סייטן – אחד מכוכבי המטבח הטבעוני

כולנו יודעים שהמטבח הטבעוני הוא מטבח אשר אינו עושה שימוש במוצרים שמקורם מן החי. בשר הוא כמובן מחוץ למשוואה אך גם מוצרים כמו גבינות וביצים נשארים בחוץ. אך על מנת לספק תזונה מאוזנת ובריאה יש צורך בתחליפים אשר יספקו לגופנו את הפרוטאין הדרוש ושאר החומרים המזינים שאנו צריכים. אחד המוצרים שקייטרינג טבעוני מרבה להשתמש בו הוא הסייטן. בוודאי נתקלתם בשם הזה ואולי גם ידעתם שזהו סוג של אוכל אך לא יותר מזה. הרשו לנו לשים את כבודו של הסייטן בקדמת הבמה ולהסביר לכם מהו סייטן, למה חשוב לאכול אותו ומה אפשר לעשות אותו.

מקורו של הסייטן הוא בסין שם נזירים בודהיסטים הנמנעים מאכילת בשר חיפשו תחליפים וכך פיתחו את המזון הזה. הסייטן הפך לפופלרי במדינות אסייה ובמיוחד ביפן. את הסייטן מזקקים מחלבון הגלוטן אשר מצוי בחיטה. המוצר המתקבל הוא תחליף חלבון אשר חסרה בו חומצת האמינו ליזין, מסיבה זו נהוג לאכול אותו בתוספת קטניות אשר משלימות את חומצת האמינו החסרה. קייטרינג טבעוני בדרך כלל משלב את הסייטן עם שעועית, גרגירי חומוס או עדשים. מבחינת הערכים התזונתיים הוא גם נחשב לדל קלוריות ועשיר בסידן (אפילו יותר מגבינות)

בישול עם סייטן

מבחינת המרקם הסייטן המעובד מזכיר מאוד בשר בזכות מרקמו הסיבי. לא אחת אנו רואים אוכלי בשר ואפילו טבעונים שמתקשים להאמין שאין מדובר בבשר. הסייטן, בדומה לטופו, נחשב לסופג של טעמים; כלומר זהו חלבון בעל טעם יחסית ניטרלי ואת הטעמים שלו הוא סופג מצורת הבישול והתיבול שמלווה אותו. מנות רבות של קייטרינג צמחוני עושות שימוש יצירתי בסייטן אותו ניתן להכין ולהגיש בצורות שונות, טיגון והקפצה, בישול ואפייה. זהו חומר גלם למתחילים העושים את צעדיהם הראשונים בתור טבעונים ורוצים דברים אשר יזכירו להם את מרקם ועם הבשר.

שוארמת סייטן – אחד מהשילובים המעניינים של סייטן הוא בשוארמה צמחונית, מנה אשר זוכה להצלחה רבה בקייטרינג טבעוני וגם חובבי הבשר המושבעים מתלהבים ממנה ומתקשים להאמין שהיא אינה מכילה חלבון מן החי.

שיפודי סייטן – תופתעו לשמוע שגם שיפודים צלויים על האש ניתן להכין מסייטן. שיפודים עם קובייות סייטן ושילוב נכון של ירקון ותבלינים מעניקים לכם שיפודים טעימים אשר אין בהם שום חלבון מן החי למרות שלפעמים קשה להאמין.

מונחים בנושאי אובדן כושר עבודה

עובדים רגיל, רוצים להגן על עצמכם או על אורח חיים שלכם מבלי להיתקל בהפתעות הגרועות ביותר שקשה לדמיין אותן? אולי דווקא בגלל זה אתם צריכים ללמוד כמה דברים בסיסיים על אובדן כושר עבודה. להלן מונחים בנושאי אובדן כושר עבודה. מוזמנים לקרוא, ליישם את המאמר וכמובן לשתף עם מי שצריך.

הבנתם נכון, זה יכול לקרות לכל אחד, קמים לעבודה, לשגרה, יוצאים מהבית ואז, הגרוע מכל עלול להתרחש. מה קורה במצב הזה שאין מי שידאג עבורכם להכנסה? בכדי שלא תקלעו למצב כלכלי חמור, אתם חייבים אבל חייבים להפנים את נושאי אובדן כושר עבודה על כל המשתמע מכך.

אז מזה ביטוח אובדן כושר עבודה?

ביטוח אובדן כושר עבודה מעניק את השקט הנפשי באמצעות כיסויים המכסים פציעה, מחלה או אפילו נכות וחלילה מוות. אם מישהו מכם לא יוכל להמשיך לעבוד, ביטוח אובדן כושר עבודה יוכל לסדר עבורו את כל השאר. אז נכון שרק חלק מההכנסות יהיו מכוסות ומאידך, גובה הכיסויים יהוו כ75 אחוז משכרו של המבוטח שנפגעה יכולות ההשתכרות שלו. בתקופה הזו, חייב לציין כי חברת הביטוח לא תגבה את סכום הפרמיה ותשלם רק את הפיצוי החודשי כל חודש בחודשו. כאמור, המבוטח לא נפגע והביטוח שלו נשאר בתוקף למרות שלא ייגבו ממנו עלויות הפרמיה החודשית.

איפה ואיך אפשר להשיג ביטוח אובדן כושר עבודה?

חברות הביטוח השונות מעניקות לכם את האפשרות לסקר שווקים בו תשיגו ביטוח אובדן כושר עבודה מותאם. כאשר אתם פונים אל סוכן הביטוח הוא יידע להסביר ולהעניק פרטי פוליסה, תנאים וכמובן עלויות על מנת שתוכלו להבין כל דבר וכל סעיף המתייחס לכיסוים שלכם. יש כמה וכמה מסלולי אובדן כושר עבודה, את המסלול המתאים לכם ביותר, רצוי ואף עדיף לאתר אל מול סוכן הביטוח שלכם והוא על פי גלכם וגובה המשכורת יידע להתאים לכם את הנכון ביותר.

אילו הרחבות ניתן להוסיף לפוליסת אובדן כושר עבודה?

לרוב, 75 אחוז מגובה השכר הרגיל, הינו ביטוח סטנדרטי. מאידך, ניתן לרכוש הרחבה לאובדן כושר עבודה וזה למעשה מאפשר נכות לעובד גם אם איבד רק 25 אחוז מכושר עבודתו. חשוב לבדוק ולשייך את זה לנכות חלקית. כאמור, הכול בהתאם למה שמשלמים ולנגזרת מתוך השכר.

הסעות VIP

למה כדאי לכם לסמוך על מישהו שמתמחה באיסוף של אורחים חשובים מנמל תעופה? לעשות את זה לבד? להגיע לכל יעד, רכבים גדולים, מפוארים, ממוגנים, להמתין יותר מדי זמן? לא כשיש לכם צי רכבים ברמת מיגון גבוהה וברמת נוחות שאי אפשר להתפשר עליה. אז איך בוחרים הסעות VIP ועושים את זה נכון על כל המשתמע מכך? להלן כמה דברים שחשוב לדעת על הסעות מקצועיות.

איך יודעים שזה מקצועי?

אפשר להיכנס לכל מקום, אישורים מתאימים המאפשרים להיכנס לכל מקום בשדה תעופה. לאסוף את האורחים שלכם מדלת הטייס כולל המקומות הדורשים אישור מיוחד מכוחות הביטחון. איסוף אנשים חשובים מכל מקום באמצעות רכבים מפוארים. רכב מפואר, זו הדרך לתת את התחושה הנכונה לאנשים אותם אתם מארחים. חוויה ייחודית במפגש הראשון או באירוח הראשון. יש על הרושם הראשוני?

להרגיש את הנוחות

רכבים עם מקומות ישיבה מרווחים, הרכבים מרופדים, מעוצבים והכול נלקח בחשבון עד הפרט האחרון. רכבים מצוידים בכל מה שנדרש, לרבות כל המקורות הטכנולוגיים. ההתקדמות מדברת על רשת אלחוטית, טלוויזיה, מסכי צפייה, תאורה, בר, מסכי לד מפוארים וכל מה שיאפשר את הנסיעה לנעימה לאורחים שלכם. רוצים שהם יחזרו שוב? אתם חייבים לדאוג לכך. רכבים המתאימים לקבוצות, לכל כמות של נוסעים, בדיקות תקינות על ידי קציני תעבורה מוסמכים ונוחות תחזוקה על כל המשתמע מכך.

מה חשוב לדעת על הסעות יוקרתיות

חייב נהגים בעלי ניסיון, רישיון נהיגה בכל סוגי הרכבים, אנשים עם המון ניסיון גם בכביש וגם בכל הסטנדרטים הנדרשים. להכיר היטב את הדרכים, לדעת את הדרכים המהירות והקצרות ולהגיע לכל יעד בשלום. מתן שירות בכל מצב, אירועים ביטחוניים, רכבים ממוגרי ירי, רמת אבטחה מרבית הענקת שירות בכל מצב ובכל זמן, רמה גבוהה, פרטיות, דיסקרטיות של האנשים המוסעים ברכב והרשימה של הדרישות ארוכה.

אז אם אתם בוחרים הסעה לאישים או לאנשים שעיסוקם חשוב הן בארץ והן במדינות אחרות- וודאו כי אתם מקבלים את השירות הטוב ביותר. איך יודעים שזה שירות טוב? חפשו רכבים עם שילוב של פאר וביטחון יחד. ההגנה המרבית חשובה לא פחות, הנוחיות, האפשרות להגיע לכל מקום בזמן קצר וגם להרגיש נוח על כל המשתמע מכך. זה אפשרי, באמצעות הסעות VIP הדברים יכולים להתרחש על הצד הטוב ביותר והאנשים שלכם יגיעו לאן שצריך בקלות ומהירות.

מהם הכללים בבחירת משרד תכנון אדריכלי?

תכנון אדריכלי, בין אם זה לבית ובין אם זה למשרד, הוא מסוג הדברים שאחכ ילוו אתכם לאורך שנים רבות. כלומר, השאלה איך ייראה הבית שלכם, לכמה חללים הוא יחולק והאם השימוש בו יהיה פונקציונאלי ונוח היא שאלה חשובה ולא כדאי להקל בה ראש. לכן אנחנו ממליצים לכם לבדוק היטב לאיזה משרד תכנון אדריכלי אתם פונים כי בכל מקום תוכלו לקבל שירות קצת שונה. ישנם מספר כללים שכדאי להקפיד עליהם ושיוכלו להוביל לכך שתצאו מרוצים מהשירות והם:

  1. בדקו את הניסיון: ממתי קיים המשרד שאליו אתם פונים? האם מדובר על אדריכלים ועל מעצבים שעובדים בתחום הזה מזה שנים?

  2. האם הסגנון מתאים לכם: זה נכון שהמטרה של משרד העיצוב והאדריכלות היא לקחת את החלום של הלקוח ולהפוך אותו למציאות, אך בדרך גם נכנס סגנון העבודה של אנשי המקצוע. לכן חשוב לבחור משרד תכנון אדריכלי שאתם מתחברים לסגנון היצירתי שלו. תוהים איך תוכלו לברר זאת? פשוט מאוד – על ידי כך שתראו כמה שיותר עבודות שביצע המשרד בעבר.

  3. האם הצעת המחיר הגיונית: היום ניתן לפנות אל מספר משרדי תכנון אדריכלי ולבקש הצעות מחיר לשירות הדרוש לכם, להשוות ביניהן וכך לבחור. אין שום סיבה שתבחרו משרד שהמחירים בו יקרים מידי כי לא תמיד זה יוביל לתוצאה יפה יותר.

  4. משך העבודה: תוך כמה זמן מבטיחים לכם שהמשימה תסתיים? האם מדובר על כמה שבועות, חודשים או יותר מידי? לכל אחד מאיתנו יש פרק זמן מסוים שאחריו הוא רוצה שהעבודה כבר תהיה גמורה ולכן חשוב להתייחס גם לנתון הזה.

  5. הטכנולוגיה שעומדת לרשות המשרד: כדאי לבדוק שאתם פונים אל משרד תכנון אדריכלי שבו חלק מהעניין זו הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. האם עושים במשרד שימוש בהדמיות תלת מימד שיכולות לסייע לכם להבין מה מתכננים עבורכם? הטכנולוגיה הזאת כבר קיימת בימינו כך שחבל יהיה לפנות אל משרד שלא עושה בה שימוש.

את כל הפרטים אודות משרדי העיצוב והאדריכלות הרלוונטיים תוכלו לברר בימינו בקלות רבה, אז למה שלא תתחילו להתעמק בעניין הזה עוד היום? עדיף לבחור משרד שתצאו מהשירות שלו כמה שיותר מרוצים כי לרוב מדובר על עיצוב של חללים חשובים כמו הבית הפרטי או המשרד העסקי שלכם.

האם תכשיטים בבורסה ברמת גן איכותיים יותר מבמקומות אחרים?

אם אתם תוהים לגבי מה שאתם בוחרים לעשות בכל הנוגע לרכישת תכשיט חדש לאישה שלכם, אז קודם כל עליכם להבין היכן כדאי לכם לרכוש את התכשיטים בכלל. שאלה שנשאלת לעתים דחופות היא האם התכשיטים שנמכרים בבורסת היהלומים איכותיים יותר מאלו שנמכרים במקומות האחרים? אם אתם רוצים תשובה קצרה לכך, אז אפשר לומר שכן. רוצים תשובה ארוכה יותר? המשיכו לקרוא.diamond-1839031__340[1]

יצרני יהלומים אמינים בבורסת היהלומים

אם אתם קונים יהלומים בבורסת היהלומים, אתם יכולים לדעת באופן וודאי שאתם קונים אך ורק יהלומים מקוריים, ולא תצטרכו להתמודד עם החשש שמא אתם קונים עם כסף שלכם יהלומים מזויפים. זה משהו שאתם פשוט חייבים לקחת בחשבון אם אתם לא רוצים להצטער על ההחלטה שלכם בסופו של דבר.

כל הנושא של האמינות והעובדה שאתם יכולים לקנות במקום שמספק לכם קרקע נוחה והרגשה שאתם קונים את הדבר הנכון, זה ללא ספק משהו שעשוי להרגיע אתכם. אז אם אתם בוחרים לקנות תכשיט יהלומים ואתם רוצים להיות בטוחים לגבי המקוריות שלו, זה המקום בשבילכם.

תכשיטים ברמת ייצור מובילה

כל אחד מהיצרנים שנמצא בבורסת היהלומים מתאפיין בייצור תכשיטים ברמה מובילה. כל יצרני התכשיטים המובילים בארץ נמצאים שם, כך שאם אתם בוחרים לקנות שם, אתם מבטיחים בדרך הזו שאתם קונים את המיטב עם הכסף שלכם. זה משהו שאתם פשוט חייבים לקחת בחשבון אם אתם רוצים להיות בטוחים לגבי ההחלטה שלכם.

אנו סבורים שאתם תוכלו להתרשם לטובה מהיצע התכשיטים האיכותיים שמוצעים למכירה בבורסת היהלומים. אם עד היום לא יצא לכם לבקר שם, אז כנראה שהגיע הזמן. אל תהססו לבקר שם בהקדם, שכן אנו בטוחים שאם אתם תבחרו לעשות זאת אתם תוכלו לראות עד כמה ההחלטה שלכם הייתה חכמה.ההבדל בין זהב צהוב לזהב לבן

קונים בבורסת היהלומים את הטוב ביותר

אתם בוודאי לא רוצים להתפשר על איכות התכשיטים שאתם קונים לאישה שלכם, ואם זה המצב באמת, כל שעליכם לעשות זה לשים לב שאתם בוחרים לקנות את התכשיטים שלכם בבורסת היהלומים בלבד. זה משהו שעשוי לאפשר לכם לדעת שאתם פשוט קונים את הטוב ביותר בעבור הכסף שלכם.

כל אדם שמבין במידה כזו או אחרת ברכישת תכשיטים בארץ, יודע שאם הוא רוצה לקנות במקום הטוב ביותר, אז האופציה הטובה ביותר שתעמוד בפניו תהיה רכישה של תכשיטים בבורסת היהלומים. גם לכם כדאי לעשות זאת.

3 צמחים שיהפכו כל עיצוב גינות בירושלים למוצלח יותר

אין כמו לשבת בגינה הפרטית שלכם, ללגום ברוגע מתוך כוס הקפה שלכם וליהנות משירת הציפורים. מה יכול להיות יותר פסטורלי ויותר נחמד מגינה פרטית מעוצבת? כל מי שגר באזור ירושלים נהנה מאוויר נקי יותר, אווירה קסומה יותר ומי שזכה לגור בבית פרטי – יכול גם ליהנות מגינה ייחודית ומיוחדת. חשוב להבין כי עיצוב של גינה דורש לא פעם מחשבה מעמיקה, היות וניתן לעצב את הגינה במגוון רחב של צורות ודרכים. יש כאלו שיעדיפו עיצוב מודרני ומינימליסטי יותר, בעוד אחרים ישמחו לראות בגינה שלהם פרחים פורחים בכל עונות השנה ועיצוב כפרי ומרגיע יותר. אין ספק כי כל עיצוב גינה דורש תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר, היות והם אלו שיוצרים בסוף את המראה ההרמוני והאווירה המיוחדת. ניתן להשתמש בצמחים מלאכותיים, דשא סינתטי, מזרקות מים ופסלי גמדים, אך בסופו של יום הצמחים הם אלו שהופכים את הגינה לנכס אמיתי.

אילו צמחים כדאי לכם לשתול בגינה?

מי שמוכן להשקיע קצת, כדאי לו כבר בעונת הסתיו לחשוב על ערוגות החורף ולהתחיל לשתול פרחים מראש. תכנון הגינה תמיד יתחיל עונה אחת קודם, כדי לאפשר לצמחים לגדול ולפרוח בזמן. בעונת החורף למשל, רוב הצמחים הרב שנתיים אינם פורחים, ולכן חשוב לתכנן מראש אילו פרחים ברצונכם לשתול. ניתן למצוא מגוון רחב של פרחי חורף חד שנתיים, אשר מאופיינים בפריחה הססגונית והמלבלבת שלהם. למשל, מימול מכלוא הינו צמח המתאים במיוחד לשתילה בסלים תלויים או באדניות, הוא מתאפיין בפריחה מנומרת ומיוחדת. כמו כן, ניתן לשתול את לוע הארי, המתאפיין גם כן בפריחה צבעונית ומרשימה במיוחד. חלק מהזנים גבוהים, בעוד אחרים נמוכים, ולכן חשוב להתאים את הזן הספציפי לגינה שלכם. מי שמעוניין ליצור גינה כמו של פעם, חייב לשתול את פרחי אמנון ותמר הידועים, המתאפיינים בעושר צבעים בלתי רגיל ולכן נחשבים לחביבי הקהל.

לסיכום, עיצוב גינות בירושלים, כמו בכל עיר אחרת, דורש לא מעט תכנון. חשוב להבין את אופי הגינה שברצונכם ליצור, ורק לאחר מכן לצאת לעבודה. ניתן היום למצוא מגוון רחב ועצום של סגנונות עיצוב שונים, כאשר כל אחד מהם מעביר תחושה שונה ואווירה מסוימת. מי שמעוניין ליהנות מגינה פורחת ומלבלבת כל השנה, צריך להקפיד על צמחים רב שנתיים שיעטרו את הגינה לאורך כל השנה. אך כאשר מדובר בעונת החורף למשל, מומלץ להשקיע גם בצמחים חד שנתיים, על מנת ליהנות מהפריחה המיוחדת שלהם.

סושי כשר לפסח

חג הפסח יחול עוד כמה חודשים (זה מגיע מהר) ואם אתם מאוהבי הסושי ורוצים לאכול גם בפסח סושי איכותי ,טעים וכשר כדאי לבדוק היכן מוצאים אותו. הסושי מורכב מדגים, לכן אין חשש מחמץ אז למה בכל זאת מומלץ לוודא שאכן המקום אליו אתם הולכים יהיה נקי מחמץ בימי הפסח? משום שלפעמים האצות שעליהם מורכבת מנת הסושי יכולות להיות עם חשש לחמץ ולכן המקום לא כשר לפסח.

להזמנת סושי כשר לפסח >>

מקום קולינרי לאכול סושי בימי הפסח

המטבח היפני כבר מזמן עשה את דרכו אלינו לישראל, היום בכל מקום ניתן לראות מסעדה אסייתית אחת לפחות שפתוחה לקהל הרחב. המאכל המסורתי של המטבח היפני מצליח יפה גם בישראל כי הרי אנחנו אוהבים לנסות דברים חדשים וטעימים. וגם בתחום האוכל המסעדות בארץ שדרגו את המנות ולצד הסושי המסורתי אפשר למצוא מנות עוף ובשר , ונודלס עם רטבים שונים וטעימים וכן זה כשר לפסח אם שאלתם. אז אם אתם לא יכולים לוותר על מנת סושי עם ירקות מוקפצים בצד גם בחול המועד פסח וחייבים למצוא את המקום המתאים לכם וודאי תשמחו לדעת שיש מסעדה שמציעה לכם מגוון רחב של תפריטים במיוחד לתקופת האביב הקרבה ובאה.

מסעדות סושי רבות אפשר למצוא באזור המרכז ובעיקר בתל אביב אבל עם השנים הפכה המעצמה היפנית בתחום הקולינרי לכלל ארצית וסניפים רבים נפתחו גם באזורים אחרים בארץ, צפון, דרום, ירושלים ועוד.

סושי לשומרי מסורת

האוכל היפני שהגיע לישראל עבר מספר שינויים בעיקר כאשר מדובר על סועדים ששומרים מסורת , ידוע כי למצוא מסעדות כשרות בעיקר בתחום האכול היפני זוהי משימה לא פשוטה במיוחד בימי הפסח, אבל ישנם מסעדות שלקחו את זה צעד אחד קדימה ונתנו חשיבות גם לתחום המסורתי ומכינים אוכל כשר , לפני שאתם מכינים את הצופסטיקס וודאו כי המסעדה היא כשרה לפסח ועומדת בתנאים , כך שתוכלו ליהנות מחוויה קולינרית טעימה וכשרה גם בפסח של 2017 הבא עלינו לטובה.

סושי טוב הוא כזה שאפשר לשלב איתו הרבה מאכלים, שיתאים לכל אחד גם אם הוא לא התנסה באכילת הסושי. שיש אלטרנטיבות שמשאירות טעם של עוד .

חשובה לכם הכשרות רגילה או למהדרין? תבדקו ותבררו לפני שאתם מזמינים כדי להיות בטוחים וסבורים כי אתם מגיעים למקום כשר כפי שרציתם. והעיקר שיהיה בתאבון.

מה עושים עם פתרונות הצללה בחורף?

פתרונות הצללה דוגמת פרגולות, מרקיזות, סוככים וגגות הזזה משרתים אותנו נאמנה בעונת הקיץ שבישראל נמשכת מספר חודשים ארוכים, הרבה יותר מאשר מדינות אירופה השכנות לנו. כן בעיקר בחודשי מאי עד סוף ספטמבר, אפשר לומר שהיא אפשר בלעדיהם שכן אף אחד מאיתנו לא רוצה לבלות את הקיץ בתוך הבית במזגן.

אותם פתרונות הצללה מגינים עלינו מפני השמש החמה, לעתים אף מסוכנת ומאפשרים לנו לשבת בהנאה מתחת לשמיים הפתוחים גם כשהשמש יוקדת. הם משמשים אותנו בסופי שבוע בארוחות ברביקיו, בבריכת השחייה הציבורית, בחוף הים, כשאנו מארחים, כשהילדים משחקים בבית הספר בחצר, כשאנו יושבים במרפסת בבית הקפה השכונתי ביום שישי בבוקר ובעוד מגוון של מצבים.

הקמת פתרונות הצללה בין אם בבית באופן פרטי ובין אם במרחב הציבורי, דורשת תכנון חכם והשקעה כספית לא מבוטלת שכן לרוב מדובר בשימוש ניכר בחומרי גלם איכותיים, עמידים וחזקים אשר דורשים משאבים, תהליכי הקמה והתקנה. השאלה אותה אפשר לשאול היא מה עושים עם פתרונות הצללה בחורף?, הרי חלק מהשנה יורד גשם, יש רוחות, לעתים גם ברד ושלג לא חבל לשים בצד את ההשקעה במשך מספר חודשים ארוכים עד שהקיץ שוב יגיע אלינו והשמש תצא החוצה?. ובכן,שאלה מצוינת ואכן יש מה לעשות איתם בחורף.

פרגולות

הפתרון הפופולארי והמשתלם ביותר אותו ניתן לשלב עם פתרונות ההצללה השונים בין אם זה פרגולה או גג נפתח הוא סוכך. יש סוגים שונים של סוככים כמו למשל סוכך מסילות המיוצר משילדה של אלומיניום אותו מתקינים באמצעות מנוע חשמלי והוא מתאים הן לעונת הקיץ והן לעונת החורף. יש גם סוכך זרועות שמתאים בעיקר למרפסות, סוכך חלון באמצעותו ניתן לאטום חלונות ופתחים, סוכך קבוע כמו למשל כזה העשוי מסנטף ועוד מגוון של פתרונות.

במידה ואנו בוחרים שלא לבצע אטימה של פתרון ההצללה באמצעות סוככים, משיקולים כלכליים או אחרים בעיקר במרחב הציבורי, נוכל לנצל את אותם פתרונות הצללה לישיבה באוויר הפתוח כאשר לא יורד גשם ומזג האוויר נעים ולאו דווקא שמשי או גשום. פתרונות אלו פזורים ברחבי הערים והרחובות בין אם זה בפארקים ציבוריים, במגרשי ספורט, על הטיילת של חוף הים, במתחמים ציבוריים פתוחים בהם בתי קפה ומסעדות או אפילו בתחנות אוטובוס, רכבת ובשדה התעופה.

איך בוחרים את השיש המתאים לבית?

רבים מאיתנו חולמים על חיים בבית מעוצב ויפה אך לא תמיד פנויים להתעסק בשיפוצים או במעבר לדירה חדשה. לכן, אם הצלחתם למצוא לכך זמן אתם בוודאי מתרגשים ורוצים לעשות הכול כדי שהתוצאה הסופית תהייה כמה שיותר מוצלחת, אז למה אתם מחכים? אם יש דבר שלא כדאי לוותר עליו כשרוצים להתחיל לעצב מחדש את הבית ולעשות שיפוץ, זו כמובן שאלת השיש, שכן שיש תמיד יוכל לתרום רבות לבית המשופץ. זה לא משנה אם אתם רוצים לראות היום סוגי שיש נפוצים שיוכלו להתאים למטבח, לחדר הרחצה או לכל חדר אחר בבית, כי בכל מקרה כדאי לכם להתחיל לבדוק את האופציות הקיימות עוד היום. האם אתם מעדיפים להתקין שיש? או שאולי גרניט ואוניקס יוכלו להתאים לכם יותר?

איכות השיש תעשה את ההבדל

בתחום השיש, כפי שקורה היום גם לגבי הרבה תחומים אחרים, תוכלו למצוא מגוון רחב של אפשרויות ושל איכויות שונות. לכן חשוב לבדוק מה בדיוק אתם קונים. כאשר בוחנים סוגי שיש נפוצים צריך לשים לב גם לשאלה:

  • באיזה מקום בעולם יוצר השיש?

  • מי יתקין לכם אותו?

  • האם מי שכבר קנה שיש דומה יצא מרוצה?

  • לכמה שנים עתיד להחזיר מעמד השיש?

כל הפרטים האלה חשובים כי כאשר עושים שיפוץ רוצים להתקין לרוב שיש חדש, איכותי ואחכ לא להתעסק יותר בעניין. אנחנו מציעים לכם לבדוק את כל הנתונים הללו כי אתם תראו שבסופו של דבר, אם תבחרו שיש איכותי ביותר, תצאו מרוצים והתוצאה הסופית תהייה בית מעוצב עם שיש נפלא.

בחירת הצבעים המתאימים

עוד דבר שצריך לקחת בחשבון, מעבר לבחירת השיש המתאים ביותר, זו גם שאלת הצבעים. כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, בימינו ניתן למצוא שיש לא רק מסוגים שונים אלא גם בכל גוון וצבע אפשרי, מה שהופך את הבחירה כמובן להרבה יותר מורכבת. לכן שווה לכם לבדוק מה בדיוק אתם קונים והאם זה ישתלב עם כל שאר העיצוב של הבית. המטרה צריכה להיות קניית שיש שתוכלו ליהנות ממנו לשנים רבות כי הרי לא תרצו להחליף אותו תוך זמן קצר. לכן כדאי גם להתייעץ עם מעצבי פנים מומחים ולחשוב האם אתם מעדיפים שיש בהיר יותר או שבמקרה של הדירה שלכם דווקא שיש כהה יוכל לעשות את העבודה. שווה להשקיע בבחירת השיש הכי יפה ואיכותי שיש, אז למה אתם מחכים?