הפחתת ארנונה

מקור השם ארנונה קיים כבר שנים רבות, אך ישנן מספר סברות לפירוש שם זה. יש הטוענים שפירוש שם זה לקוח מארמית, והמשמעות היא מס לחקלאי, אחרים אומרים שהוא לקוח מיוונית מהמילה ארנוס שפירושה תרומה ואנשים נוספים בכלל גורסים כי ביטוי זה לקוח מהשפה הלטינית מהמילה אנונה שפירושה הוא מס יבול.

מהי ארנונה?

ארנונה היא מס עירוני אותו גובה העירייה או הרשות המקומית לצורך מימון פעילויות ותחזוקה שוטפת. קיימים מספר קריטריונים עיקריים שבאמצעותם נגבה מס זה. ראשית הרשות המקומית מבדילה בין סוג הנכס, למשל ישנן דירות אשר משמות למגורים, ודירות אחרות משמשות למשרדים, מרפאה פרטית וכו’. העירייה עושה את הסיווג המתאים וגובה את הארנונה בהתאם. מיקום הנכס הוא קריטריון נוסף חשוב לא פחות לקביעת גובה הארנונה. באזורים הנחשבים לאזורי יוקרה, מחיר הארנונה יהיה גבוה, בעוד שבאזורים הנחשבים יקרים פחות, מחיר הארנונה יוזל בצורה ניכרת. במדינתנו הקטנה, המנהג לגבות ארנונה החל עוד בימי תקופת המנדט הבריטי וממשיך כמובן עד לימינו אנו.

הנחה בארנונה

בכדי להשיג הנחה בארנונה, יש לבדוק אם אתם אכן זכאים לכך. פירוט מלא אודות ההנחות והפטורים בארנונה לזכאים ניתן למצוא בפקודת מיסי העירייה ומיסי הממשלה, בחוק הרשויות המקומיות, בפקודת העיריות והמועצות המקומיות, ובעוד מספר חקיקות שנוצרו במיוחד לנושא זה. בנוסף, מומלץ להתייעץ עם חברות שונות בנושא הפחתת ארנונה וכך תוכלו גם אתם להוזיל את תשלומי הארנונה למועצות המקומיות.

חישוב הארנונה בהתאם לשטחbusiness-1908846__340[1]

קיימות ארבע שיטות עיקריות לחישוב מחיר הארנונה לתשלום מבחינת השטח. כל רשות מקומית בוחרת לעצמה את אופן החיוב שהיא רואה לנכון. להלן השיטות:

שיטת ברוטו – בשיטה זו נמדד שטח הנכס לפי שטח הנכס החיצוני וללא שום שטחים משותפים אשר לא נמצאים בחזקת משתמש מסוים.

שיטת נטו – בשיטה זו  נמדד שטח הנכס ללא שום שטחים משותפים או קירות חיצוניים, אלא רק עם הקירות הפנימיים.

שיטת ברוטו ברוטו – בשיטה זו נמדד שטח הברוטו של הנכס כולל הקירות החיצוניים והחלק היחסי של השטחים המשותפים.

שיטת נטו נטו – זוהי שיטת המדידה האחרונה. בשיטה זו מודדים את שטח הנכס לפי שטח הנכס הפנימי ללא שום שטחים משותפים, וללא קירות פנימיים או חיצוניים.

רוב האנשים לא ממש מחבבים את מס הארנונה, אך אם תשימו רגע בצד את כל מה שאתם חושבים על הארנונה, בלעדיה אף רשות עירונית לא תצליח לתפקד כנדרש. מצד שני, אם אתם בעלי עסקים ובא לכם לחסוך את תשלומי הארנונה, אולי כדאי לכם לחשוב על פתיחת חנות באינטרנט, וכך לא תצטרכו לשלם ארנונה בעבור חנות פיזית אלא רק בעבור אכסנת הציוד שלכם במחסן שאתם תבחרו בהתאם לצורך שלכם ושל הלקוחות.

חדרי ישיבות

הצלחתו של כל בית עסק תלויה בתפקודו על בסיס יומיומי. לפיכך, כל חלק בהתנהלות מהווה גורם קריטי להצלחה של כל צוות או אפילו של כל אינדיבידואל, וכן להצלחה של הארגון כולו. התכנון של המבנה שכל העבודה מתבצעת בו לא תמיד לוקח בחשבון את כל דקויות העבודה ואת ההתנהלות השוטפת של כל אחד מהגורמים המדוברים. כך, חדרי ישיבות מהווים מקום מרכזי וחשוב ביותר בכל משרד, גם באחד קטן המיועד לצוות של עד 10 איש בלבד. במידה רבה, חדר הישיבות מתפקד בתור ה”סלון” של המשרד ובו תשתמשו בתור מקום לאירוע עסקי. אם הוא איננו מכובד וייצוגי, ובו זמנית מזמין ופונקציונלי – הוא מחטיא את המטרה ואינו מעניק למקום את הכבוד ואת המראה הראוי.

מה המרכיבים החיוניים של חדרי ישיבות בכל בית עסק?

על מנת ליצור חדר ישיבות שיעבוד לטובת העסק בכל עת, יש להתאים אותו למצבי הפעילות הנפוצים ביותר:

  1. ישיבות צוות הכוללות את כל העובדים של החברה.
  2. אירוח של נציגים מחברות אחרות, שותפים פוטנציאליים וכדומה.
  3. במקרים מסוימים – מקום לקיים בו ראיונות קבלה לעבודה.
  4. מקום שנעים לעבוד בו אם מגיעים פרילנסרים למקום או כאשר אחת מעמדות העבודה הרגילים אינה מתפקדת.

ועל מנת שחדר אחד יענה על כל הדרישות האלו יש ליצור עיצוב כוללני, בעל מספיק שטח פתוח והמתחשב בדרישות הייחודיות של בית העסק עצמו. בין המרכיבים החיוניים ניתן למצוא שולחן גדול, כיסאות נוחים למכביר, שולחן נוסף להעמיד עליו בר מים וכיבוד במקרים שבהם חדר הישיבות הופך למקום שמקיימים בו אירוע עסקי  קטן, מקרן לשידור מצגות או סרטוני מידע חיוניים לתהליך העבודה בחדר הישיבות ומסך שעליו ניתן להקרין. בחדר כזה יש צורך ליצור תנאים להחשכה הולמת כדי לאפשר לראות את ההקרנה. רצוי להתקין מספר נקודות חשמל בחדר ולחווט היטב את החדר כדי לאפשר חיבור מהיר של מחשב נייד למקרן, ורצוי להתקין בו גם מערכת הגברה ראויה למקרי הצורך.

כיצד מעצבים חדר ישיבות בצורה נכונה?

על מנת לעצב חדר ישיבות בצורה שתאפשר לו לענות על כל הדרישות בכל עת, יש לתכנן עיצוב אוניברסלי שמתאים לכל אחד מהתסריטים ומהשימושים הייחודיים הדרושים לכל אחד מבתי העסק באופן אישי. העיצוב צריך להיות נקי, פונקציונלי וגם ממותג (הדבר נדרש אפילו בחברה הקטנה ביותר) למען האנשים שמגיעים מבחוץ. לשם כך, מומלץ לשכור את שירותיו של מעצב או מעצבת פנים מיומנים ומנוסים המכירים את תחום העיצוב העסקי לעומק. כדאי מאוד לשלב אלמנטים גרפיים האופייניים לעסק בעיצוב, או לפחות בתמונות ובקישוטים השונים – לוגו, סלוגן, פרזנטור חשוב וכיוצא באלה – כל מה שמייצג את החברה שלכם באופן בלתי אמצעי צריך להופיע בחדר הישיבות.

מה הפונקציות הנוספות שעשויות להיות לחדר הישיבות?

כאמור, בימינו כל פיסת מרחב במשרד צריכה להיות מנוצלת במלואה ולספק מענה כמה שיותר יעיל ונרחב. הפונקציות הנוספות של חדרי ישיבות הן: מקום לערוך בו אירועים שונים לרבות אירועי חברה, וכן מקום שאנשי מפתח בחברה (המנכ”ל, למשל) יכולים לבוא אליו על מנת לעבוד בסביבה מעט שונה – יש לפרקטיקה זו נטייה לרענן את המוח ולהוסיף יצירתיות לעבודה. לכן יש ליצור חדר ישיבה שהוא גם ייצוגי, אך גם מספיק מזמין על מנת לתפקד כמשרד גדול. יש לדאוג שבמקום לא יהיה הד חזק מדי חרף השטח הגדול, ושמלבד השולחן הגדול המייצג את מהות חדר הישיבות יהיו מקומות ישיבה נוספים, במקרים מסוימים אפילו נשלפים (לדוגמא, משטחים עם ווים התלויים לאורך הקירות שניתן לישר ל-90 מעלות ולהיעזר בו כשולחן קטן). כיום, חדר ישיבות מהווה את ה”פנים” של בית העסק גם עבור העובדים וגם עבור האורחים במקום, ולכן חשוב מאוד ליצור את המקום שעונה על כל הדרישות, עם עיצוב אחיד, ייחודי וייצוגי שיוכל לשרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות.

איך אפשר לעצב את הגוף

עיצוב הגוף זאת אכן משימה לא קלה. על מנת לעצב את הגוף צריך את מידת המחויבות, את הרצון וגם את יכולת להתמיד בפעילות גופנית שתעניין אתכם מספיק ותגרום לכם להגיע אליה פעם אחר פעם על מנת לעצב ולחטב את גופכם. אבל כיצד מוצאים פעילות גופנית מתאימה? הכנות לכם רשימה של פעילויות גופניות לעיצוב הגוף.

לימוד שחיה למבוגריםלימודי שחיה למבוגרים מעצבים את הגוף, גם משפרים את הבריאות והם גם משפרים את איכות החיים. כאשר אתם לומדים לשחות, אתם משפרים את סיבולת הלב ריאה שלכם, מחטבים את הגוף, לומדים מהי משמעת עצמית, נכנסים לכושר גופני ובכך נכנסים למסגרת אפקטיבית ורצינית. כיום ישנן מגוון שיטות וקורסים של לימודי שחיה כאשר לכם ניתן רק לבחור את שיטת הלימוד המתאימה לכם מכל.

חיטוב הגוף דרך הרמת משקולת – הרמת משקולות היא דרך מעולה לחטב את הגוף. כאשר אתם מרימים משקולות אתם מחטבים אזורים שונים בגוף כאשר בכל פעם אתם מרימים משקל תוך שימוש באזור אחר בגוף. בכך את מעצבים ובונים מסת שריר. עם זאת חשוב לדעת כי הרמת משקולות עליה להיעשות בהדרגה ועם מאמן כושר אישי שיוכל להדריך אתכם בחיטוב הגוף.

אימון אירובי – אימון אירובי היא דרך מצוינת לחטב את הגוף. אימון זה מורכב מהפעלת קבוצות שרירים שונות בזמנים שונים תוך הפעלת הגוף באופן קצבי. האימון מסוג זה הינו אימון אינטנסיבי שגם שורף קלוריות וגם מחטב את הגוף וחשוב להתמיד בו כדי להצליח להגיע ליעדים.

עיצוב וחיטוב הגוף – כאשר אתם בוחרים אימון לעיצוב וחיטוב הגוף אתם בעצם בוחרים באימון שנועד כולו על מנת לחטב את הגוף. אימון כזה מותאם לאנשים שרוצים לחטב ולבנות מעט שרירים בחלקי הגוף השונים, אך הוא לאו דווקא נועד להורדה במשקל וזאת משום שכאשר בונים שרירי דווקא מעלים במשקל. עם זאת הגוף באימון זה מתחטב ומתעצב.

לסיכום, בחרו לכם את האימון המתאים ביותר ובכך תוכלו לחטב את גופכם, להרגיש טוב יותר ולחיות חיים איכותיים ומאושרים.

כיצד מגיעים לפגישה בסטייל?

אם יש לכם פגישה עסקית חשובה, שאתם רוצים להותיר בה רושם מושלם – חשוב שתדעו כיצד להגיע אל הפגישה מוכנים ובצורה הטובה ביותר. כיום, על מנת להותיר רושם טוב בפגישה עסקית, חשוב לדאוג לכמה אלמנטים חשובים. אז כיצד מגיעים לפגישה עסקית בסטייל? כמה טיפים בהמשך.

לבוש סולידי – על מנת להותיר רושם טוב בפגישת עסקים, חשוב להתלבש לפגישה בלבוש סולידי. לפגישה עסקית חשובה יש להגיע רעננים ומטופחים, וללבוש לבוש סולידי שכולל חולצה מחויטת, ג’קט (אם מתבקש), מכנסיים תואמות, שיער אסוף (לנשים) גילוח (לגברים) בושם רענן, ומראה מוקפד ללא תכשיטים או איפור קיצוני. בכך תותירו רושם טוב ונעים.

הסעות vip – אם אין לכם רכב מרשים במיוחד, תוכלו באופן חד פעמי עבור הפגישה לשכור שירותי הסעות VIP. שירותים מסוג זה מתאימים לאנשי עסקים שרוצים להגיע לפגישות עם סטייל. שירותי ההסעות כוללים רכבים מרשימים מפוארים וממגונים שבתוכם ישנם מגוון שירותים כמו שתייה קלה, כיבוד ונסיעה עם נהג צמוד.

מחשב נייד – חשוב להגיע לפגישה עם מחשב נייד קטן ודק. כאשר אתם מגיעים לפגישה עם מחשב נייד מתקדם שיש בו את החומר שאתם זקוקים בו לפגישה, אתם מותירים רושם טוב לאדם שמולכם ובכך אתם יכולים להתנהל טוב יותר בפגישה.

כתיבת עיקרי הפגישה בנקודות – על מנת שלא תתבלבלו ותוכלו לציין לעצמכם את כל מה שחשוב, מוטב לכתוב לכם דף עם נקודות חשובות לגבי הפגישה שבו תוכלו להביט על מנת למקד את הדברים החשובים שתרצו לדון בהם במהלך הפגישה.

קביעה הפגישה במקום איכותי ונחשב – כאשר אתם קובעים פגישה עסקית עם אדם חשוב, תוכלו לקבוע את הפגישה בלובי של בית מלון יוקרתי, במסעדה איכותית, או במשרד אותו תשכירו לפי שעות. בכך תוכלו להותיר רושם טוב על האדם שאתם רוצים להיפגש עמו.

לסיכום, כאשר יש לכם פגישה מאד חשובה וכזאת שהיא הרת גורל לגבי העתיד העסקי שלכם, חשוב לנקוט בכל האמצעים הדרושים על מנת להרשים את האדם שעמו אתם נפגשים, וזאת כדי להותיר את הרושם הטוב ביותר.

5 מקומות לטיול בלתי נשכח

אם אתם רוצים לצאת לטיול מדהים עם כל המשפחה, חשוב שתבחרו יעד ידידותי לילדים, תערכו מחקר קצר אודות היעד אליו אתם נוסעים, תבדקו אילו אטרקציות מהנות ישנן לכל בני המשפחה.

כדי לסייע לכם בבחירת יעדים לטיול עם המשפחה, הכנו לכם רשימה של 5 מקומות לטיול בלתי נשכח!

איטליה

איטליה היא אחד היעדים הפופולאריים שישנם, ולא בכדי: איטליה בחודשי הקיץ והסתיו מציעה מגוון חוויות עירוניות וכפריות לכל המשפחה. בעונת החורף תוכלו לצאת לטיול סקי באחד מיעדי הסקי שבאזור, ובחודשים החמימים יותר ניתן ליהנות מטיולים בערים המרכזיות, בכפרים ציוריים, מאוכל טוב ותרבות עשירה.

הצעה לטיול עם המשפחה באיטליה: הצעה לטיול באיטליה היא כמובן העיר רומא, שבה תוכלו לפקוד את הקולוסאום, ומשום לצאת אל יום שבו תפקדו מיצגי ארכיאולוגיה, מספר מוזיאונים מפורסמים כמו מוזיאון הוותיקן, מוזיאון בורגזה, מוזיאון הקפיטול ועוד. עוד תוכלו ליהנות מטיול לאורך נהר הטיבר שם ניתן שפע של תרבות, ולמצוא פעילויות באזור כמו טיול באגמים הרבים באיטליה, צפייה במזרקות מרהיבות, נסיעה לחוף אמאלפי ועוד.

ברצלונה

הוי ברצלונה, כמה יפה המטרופולין שיש בה הכל! ברצלונה, היא עיר מדהימה שבה חופים רבים, והיא מקום שבו ניתן למצוא מגוון אטרקציות לכל המשפחה. בברצלונה מספיק לטייל בשדרת הרמבלה וכבר ליהנות ממופע רחוב, מצעד מרהיב או אטרקציה כלשהי שמרתקת את כל המבקרים באזור. ברצלונה זה תבשילי פאייה חמים, פסטיבלים באמצע הרחוב, רצועות חוף, כפרים, נמלים והמון עניין.

הצעה לטיול עם המשפחה בברצלונה: טיול בברצלונה יכול להתחיל בטיול בשדרת הרמבלה המרהיבה, ולאחריה טיול בכיכר קטלוניה שם ניתן ליהנות ממגוון אטרקציות, לטייל ברובע הגותי, לצפות במופעי רחוב, בפסלים אנושיים, לטייל עד לנמל ומשם לקחת רכבת עד לגבעת המונז’אק שם תוכלו לטייל בטיול רגלי מלא ירוק. עוד תוכלו ליהנות משיט נפלא בים שנמצא קרוב למרכז העיר, להיכנס לבתי קולנוע ענקיים שחלקם אף מתאימים במיוחד לילדים, לבקר במזרקת הקסם המפורסמת שממנה יוצאים מים וצבעים ומופע אור קולי מרהיב, ליהנות משוק בנטה קתרינה, לטייל בפארק הסיוטדלה וליהנות שם מגן חיות מקסים, וכמובן לבקר באתרים של האדריכל גאודי המפורסם שבנה ארמונות ומבנים מהממים בעיר שהפכו למוקדי תרבות חשובים. כדי שהילדים יהיו מאושרים מומלץ לפקוד גם את מוזיאון השוקולד, מוזיאון הטבע והמוזיאון הכחול המרתק.flower-2508954__340[1]

אמסטרדם

אמסטרדם היא מקום נעים, שבו הכל ציורי ומרהיב, אך עם זאת החיים בו תוססים ומלהיבים. באמסטרדם הארכיטקטורה מרהיבה, הגבינות משובחות, האגמים הם אטרקציה כיפית במיוחד, והרחובות תמיד שוקקי חיים והם כאלה שכיף לשוטט ולטייל בהם עם כל המשפחה.

הצעה לטיול עם המשפחה באמסטרדם: אמסטרדם היא מקום נפלא לטיול על ילדים שכן יש בה גן חיות ענק בו החיות משוחררות ומעניינות, עוד אפשר לשכור אופניים ולרכב איתם ברחבי העיר. ניתן גם לצאת מהמרכז ולהגיע אל ליס ואל גני קוקנהוף שם גני פרחים מרשימים שזכו לתואר ‘הגנים של אירופה’ ואף להגיע אל העיירה ‘דאם’ שם גבינות אין סוף, תחנות רוח וחנויות. במרכז אמסטרדם תוכלו להגיע אל הפארק העירוני MacBike שם ניתן לערוך פיקניק בכיף, ולשוט בתעלות בסירה קטנה. עוד מקומות אטרקטיביים שתוכלו להגיע אליהם עם הילדים: ארמון המלכה ליד כיכר דאם, מוזיאון מאדאם טוסו, מוזיאון המדע והטכנולוגיה, שוק מרקט הול ברוטרדם שם מגוון חנויות ברים ודוכני מזון ועוד.

תאילנד

בשנים האחרונות אנחנו רואים את השינוי אצל המטייל הישראלי בכל מה שנוגע לתאילנד. אם בעבר מטיילים ומטיילות היו נוסעים לבד או עם חברים לעשות טרקים הרי שבשנים האחרונות טיול משפחות לתאילנד הפך לדבר מבוקש והיא יעד נפלא וניתן בזכותה ליהנות ממגוון בילויים, אטרקציות, חופים, נסיעות מלהיבות, נופים עוצרי נשימה, הכרות עם חיות וכמובן החופים המדהימים והלבנים שבמקום.

הצעה לטיול עם המשפחה בתאילנד: תאילנד נחשבת מדינה ידידותית לילדים והיא גם בטוחה עבורם. טיול עם ילדים כולל האכלת חיות בחוות שונות ביניהם גם חוות פילים (שהן חוות טיפוליות שאין בהן יותר מופעי פילים שיצאו מן החוק באזור), עוד תוכלו להגיע אל קטיף אורז ושתילתו, אפשר להגיע אל מפעל שמכין שמשיות מנייד, ליהנות מקטיף אננס, משווקים מרהיבים ועבודת יד מקסימות שמייצרים התושבים.

עוד בתאילנד תוכלו ליהנות ממקומות שהוקמו במיוחד לילדו כמו דיסנילנד שהוא פארק שעשועים ענק ומפורסם, תוכלו לטייל בגני הספארי בבנקוק והם גנים מרהיבים המשתרעים על קילומטרים רבים, לפקוד את תיאטרון הבובות של ג’ו לואיס שניתן להגיע איליו כל יום עד תשע בערב וליהנות בו ממופע בובות מהמם, לסייר בתוך תעלותיה של בנקוק, לבקר בחוות הנחשים, להגיע באחד ימים לטיול ג’יפים בעיר צ’אנג מאי או בעיר צ’אנג ראי , וכמובן חובה לפקוד את החופים הבתוליים והמהממים של תיאלנד עם הילדים שם תוכלו להעיף עפיפונים, וליהנות גם מפסטיבל העפיפונים שמתרחשב בתאילנד בכל שנה.

יוון

עוד אופציה מעולה לטיול עם המשפחה הוא טיול לאחד האיים ביוון. כיום ישנן מגוון איים ביוון שתוכלו לבלות בהם עם כל המשפחה ביניהם האיים: קוס, רודוס, סנטריני ועוד.

הצעה לטיול עם המשפחה ביוון: באחד האיים שתבחרו תוכלו ליהנות מחופים מדהימים, טברנות, מלונות עם פארקי מים, טיול בכפרים ציוריים, אטרקציות מים, טיולי ג’יפים ועוד. יוון מאד אטרקטיבית שכן היא מלאת פעילויות וניתן לפקוד גם את העיר אתונה בה שכונת פיראוס המדהימה, נמלים יפים, מוזיאונים גדולים, עתיקות, שלל בתי קפה טברנות ומסעדות.

מה שהולך איתנו לכל החיים אלו החוויות. אותן חוויות שאנחנו יוצרים עם האנשים שאנחנו אוהבים.

יש בעולם עוד מגוון של מקומות שאליהם אתם יכולים לטוס עם המשפחה ושייתנו לכם את החוויות שאתם מחפשים. אל תסתפקו בדבר חומרי שכן הוא מאבד את הערך והעניין תייצרו יותר חוויות!

 

פועלו של אורי לופוליאנסקי

אורי לופוליאנסקי מוכר בציבוריות הישראלית בזכות שני דברים עיקריים, עצם זה שהוא האיש שייסד את המפעל המבורך והחשוב של יד שרה וכן עצם העובדה שהיה לראש העיר החרדי הראשון (והיחיד עד כה) של בירת ישראל, ירושלים.

בזכות שני מפעלים אלו, נכנס אורי לופוליאנסקי לתודעה הישראלית וזכה להכרה גדולה. ארגון יד שרה נחשב לאחד הארגונים החשובים ביותר בציבוריות הישראלית. מדובר בארגון שמספק ציוד רפואי לאנשים בחינם, למשך תקופות זמן שונות. מדובר על ציוד רפואי כמו כסאות גלגלים, קביים, כלי ריפוי, מכשירי סיעוד, מכשירים לתמיכה, מיכלי חמצן, ציוד לאנשים כבדי ראייה ושמיעה ועוד.

בנוסף ארגון יד שרה במהלך השנים, פתחו מחלקות שונות לטיפול באנשים שאינם יכולים לשלם עבור הטיפול בהם או שאינם יכולים לגשת אל בית החולים לצורך קבלת טיפול. הכוונה לטיפולי שיניים, שיקום, ועוד. הארגון כולל גם מרכז אשפוז יום, משחקיה לילדים, מועדונים חברתיים לנפגעי פעולות איבה, ועוד שורה ארוכה של מרכזים אשר פזורים ברחבי הארץ כחלק בלתי נפרד מהסניפים של הארגון או בנוסף להם.

ארגון יד שרה מיסודו של אורי לופוליאנסקי, הוא ארגון מאוד מצליח, לא רק בכך שגורמים רבים נחשפים אליו מדי יום ומשתמשים בשירותיו, אלא גם ברמה התודעתית הציבורית, לראיה, בשנת 1994 הוא קיבל את פרס ישראל על שירותו לחברה.

כאמור, בתחילת שנות האלפיים הפך לופוליאנסקי לראש עיריית ירושלים, זאת בעקבות מעברו של ראש העירייה הקודם, אהוד אולמרט אל תפקיד שר בממשלה. בבחירות ניצח לופולינסקי את ניר ברקת מי שלימים החליף אותו בתפקיד, אחרי שהוא פרש ממנו.

בתור ראש עיר הוא נודע בגישתו הפשרנית, ניסיון שלא לעורר מתחים ומריבות בתוך עיר עם קהילות שונות ולחצים מגוונים. אף על פי שמר אורי לופוליאנסקי הגיע מתוך שורות החרדים, הוא לא ביצע אך ורק מדיניות שמתאימה לקהילה זו, אלא מדיניות שמתאימה לכלל הקהילה בירושלים, מתוך הכרה שלא מדובר בעוד עיר בישראל, אלא בבירתה אשר מיוצגת כלפי חוץ, עיר בעלת משמעויות בינלאומיות ודתיות רחבות, אשר עיניי כל העולם מופנות עליה.

כיצד מועדון לקוחות יכול להגדיל לך את העסק?

היום כבר לא ניתן לפקפק בכוחו של מועדון לקוחות לעסק. כמות היתרונות שהוא יכול לספק לעסק היא עצומה, היות וזוהי ללא ספק הדרך הטובה ביותר לשדרג ולשפר את פני העסק. באמצעות הקמה של מועדון לקוחות, ניתן לקבל כמות עצומה של מידע אישי לגבי הלקוחות השונים, ולנתר את הרגלי הצריכה שלהם. למשל, ניתן לגלות בצורה כזו כי רוב הלקוחות נוהגים להגיע לחנות רק אחרי 10 בבוקר, לכן ניתן מראש לפתוח את החנות בעשר ובכך לחסוך בהוצאות מיותרות. מצד שני, הבנה של הרגלי הצריכה של מרבית הלקוחות, מאפשרת לעסק להבין אילו מוצרים כדאי לו לשווק ועל אילו עדיף לוותר. למשל, חנות לבגדי נשים אשר רוב הלקוחות שלה הן נשים צעירות בגילאי 17 – 25, כדאי יהיה לה לשווק דגמים אופנתיים יותר כדי להגדיל את כמות המכירות.

מועדון לקוחות – הדרך האידיאלית להגדלת העסק

כאמור, הקמת מועדון לקוחות לעסק היא ללא ספק הדרך הטובה ביותר להגדיל ולפתח את העסק. בצורה כזו ניתן ללמוד על מאפייני הצריכה של הלקוחות השונים, להתאים עבורם את המוצרים הדרושים להם ולשפר את חוויית הקנייה שלהם. כל לקוח רוצה להרגיש מיוחד וחשוב, ולכן מומלץ לספק לכל לקוח הנחות ומבצעים שיתאימו להרגלי הצריכה שלו. למשל, לקוח אשר נוהג לרכוש את מרב המוצרים במחלקה האורגנית בסופר, ישמח לקבל קופון אישי שיכלול הנחה כלשהי על המוצרים האורגניים. בצורה כזו, הלקוח יישאר מרוצה ויגדיל את הנאמנות שלו לסופר. חשוב לזכור כי שימור לקוחות חשוב לא פחות מאשר גיוס של לקוחות חדשים, היות ואין טעם בלקוחות חדשים כאשר הוותיקים ממשיכים לעזוב.

מספר סודות לגבי הגדלת העסק

אחת הדרכים הטובות ביותר להגדלת העסק, היא ייצור של שיתוף פעולה עם עסק אחר הנמצא בקרבת מקום. בצורה כזו ניתן גם להרוויח לקוחות חדשים וגם לצפר את הלקוחות הקיימים. למשל, חנות לבגדי נשים יכולה להציע לחברי המועדון שלה 20% הנחה בבית קפה הנמצא באזור, ואילו הבעלים של הבית קפה יכול להציע ללקוחותיו הנחה מיוחדת בחנות. בצורה כזו שני העסקים יוצאים נשכרים והלקוחות יוצאים מרוצים.

טמוני קרקע – בכדי להבטיח ניקיון

בעולם המערבי יש חשיבות מכרעת לרמת הניקיון ברחובות. ערים רבות נמדדות לפי מידת הניקיון שלהם ועליכם להיות מודעים לכך. בישראל המצב אינו שונה והניקיון בערים חשוב מאוד והעיר נמדדת לפי רמתם של שירותי הניקיון בה. תושבים רבים שמים לב למצב הניקיון בעריהם ומצביעים לראשי הערים על סמך הניקיון שמחלקת התברואה שלהם מספקת. בכדי לספק רמת ניקיון מספקת יש צורך לדאוג לדברים רבים. עלינו להיות בטוחים כי העובדים בשירותי הניקיון יהיו איכותיים ויבצעו את תפקידם בנאמנות גדולה. בנוסף, עלינו לספק להם את הציוד הטוב ביותר ולהבטיח כי העובדים יכלו לבצע את עבודתם ללא כל דאגה וללא חשש. לצד זאת אנחנו צריכים לספק לתושבים בעיר אמצעים לשמור על הניקיון שלהם. בין היתר צריך לדאוג לפחים, לאשפתונים ולטמוני קרקע. ככל שהעיר תהיה מצוידת באמצעים אלה כך הניקיון בעיר יהיה יותר גבוה ואנחנו נוכל להיות מרוצים ממנו בצורה גדולה יותר וטובה יותר.

מה היתרונות של של טמוני קרקע?

אז מה הופך את טמוני הקרקע לכל כך טובים, מדוע לבחור דווקא בהם אם אנחנו אחראים על ניקיון בעיר מסוימת? התשובה היא שטמוני הקרקע מספקים את הפח הטוב ביותר בעיר והם מספקים הגנה מלאה מפני חיות ומטרדים המפריעים לאיסוף האשפה. העובדה כי האשפה נמצאת מתחת לקרקע מבטיחה כי היא תהיה מוגנת וכי לא היא תהיה מפגע תברואתי. זהו יתרון גדול מאוד של טמוני הקרקע ואנחנו צריכים להיות מודעים אליו. ככל שטמוני הקרקע יהיו יותר מתחת לאדמה כך השימוש בהם יהיה יותר איכותי ובכך לא ניתן להתחרות.

חשיבות הקנייה מחברה איכותית

אך בכדי להיות בטוחים כי אנחנו מקבלים את טמוני הקרקע הטובים ביותר, אנחנו חייבים להיות בטוחים כי אנחנו קונים אותם מהחברה הטובה ביותר שיש. יש הרבה שרלטנים בחוץ המוכרים סחורה באיכות נמוכה, סחורה המתקלקלת לאחר זמן קצר. על כן כדאי לקנות את טמוני הקרקע רק מחברה איכותית וטובה שתהווה את הפתרון הטוב ביותר לאיסוף האשפה ותספק את הציוד האיכותי ביותר שיש.

משלוחים בהרצליה, בת ים או תל אביב – מורה נבוכים למזמין המתחיל

בעידן הנוכחי האדם המודרני נמדד ביכולת שלו להזמין; אנחנו מזמינים היום ברשת בגדים, כרטיסים לסרטים, הצגות ומופעים, משלוחי מזון מהסופר, טיסות, מלונות, חופשות, מתנות לחברים, משחקים וגם משלוחי אוכל. ועד כמה שפעולת ההזמנה נראית לנו פשוטה וקלה, יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להבטיח שנקבל בדיוק את מה שהזמנו.

בכתבה הבאה נתמקד בהזמנת משלוחי אוכל ממסעדות בארץ, אבל את העקרונות שאנחנו כותבים כאן תוכלו בקלות להעביר וליישם גם כאשר אתם מבצעים הזמנות של פריטים אחרים.

אוכל, קדימה אוכל!

  • פרוסים לפניכם תפריטי משלוחים בהרצליה ואתם מתלבטים מהיכן ומה להזמין. ובכן, חשוב לדעת שתפריטי משלוחים לא תמיד מעודכנים. מטבחי מסעדות מקפידים לרענן את התפריט שלהם ולחדש, לכן לא תמיד כדאי להתבסס על תפריטי המשלוחים שיש לכם. ההמלצה שלנו היא לגשת לאתר האינטרנט של המסעדה ולבדוק אם יש שם תפריט משלוחים עדכני. אל תתבלבלו, תפריט משלוחים שונה מהתפריטים שמוגשים לסעודים במסעדות. אז חפשו רק תפריטי משלוחים באתר והתעדכנו שם.the-waiter-483435__340[1]
  • הזמנתם משלוח אוכל בבת ים אבל לא הביאו לכם את כל מה שחשבתם שצריך להביא. מצב זה בוודאי מוכר לכולנו, אך אפשר להימנע ממנו. כדי שתקבלו משלוחי אוכל בדיוק כפי שאתם אוהבים, הקפידו לציין את כל השינויים/תיקונים/דרישות שאתם רוצים. עם או בלי רוטב, עם או בלי בצל, תוספות מיוחדות, שתיה בפחית או בכוס פלסטיק, ללא גלוטן, מנה צמחונית או טבעוניתציינו באזור החופשי כל הערה שיש לכם, גם אם היא נראית לכם מינורית, רק כך תוכלו לקבל את מה שאתם באמת באמת רוצים.
  • אתם יושבים במשרד שלכם בתל אביב, יום קיץ, חמסין נוראי, המזגן על פול פאוואר ובא לכם עכשיו גלידה שתצנן אתכם. אתם מחפשים משלוחים בתל אביב לגלידות ולא מוצאים, האם זה הגיוני? ובכן, זה הגיוני ביותר. יש מנות שאי אפשר לשנע אותן כמשלוח וגלידות הן אחד מסוגי האוכל האלו. הסיבות לכך הן די ברורות, בימים חמים הסיכוי שהגלידה תגיע אלינו במצב צבירה סבירהוא אפסי, ולכן מסעדות וגלידריות לא עורכות משלוחים למוצרים ומנות שכאלה. המלצה שלנו, הימנעו מהזמנת מנות שלא יוכלו להגיע במצב סביר ליעדן, אליכם. זה יחסוך לכם הרבה עוגמת נפש וגם כסף.
  • אתם נמצאים כעת אצל חברה בתל אביב, אבל בא לכם להזמין משלוחים בהרצליה, שכן שם נמצאות המסעדות האהובות עליכם. זו כמובן טעות בסיסית של מזמין טירון. נתחיל מזה שמעט מאוד מסעדות יסכימו לעשות את המסע הבינעירוני הזה מהרצליה לתל אביב. ונמשיך בזה שגם אתם לא תהנו מהחוויה. משלוחי אוכל רצוי להזמין ממסעדות שנמצאות בקרבתכם, באזור הגיאוגרפי הקרוב אליכם, רק כך תוכלו לקבל את האוכל שלכם בטמפרטורה הנכונה ובתוך זמן קצר.

בהצלחה ובתאבון!

סוכרת ואוכל לכלבים

אם הכלב שלכם שותה הרבה לאחרונה, אם הוא אוכל הרבה מהרגיל, עושה פיפי באופן תכוף וגם מאבד ממשקלו, כדאי מאוד לקחת את הכלב לווטרינר ולבדוק האם יש לו סוכרת.

סוכרת שכיחה בקרב כלבים וכמו שאנשים יכולים לחיות עם סוכרת ולהילחם בה, כך גם כלבים. גם הם יכולים לחיות חיים שלמים ומלאים עם סוכרת, ולעיתים אף ניתן לנצח אותה עם טיפול רפואי מקצועי ואוכל לכלבים מתאים.dog-1861839__340[1]

קצת על מחלת הסוכרת בקרב כלבים:

כאשר הכלב אוכל, הפחמימות שהוא צורך הופכות לסוכר (גלוקוז), שמהווה למעשה מקור אנרגיה לתאי הגוף. כמות הסוכר בדם נשלטת על ידי אינסולין. האינסולין מופרש מהלבלב לזרם הדם ומסייע להטענת התאים בסוכר. אם לכלב שלכם יש רגישות לאינסולין או שמא אין לו אינסוליןהוא יסבול מסוכרת.

הסוכרת מתרחשת הלכה למעשה כשהסוכר נותר בדם כי אינו מצליח להגיע ליעדוהתאים. במקרה כזה עולה רמת הסוכר שבדם והסוכר עובר לכליות ביחד עם מים ואלו מגיעים לשתן. תופעה זו בעצם אחראית על הסימפטום המוכרמתן תכוף של שתן והעדר יכולת להתאפק. יתרה מכך, מאחר והתאים לא מקבלים את מנת הסוכר (האנרגיה) הנדרשת להם הכלב ירגיש רעב באופן עקבי ולא יחוש שובע. בגלל זה כלבים סוכרתיים אוכלים הרבה, הם מתקשים להגיע לתחושת שובע.

על פי רוב, קשה לבעלי כלבים לראות את מחלת הסוכרת מתפתחת. הכלבים שלנו בדרך כלל לא מראים שכואב להם, וכך יוצא שבעלי כלבים רבים מגלים שיש לכלבם סוכרת בשלבים מאוד מאוחרים, כאשר הלבלב כבר קרס.

המקור העיקרי לסוכרת בקרב כלבים היא נזק בלבלב, אך יש עוד גורמים נוספים. הטיפול במקרה כזה הוא מתן אינסולין, פעילות גופנית מתאימה והתאמת אוכל לכלבים למצב הבריאותי של הכלב.

טיפול ואוכל לכלבים סוכרתיים

חשוב להבין שכלב סוכרתי דורש טיפול מיוחד ותשומת לב. האוכל שנבחר לכלב שלנו משחק תפקיד חשוב במעטפת הטיפולים שלו, ולכן כל כך קריטי להתייעץ עם הווטרינר לפני שרוכשים אוכל לכלב שסובל מסוכרת.

כלבים עם סוכרת זקוקים לאוכל שיאזן את רמת הסוכר שלהם בדם. האוכל צריך להכיל סיבים תזונתיים אך גם להכיל כמות קטנה של פחמימות ושומן. בנוסף, יש לבחור במאכלים בעלי ערך גליקמי נמוך. כל אלו יכולים לעזור לאזן בצורה טובה יותר את רמת הסוכרים בדמו של הכלב. לבסוף, יש להתייעץ עם הווטרינר באשר לכמות האוכל והתזמון שלו, כך שיעלה בקנה אחד עם הזרקות האינסולין היומיות.

בגלל החשש להתייבשות יש לדאוג שלכלב יהיו כל הזמן מים נקיים וזמינים לשתייה, ושזה לא יהיה אתגר להגיע אל המים האלו. גם אם אתם יוצאים לטייל, קחו אתכם קצת מים וכלי כדי שהכלב לא יתייבש במהלך הטיול.

לסיכום, בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר כלבים עם סוכרת. זה לא סוף העולם, הכלב יכול לחיות חיים נפלאים גם עם המחלה הזו. עם טיפול רפואי נכון, אוכל מתאים, אורח חיים בריא, ליווי ויטרינרי צמוד ותשומת לבאפשר להילחם בסוכרת או לפחות לחיות אתה בשלווה יחסית.

*** המאמר אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי והתייעצות עם ווטרינר מקצועי.