מהווה את השלב הסופי.