מה זה סאמר סקול?

בני נוער רבים שומעים את המושג ‘סאמר סקול’ אבל לא ממש מבינים במה מדובר. סאמר סקול היא חוויה יוצאת דופן שרבים מבני הנוער משתתפים בה ומפיקים ממנה תועלות רבות. אז מה זה סאמר סקול? ולמי זה מתאים? כל התשובות בהמשך.

סאמר סקול היא חוויה המתבצעת בחודשי הקיץ בה לומדים אנגלית ומבלים מספר שבועות בחול. סאמר סקול מתבצע פעם בשנה בדרך כלל בחודי הקיץ והוא מלווה במדריכים, מורים לאנגלית ומאבטחים ששומרים עליכם מכל פגע.

אל הסאמר סקול מגיעים בני נוער מכל רחבי הארץ והם עוברים תהליך גיבוש שמכין אותם לשהייה המשותפת יחד בסאמר סקול. כיום, סאמר סקול מתרחש בעיקר בלונדון במקום בו השפה האנגלית רווחת ותקינה.

למי מתאים סאמר סקול?

סאמר סקול מתאים לבני נוער בגילאים שונים שאינם רוצים לבלות עוד חופש גדול בשעמום או שהייה מרובה על הספה. הסאמר סקול מתאים למי שרוצה לשלב לימוד אנגלית עם חוויה יוצאת דופן של טיול בחו”ל והכרות עם אנשים חדשים. הסאמר סקול מתאים גם למי שרוצה לשפר את האנגלית שלו וגם למי שרוצה לתרגל אותה.

מה עושים בסאמר סקול?

את הסאמר סקול מתחילים בבית מלון כיפי בו מתאכסנים עם שותף או שותפה לחדר. בתוכנית של הסאמר סקול ישנם לימודי אנגלית שנמשכים מספר שעות ולאחר מכן יציאה אל חוויות מרתקות בלונדון. בסאמר סקול מטיילים באתרים היפים והמפורסמים ביותר, יוצאים לבלות, מכירים אנשים חדשים, מטבחים שונים ותרבות מיוחדת במינה. במהלך הסאמר סקול מגיעים אל אוקספורד סטריט, ארמון המלכה, בית הפרלמנט, מוזיאון השעווה הגדול בעולם מאדאם טוסו,  ויוצאים אל חוויות שופינג האופנתיות בלונדון. בין לבין ישנם משחקי כדורגל, סדנאות ומבצעים הכרות עם תושבי לונדון הצעירים.

כיצד מתקיימים הלימודים

לימודי הסאמר סקול שונים בתכלית מלימודים רגילים. בלימודים לומדים אנגלית בצורה יצירתית החל מהצגת הצגות באנגלית, כתיבת עיתון, סדנאות, לימוד שירים של זמרים מפורסמים מאנגליה ועוד. לימודי השפה מכינים אתכם לעולם האמתי שבו אנגלית היא חלק בלתי נפרד מחיי היום יום.

מדוע סאמר סקול הוא בילוי מועדף על בני נוער רבים?

סאמר סקול מאפשר יציאה מהשגרה, חוויה ייחודית ודרך נפלאה לבלות בה את חודשי החופש הגדול. התכנית מאפשרת להגיע מוכנים יותר אל שנת הלימודים, ובד ובד להכיר אנשים חדשים, תרבות ושפה נפלאה! כיום אל תוכניות סאמר סקול מצטרפים בני נוער רבים, שמחפשים את המקום הכיפי ביותר לבלות בו את החופש ולהפיק ממנו תועלת חברתית ולימודית.

רילוקיישן לבלגיה

בלגיה גובלת בהולנד, גרמניה ,לוקסמבורג וצרפת ומכיוון שהיא די קרובה לים הטמפרטורה בה נמוכות יחסית. חרף העבודה שיש בה לא מעט ימים גשומים ניתן לומר כי הטמפרטורות נוחות אך הקיץ חם והחורף קר.

אנשים רבים נהנים לטייל ולנפוש בבלגיה- הערים היפות, היערות, המבנים הייחודיים, האווירה הרומנטית, הפארקים המטופחים, המוזיאונים, הפסטיבלים, חיי הלילה, הכפרים ועוד, מושכים אליהם תיירים מרחבי העולם.

קצת על היהדות בבלגיה

לאחר מלחמת העולם ה2 קמו קהילות יהודיות חדשות והתרכזו בבריסל ובאנטוורפן. כיום מונה האוכלוסייה היהודית כ- 42,000 איש כאשר מרביתם מתגוררים בבריסל ואנטוורפן. קהילות נוספות נמצאות באוסטנד, מונס, קנוקה, ארלון ועוד.

תעסוקה, גידול ילדים והשכלה גבוהה

מרבית המשרות בבלגיה מתרכזות בערים המרכזיות- ביניהן- אנטוורפן, ברוז’ ובריסל..

בלגיה נמצאת בדירוג גבוה בתחום גידול ילדים, לרבות חינוך ילדים, כמו כן, היא מקבלת בשמחה סטודנטים בינלאומיים וכוללת מגוון מוסדות איכותיים להשכלה גבוהה. בין מוסדות הלימוד ניתן למצוא שש אוניברסיטאות שמעניקות תואר שני ועוסקות בפסיכולוגיה, הנדסה, שפות וכלכלה.

כמו כן, בבלגיה לא פחות מ- 21מכללות אקדמיות שמאפשרות לסטודנטים לעשות תואר שני בחינוך, תרגום ופרשנות, מדעי החברה, כלכלה, אגרונומיה, מקצועות עזר בתחום הרפואה. במידה ואתם באים מתחום האמנות, בבלגיה תוכלו למצוא לפחות 17 מכללות אקדמיות של למקצועות האמנות השונים, בהן יכולים הסטודנטים ללמוד לתארים מתקדמים במוסיקה, ציור, פיסול ועוד.. יש לציין כי עלות הלימודים נמוכה יחסית ובנוסף עליה ניתן לקבל מענקים ומלגות.

תחבורה ציבורית ומערכת בריאות

בנוסף לרמה הגבוהה של הלימודים, נהנים התושבים משירותי בריאות איכותיים ותחבורה ציבורית איכותית. תושבי בלגיה נהנים ממערכת רכבות מתקדמת ומדויקת. והרכבות מהירות ומדויקות. יש לציין כי ילדים וקשישים מקבלים הנחות משמעותיות.

לעבור בראש שקט

אם החלטתם לעשות רילוקיישן לבלגיה עליכם לדאוג ל מסמכים הדרושים- בינם- ויזה, ביטוחי בריאות, אשרת עבודה וכו’. כמו כן, יש להכין את המשפחה, לבדוק את בתי הספר, להשכיר או לרכוש דירה, להעביר את הפרטים האישיים, לדאוג לכך שלשני ההורים תהיה אשרת עבודה ועוד.

טרמפולינות לבית במושב או בקיבוץ

אם תפשפשו מעט במקורות, תגלו שהחישוק, הגיע מהאבוריג’ינים ילידי אוסטרליה ובכלל היה עשוי במבוק. אבל היה זה ארתור מלין, שהיה אמריקני, ששאב השראה מהרעיון עוד בשנת 58, ומכאן הכל כבר התגלגל; תרתי משמע!
אז החישוק מככב בפסטיבלים בקיץ הישראלי, אבל בארץ הקיבוצים והמושבים איפה שיש בנמצא דשא, והרבה מרחב, מה יותר אידיאלי מאשר טרמפולינה?

אז בתור התחלה; קפיצה בטרמפולינה בארץ אפילו הוכרה כספורט אולימפי והיא מתאימה לילדים ולמבוגרים כאחד, למרות שרוב הטרמפולינות מיוצרות ומיובאות מסין.
אז לא בטוח שכיוונתם להגיע לאולימפיאדה, אבל אם אתם גרים במושב או בקיבוץ, טרמפולינה יכולה לעשות לכם את הקיץ, ומי יודע, אולי הילד שלכם ירים את הראש מהאייפד או האייפון, ואפילו יחליט שהוא רוצה לקפוץ היישר לאולימפיאדה?

אם לילדים חסרים לעיתים גירויים ואקשן, בייחוד במושבים ובקיבוצים מרוחקים, הטרמפולינה יכולה להמריץ להם קצת את הדם בעורקים, לגרום להם להוציא קצת אנרגיות ולהתיש אותם.
בעידן שלנו, כשכל ילד נמצא לעיתים בעולם הווירטואלי שלו, ובייחוד במושב כשהילדים עשויים להיות מעט יותר מבודדים במצב כזה אחד מהשני, הטרמפולינה יכולה להוות מעין מרכז קטן שמאחד את הילדים ומאפשר להם להתחבר אחד לשני ובכך לתרום לגיבוש הקהילתי שלהם, אלמנט שנמצא מאוד חסר לעתים בעידן הקשוח שלנו. מצד שני, הקפיצה מאוד בריאה למבוגרים ויכולה דווקא לחבר אותם לילדים.

הטרמפולינות הראשונות אגב כמו ראשוני המתיישבים בארץ שהגיעו לקיבוצים, פותחו על-ידי ראשוני המתיישבים בצפון אמריקה; האינדיאנים האינואיטים, ונעשו מעור ניבתן שמולא באוויר, ואפילו יש תיעוד למעין מקפצת שמיכה שהופיעה עוד בשנת 1843 בקרקס.
בשנות השמונים היא עשתה קאמבק רציני בארצות הברית, וגם סוכנות החלל האמריקנית והסובייטית החלו להשתמש בה לאימון אסטרונאוטים לאחר מלחמת העולם השנייה.

בקיבוץ, הטרמפולינה יכולה להיות אטרקציה בחצר של בית הילדים, ולתרום לכושר הגופני ולבריאות שלהם, עם לחץ מופחת על המפרקים (בדומה לשחייה), ופיתוח סיבולת לב ריאה. לראייה; ישנם יצרני טרמפולינות שאפילו עובדים עם “קרן הלב הבריטית”.
הקפיצה גם משפרת את זרימת הדם (רק מזכירים לכם), משחררת מתח מהגוף וישנם אפילו מחקרים שטוענים שבעלי הפרעות קשב וריכוז מדווחים על שיפור ריכוז עקב קפיצה של כמה דקות בטרמפולינה.

לצערנו ב”עידן הבזק” שלנו, כשהכול מגיע מהר והולך מהר, הטרמפולינה היא פתרון אידיאלי לילדים ומשפחות בקיבוצים ובמושבים. לפחות לאלו שרוצים לנסות ולהמשיך לשמור על השלווה הפנימית שלהם, לחבר בין אנשים, וגם לשמירה על החיוך ועל כיף, ואפילו כמו שראינו, על הבריאות.

סודוקו למתחילים

כמה פעמים יצא לכם לפתוח את העיתון, לגלות לוחות סודוקו למשחק בעמוד התשבצים והחידות, ניסיתם לפתור את הלוח ומהר מאוד התייאשתם כי גיליתם שאתם לא מבינים את המשחק ואם כן, אתם פשוט לא טובים בו?

בשביל להתגבר על המבוכה וללמוד את רזי המשחק, אתם לא צריכים לעשות הרבה, כל מה שעליכם לעשות זה להצטרף לחוג סודוקו למתחילים. במסגרת החוג תלמדו תחילה את רזי המשחק, הכללים, המשמעות של הלוח עם המספרים וכיצד יש להשתמש בו, לאחר מכן תלמדו טכניקות משחק שונות. הרעיון הוא שאתם תמצאו מהחוג עם ידע מקיף על המשחק ויכולות לפתור חידות סודוקו ברמה סבירה. אז תחליטו מה לעשות, האם להמשיך לחוגים של מתקדמים, להישאר בשלב של מתחילים או אולי לעבוד וללמוד בכוחות עצמכם עד שתהיו טובים יותר.

צעירים ומבוגרים רבים אוהבים לשחק סודוקו אונליין, הן בשביל להעביר את הזמן בסיטואציות והן מאחר ומדובר באתגר מיוחד, אתגר אינטלקטואלי. בדומה לתשבצים מילוליים, סודוקו נחשב תשבץ מספרי, הרי שגם המשחק הזה מהווה אתגר ייחודי, אנחנו צריכים לפתור את הלוח שעומד מולנו, ולדעת כיצד להשתמש במספרים שנמצאים עליו. זה לא תמיד פשוט, זה דורש הרבה חשיבה, אך זה אפשרי. גם אם אנחנו ברמה התחלתית.

חשוב להבהיר, שברמה התחלתית אפשר למצוא לוחות רבים בהם נוכל להשתמש בשביל להתאמן ולפתור תשבצי סודוקו למיניהם. מה שכן, עלינו להיות סבלניים עם המשחק ועם עצמנו, להפנים שיש שיטה לפתור את הלוח ולהבין אותה. ככל שנדע לסגל לעצמנו שיטה מסוימת, כך יהיה לנו קל יותר גם לפתור את הלוחות השונים, ובהמשך לעבור משלב מתחילים לשלב מתקדמים.

לזכותנו עומד האינטרנט, אשר מציע לנו גם שיעורי סודוקו למתחילים אך מעבר לכך הוא מציע לנו מגוון אפשרויות משחק כולל משחקי רשת, משחקים עם משתתפים מגוונים מכל העולם. מאחר ומדובר בלוח שמוכר לכולם ועליו נמצאים מספרים, הרי שכל אחד יכול לעשות שימוש בו וכל אחד יכול לעבוד ביחד על אותו לוח. זה היופי בסודוקו. להבדיל מתשבץ מילולי אשר יש צורך להכיר בו את השפה בה כתובות המילים, הרי שבסודוקו, הלוח והמספרים מוכרים לכולם ולכן פשוט וקל להפעיל אותם כך שיעבדו איתנו ויעזרו לנו לפתור את הלוח.

לסיום, סודוקו למתחילים הוא מקום טוב להתחיל בו את התהליך של לימוד המשחק. כך נוכל להיכנס אל עומקו, להבין טוב יותר, ולאט לאט להתמכר אליו.

אפשרויות עיצוב שונות לפינות ישיבה לגינה

כשאתם מתכננים לעצב את הגינה או החצר שלכם בבית, עומדות בפניכם אופציות שונות ומגוונות אילו פינות ישיבה לרכוש. אתם יכולים להחליט כיצד לעצב את הגינה על פי פינות הישיבה או להבדיל, לבחור את פינות הישיבה על פי עיצוב הגינה. במאמר זה נציג בפניכם מספר פינות ישיבה בעיצובים שונים, על מנת שתוכלו להתאים אותן לעיצוב הגינה שלכם.

לפני שאנחנו נציג מספר פינות ישיבה שיכולות להתאים לכם, נסביר תחילה כיצד בוחרים אותן בצורה חכמה על פי אלמנטים שונים שיכולים לעזור לכם בתהליך.

ראשית, כשאתם בוחרים לרכוש פינות ישיבה לגינה, עליכם לבחון את השטח שעומד לפניכם. אתם צריכים לדעת כיצד אתם רוצים לחלק את הגינה או את החצר בצורה שתתאים לכם, בשביל תוכלו לרכוש פינת ישיבה בגודל ובצורה שתתאים לחלוקה ולעיצוב.

שנית, עליכם לבחון היכן השטח המקורה של הגינה והיכן השטח הפתוח. כך תוכלו להחליט איפה להציב את פינת הישיבה וכן להחליט איזו פינה זו תהיה, מאילו חומרים היא תהיה עשויה.

שלוש, רצוי לבחור פינות ישיבה אשר מתאימות לצרכים שלכם באופן רחב, כלומר לא רק על פי כמות האנשים שמתגוררים בבית אלא על פי סוג האירועים שאתם נוהגים לערוך, כך תוכלו לרכוש מראש פינות ישיבה שיתאימו לצרכים שלכם.

אילו אפשרויות עיצוב קיימות עבור פינות ישיבה

אנחנו יכולים למצוא מגוון אפשרויות עיצוב. הכל שאלה איזו פינת ישיבה אנחנו רוצים. פינת ישיבה קלאסית, רגילה או פינת ישיבה זולה, פינת פחות שמרנית, יותר חופשית וקלילה.

אם אנחנו בוחרים בפינת ישיבה קלאסית, אנחנו יכולים לבחור בכזו שעשויה מפלסטיק כמו שהיה נהוג להשתמש בעבר, מדובר על פינות חזקות, עמידות, ואף שהן שמרניות הן יכולות להיות מעוצבות בצורות שונות. פינות ישיבה אחרות  שהן קלאסיות, הן כאלה אשר עשויות ברזל מפורזל או עץ בסגנון של פינת ישיבה פיקניק. כמובן שכל אחת מהפינות מגיעה במגוון עיצובים, שולחנות מעוגלים או מרובעים, כסאות בגדלים ובצורות שונות.

אם אנחנו בוחרים פינת ישיבה זולה, אנחנו יכולים לבחור כסאות או ספות נפתחות, כמו כן אפשר לבחור שולחנות נמוכים או גבוהים, ניתן להחליט איזה מבין הכריות יכולות להתאים לנו מתוך הנחה, כמובן, שהן ישמשו אותנו בצורות שונות ולא בהכרח רק לישיבה במקום.

חשוב לציין, פינת ישיבה זולה היא פינה שמתאימה לא רק לצורך ארוחות אלא גם לצורך ישיבה קלילה בגינה לשיחה, קריאה, שיזוף או כל דבר אחר.

כל מה שרציתם לדעת על רכישת גופי תאורה חדשים

רוצים לעשות שיפוץ קטן בבית? לשנות בו כמה דברים כדי שהוא ייראה טוב יותר? אם כך, אפשר להבין אתכם, כי הדירה שלכם זו למעשה הממלכה האישית שלכם. לכן אפשר להבין מדוע אתם רוצים שהמקום ייראה מושלם, ואם יש דבר שכדאי לתת עליו את הדעת אלא גופי התאורה שממלאים את ביתכם.

התאמת גופי התאורה לייעוד

הדבר הראשון שצריך לדעת על קניית גופי תאורה זה שלכל אחד מהם יש ייעוד אחר:

  • יש תאורה שמתאימה לקריאה
  • יש תאורה שמתאימה להארת חלקים ספציפיים בבית
  • יש תאורת עבודה
  • יש תאורת אווירה

וקיימים עוד הרבה סוגים וייעודים לגופי התאורה השונים. לכן צעד הראשון צריך להיות הגדרת המטרה, שכן רק אם תגדירו היטב את המטרה שלכם תוכלו להיות בטוחים שהתוצאה הסופית תתאים למה שציפיתם.

אל תתפשרו על איכות מושלמת

עוד דבר שכדאי לשים לב אליו זו האיכות, כי על איכות לא כדאי להתפשר. אומנם זה נכון שתמיד תוכלו לקנות מוצרים זולים יותר וכך לחסוך, אך נשאלת השאלה לכמה זמן יוכלו לשמש אתכם גופי התאורה הללו. אם מדובר על מוצר שלא יחזיק מעמד לאורך שנים אז לא בטוח שכדאי לרכוש אותו ואולי מומלץ לחשוב על האפשרות של קניית מוצר אחר שאומנם עולה יותר אך מבטיח איכות ללא פשרות.

הגודל, הסגנון והצבע

שאר האלמנטים שכדאי לכם לקחת בחשבון אלה אלמנטים כמו הגודל והצבע של גופי התאורה, כי אחרי הכול, הם חייבים להשתלב נהדר בסלון או בכל פינה אחרת שבה אתם מתקינים אותם. הסגנון יכול להיות עתיק, מודרני, מינימליסטי או כל בכל סגנון אחר שיוכל להתאים לעיצוב הבית, ובהחלט כדאי לבחון אפשרויות שונות שאולי אפילו לא ידעתם על קיומן.

ייעוץ בבחירת גופי התאורה המתאימים לכם

לא אחת קורה שאנשים אומנם יודעים שהם רוצים להאיר אחרת את דירתם או את המשרד שממנו הם עובדים, אך לא תמיד ברור להם כיצד לעשות זאת ואיך לבחור את המוצר המתאים ביותר. זו הסיבה שבגללה כדאי לפנות אל חברה שחלק מהשירות שמצפה לכם בה זה שירות של סיוע בבחירת הגופים המתאימים ביותר, היפים ביותר והעמידים ביותר. אתם תראו שכל ההשקעה הזאת בתאורת חדרי הבית שלכם תוכיח את עצמה כי בסופו של דבר תאורה תמיד משנה את האווירה של המקום שבו אנחנו שוהים.

איך בוחרים פינת זולה

פינות זולות הפכו בשנים האחרונות לאלמנט נפוץ גם בקרב אנשים פרטיים וגם בקרב לקוחות עסקיים. פינות זולה מיוצרות בגדלים שונים והן מתאימות למגוון שימושים. אבל איך בוחרים פינת זולה שתתאים בדיוק לצרכים של כל לקוח? הכנו לכם מספר טיפים בהמשך.

בחרו פינת זולה לפי גודל נכון – בחירת פינת זולה חייבת להתאים לגודל הנתון. חשוב שהפינה תאפשר ישיבה נוחה במקום בו תרצו למקם אותה, ולא תתפוס חלק גדול מידי ממנו. מדדו את השטח שיש לכם בגינה, בחצר או בדק ובכל מקום בו תרצו למקם את פינת הזולה. וודאו כי יש מקום למעבר אל תוך הפינה וכי המעבר והישיבה לא יעשו בדוחק. זכרו שהזולה נועדה להיות מקום מרגיע ובעל מרחב ולא מקום מלחיץ שאינו נוח לישיבה.

התאימו את עיצוב הזולה לסביבה – עיצוב הזולה חייב להיות תואם לסביבה בו הוא נמצא. לדוגמא: אם ביתכם מעוצב בסגנון כפרי תוכלו לבחור זולה המעוצבת בצבעים כהים השמים דגש על הכפירות והמסיביות של הרהיטים. אם ביתכם מעוצב בסגנון מודרני, תוכלו לבחור בפינת זולה בעלת מראה קליל ונקי יותר עם צבעי כריות בהירים. בתי עסק כמו גני אירועים, בוחרים בדרך כלל פינות זולה בעלות מראה נקי ומודרני, ופינות זולה לבריכה מאופיינות בקלילות בעיצוב ובכריות בצבעים צבעוניים.

גובה הזולה – למרות שזולה מקורה במקום ישיבה בו יושבים קרוב לאדמה, כיום ניתן למצוא פינות זולה בגבהים שונים. פינות הזולה מתחלקות בדרך כלל לזולה נמוכה ולזולה גבוהה, ולכן חשוב לבדוק מה הצורך שלכם. לדוגמא: זולות נמוכות יתאימו יותר לאנשים צעירים ולילדים שיכולים לקום במהרה מהכיסא הנמוך. זולות גבוהות, לעומת זאת, מתאימות לאנשים מבוגרים יותר שרוצים לשבת במקום רגוע אך לקום ממנו ללא קושי. בנוסף, הזולות הנמוכות מתאימות לעיצוב חופשי בסגנון וצבעוני, בזמן שהזולות הגבוהות נחשבות לשמרניות יותר בעיצוב.

מיקום הזולה – אלמנט נוסף וחשוב בבחירת הזולה היא המיקום. החליטו היכן תרצו למקם את הזולה ולפי המיקום בחרו את פינת הזולה המושלמת עבורכם. אם תרצו למקם את הזולה ליד בריכה – חשוב לבחור בזולה המתאימה בגודל ובעיצוב לבריכה, כמו גם זולה לגינה לחצר או למרפסת. כאשר אתם בוחרים את פינת הזולה, חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע שיכולים להתאים את הפינה המושלמת ביותר עבורכם.