גינות בעיצוב יפני: לאוהבי קווים נקיים וברורים

גינות בעיצוב יפני

דווקא כאן במזרח התיכון, אנחנו יכולים למצוא לא מעט מבנים, פרטיים וציבוריים, אשר לצידם ישנן גינות בעיצוב יפני. לכאורה זה נשמע לא קשור ואפילו מופרך, איך יכול להיות שאנחנו כאן מושפעים מסגנון תכנון ועיצוב שמגיע מהצד השני של העולם, שלא נדבר על זה שמדובר על סגנון אשר מאוד שונה ביחס למה שאנחנו רגילים באופי שלנו.

אך אולי זה מה שמושך אותנו, אולי זה מה שגורם לכל כך הרבה ישראלים להעדיף את התכנון והעיצוב היפאני. בעוד שאנחנו כאן במזרח התיכון רגילים, מצד אחד לכאוס ולבלגן, ומצד שני לעיצוב אירופאי שמרני וקפדני, הרי מה שמושך אותנו זה דווקא אותו עיצוב נקי, עיצוב עם קווים ברורים, חלקים, נקיים, כמו שנהוג בגינות יפניות.

גינות בעיצוב יפני

כידוע, גינות בעיצוב יפני מאופיינות בשילוב אלמנטים של מים, אבנים ועץ, שכן על פי האמונה היפנית שלושת החומרים הנ”ל מסמלים זרימה, שלווה, התבוננות ושלמות. בדרך כלל אנחנו נמצא בגינות יפניות גשרים, פנסים ואלמנטים נוספים שמגיעים, בין היתר, מהבודהיזם.

כאמור, דווקא במזרח התיכון, אנחנו יכולים למצוא לא מעט מבנים, פרטיים ציבוריים ומסחריים, אשר יש בהם גינות יפניות. לעיתים מדובר על גינות קטנות שמיועדות אך ורק ליופי, בעוד שישנן גינות אשר כוללות אלמנטים נוספים, כמו פינת ישיבה, פינת משחקים ועוד. מן הסתם, גינות כאלו הן גדולות יותר וכאן יש התייחסות לפקטור של גודל השטח.

באופן טבעי, על מנת להקים גינות בעיצוב יפני אנחנו ניעזר במומחים בתחום. הכוונה למעצבי גינות אשר מתמחים לא רק בעיצוב כללי אלא באופן ממוקד בכל מה שקשור לגינות יפניות. אנחנו יכולים למצוא מגוון מומחים בישראל, חלקם עברו הכשרה מקומית אחרים עברו הכשרה ביפן.

כמו כן, על מנת להקים גינה יפנית, יש לבחון את גודל השטח שעומד לרשותנו ועד כמה אנחנו יכולים לנצל אותו על מנת להקים גינה שתתאים למה שאנחנו מחפשים, בתקציב שעומד לרשותנו ובגודל השטח בו אנחנו יכולים להקים את הגינה, כך שנוכל לעשות בה שימוש אפקטיבי, כפי שאנחנו רוצים לעשות בגינה שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *