לימודי שענות למי הם מתאימים?

מאז ומעולם שעונים עניינו אתכם? תמיד היה לכם שעון יוקרתי ותמיד רציתם לקנות שעון עוד יותר מוצלח ואיכותי? אם כך, יכול להיות שלימודי שענות יוכלו להתאים לכם. בבואנו לענות על השאלה לימודי שענות למי הם מתאימים? אנחנו רואים שלמעשה אם כל מה שיוקרתי וכל מה שמתקתק מעניין אתכם, הרי שזה כנראה התחום שכדאי לכם להתעמק בו. יש היום מספר מקומות שבהם ניתן ללמוד שענות כך שאם אתם רוצים שהתחום הזה ילוו אתכם ויהפוך להיות המקצוע הראשי שבו אתם מתעסקים, כדאי שתחשבו על קורס מקצועי שכזה.

מה לומדים?

מעבר לכך שנרצה לענות על השאלה לימודי שענות למי הם מתאימים?, בוודאי גם תרצו לדעת על מה בכלל לומדים בקורסים כאלה כדי להחליט האם להירשם או לא. קורסים בתחום השענות כוללים התייחסות לנושאים כמו:

  • איך מרכיבים שעונים?

  • איך מפרקים אותם?

  • איך מתקנים אותם?

  • איך מאתרים את הבעיה בשעון?

  • כיצד מנקים את השעונים השונים?

יש מגוון רחב של נושאים שבהם הקורסים הללו נוגעים כך שאין ספק שהלימודים יוכלו להיות מעניינים ומוצלחים עבורכם. עם תום הלימודים תוכלו להתחיל לעסוק בתחום הזה, לתת שירות ללא מעט לקוחות ולהתפרנס בכבוד מהעניין, אז למה לחשוב פעמיים?

בחירת המקום שבו כדאי לכם ללמוד

היום יש מגוון מקומות שבהם תוכלו ללמוד שענות ולכן כדאי שתראו לאיפה אתם נרשמים. האם אתם רוצים ללמוד במקום מוביל? או שאולי כל מה שאתם רוצים זה רק ללמוד במקום שייתן לכם את תעודת הסיום שבעזרתה תוכלו להתחיל לעסוק בתחום? אין ספק שאם אתם כבר עושים את הצעד, משקיעים מהזמן שלכם וגם משלמים לא מעט כסף, הרי שעדיף יהיה ללמוד את התחום במקום הטוב ביותר שקיים. אתם תראו שלא תצטערו על כך כי מי שאוהב שעונים, ובמיוחד אם מדובר על השעונים היוקרתיים יותר, יוכל ליהנות מאוד גם מהלימודים עצמם וגם מהעבודה שאחר כך הוא יוכל למצוא. שענות זה מקצוע לחיים וכדאי שתירשמו ללימודים כמה שיותר מהר.

צילומים מיוחדים לאירועים

בעבר, כשהיינו רוצים לצלם אירוע, בין אם זה חתונה או בר מצווה, אז כל מה שהיינו צריכים לעשות, זה להזמין צלם והוא היה מצלם עבורנו את האירוע, לא היינו צריכים שום דבר מעבר לכך. הצלם היה מתעד את האירוע, את קבלת הפנים, הטקס ושאר החלקים שלו.

עם הזמן נוספו לצילום אירועים אלמנטים נוספים, כך למשל, נוספו צילומים לפני האירוע. במקרה של חתונות, הצלם מצטרף לזוג לפני האירוע, הם נוסעים אל מקום מיוחד ובו הם מצטלמים. לעיתים הצלם גם מלווה את הזוג בתהליך ההכנות לאירוע במטרה לתעד אותן. כך גם הדבר באירועים אחרים כגון, בר או בת מצווה.

לאחר מכן נוספו אופציות נוספות, צילומים מיוחדים לאירועים מסוגים שונים שנועדו להוסיף נופך אחר, ייחודי, לתיעוד צילומים מיוחדיםהאירוע. למשל, אנחנו יכולים למצוא היום צילום בוק בר ובת מצווה. מדובר בסשן צילומים שנערך בלוקיישנים שונים. במהלך צילומים אלה, הבן או הבת מצטלמים עם מגוון של מלתחות שונות, לבד, וכן עם בני משפחה וחברים. המטרה היא, להציג אותם כדוגמנים ודוגמניות לכל דבר בספר צילומים מיוחד שיישאר אצל בני המשפחה.

בשנים האחרונות אנחנו עדים גם לצילומים מיוחדים שנערכים מספר שבועות לפני החתונה, צילומים שנערכים במקומות מיוחדים שבני הזוג אוהבים, בזריחה או בשקיעה וכן באירועים אחרים. המטרה היא להציג תיעוד אחר, ייחודי של בני הזוג בחייהם האישיים לפניי שהם הופכים לזוג נשוי. התמונות ייכנסו לספר החתונה המשותף שלהם.

כשמדברים על צילומים מיוחדים לאירועים, הרי שמדובר גם על אופי הצילום, סגנון והאלמנטים בהם משתמשים. היום משתמשים בתוכנות מחשב, בין אם זה בשביל לשפר את איכות התמונות, לשלב בין תמונות שונות בשביל ליצור קולאז’ים ועוד.

כלומר, הרעיון של צילומים מיוחדים לא בא לידי ביטוי רק באופי הצילום, בזמן או במיקום, אלא גם בתוצר הסופי שהלקוח מקבל מהצלם. המטרה היא לספק לזוג הצעיר, להורים או לכל מי שמזמין תמונות מצלם אירועים, תמונות ברמה הגבוהה ביותר, קרובות ככל שניתן לאמת מצד אחד ומצד שני תמונות שמשפרות באופן ניכר את הנראות של האלמנטים אשר נמצאים בהן.

 

תנורי חימום- האם הם עדיין אפקטיביים?

בשנים האחרונות ניתן למצוא לא מעט פתרונות לחימום הבית. רדיאטורים, מזגנים, חימום תת רצפתי, מפזרי חום וכמובן גם תנורי חימום. לכן נשאלת השאלה, האם בעידן בו אנו חיים כיום, כשיש כל כך הרבה פתרונות חימום, תנורי החימום עדיין אקפטיביים או שכדאי להשתמש בפתרונות אחרים?

התשובה לכך היא זאת: הכל עניין של צורך ותקציב. אם יש לכם תקציב ואתם בדיוק נמצאים בשלב של בניית בית, או שאתם לא חוששים משיפוץ, חימום תת רצפתי, סביר להניח, יהווה את הפתרון המומלץ ביותר עבורכם. לגבי האופציות האחרות? ההבדלים הם די מזעריים כשלכל אחד מהם יש את החסרונות שלו.

מזגן, למשל, למרות שהוא עוצמתי ויכול להגיע לכל אזור בבית, לאחר זמן מה, מייבש את האוויר בצורה כזאת שממש תתחילו להרגיש מחנק בגרון. אם עד היום בחורף המזגן שלכם תמיד היה דלוק אתם כנראה מבינים למה אנחנו מתכוונים.

רדיאטורים  – על אף שהם השתכללו מאוד ונחשבים לבטיחותיים, יש להם חסרון אחד משמעותי: לא ניתן להזיז אותם.

מפזרי חום –  הם הפתרון הנקודתי ביותר שיש. בדרך כלל הם יחממו רק אתכם ואת המקום אליו הם מכוונים.

לתנורי חימום יש מגוון יתרונות שעולים על הפתרונות האחרים שהזכרנו.

יתרון ראשון- בדרך כלל, העלויות שלהם בהחלט יהיו סבירות יותר, בטח בהשוואה לחימום תת רצפתי או מזגן.

יתרון שני- מגיעים לשטח גדול יותר. נכון, הם אמנם לא יחממו לכם את כל הבית אם הם ממוקמים בסלון, אך הם גם לא יחממו רק אתכם, אלא יגיעו לשטח גדול יותר.

יתרון שלישי- ניתנים להזזה. סיימתם לשבת לראות סרט בסלון ורוצים לעבור לחדר אחר? אתם יכולים בקלות לקחת את התנור יחד אתכם.

קיים סוג נוסף של תנורי חימום שאתם חייבים לקחת בחשבון, במיוחד אם יש לכם ילדים קטנים בבית: תנורי חימום נייחים לחדרי האמבטיה. תולים על התקרה, מחברים לחשמל, מדליקים במהלך המקלחת של הילדים, ולאחר שהם מסיימים אפשר לנגב ולהלביש אותם בחדר האמבטיה מבלי החשש שהם יתקררו. אז אם יש לכם ילדים קטנים, אל תפסחו גם על תנור החימום הזה.

צביקה יוגב

לא מעט אנשים מחפשים אחר הרצאות טובות ומעניינות. כיום ניתן למצוא מגוון הרצאות מרתקות ומיוחדות לכל צורך, כגון: ימי גיבוש לעובדים, הרצאות עבור מורים שמטרתם היא להעניק להם כלים להתמודד בעבודתם החינוכית, הרצאות עבור משפחות, הרצאות עבור אנשים בגיל השלישי, הרצאות עבור אנשים אשר אינם יודעים כיצד להתמודד עם סיטואציות שונות בחייהם כגון: פחד קהל או ראיון עבודה ועוד. כל הרצאה יכולה להיות מהותית, חשובה ומהנה עבור כל צורך, במידה ובוחרים אותה בצורה הנכונה. חשוב לדעת שהרצאה איכותית מתחילה ראשית כל, במרצה. לכן, אם אתם מחפשים הרצאות טובות באמת, כדאי שתבררו מעט על ההרצאות הטובות של צביקה יוגב.

צביקה יוגב

באילו תחומים מעביר צביקה יוגב הרצאות?

צביקה יוגב, הוא מרצה בעל ידע רב בתחומים שונים הנוגעים לעולם הפילופסיה, עולם היחסים הבין אישיים, שפת גוף ועוד. הרצאותיו של צביקה יוגב הן הרצאות מגוונות הנוגעות לתחומים הללו. בין הרצאותיו ניתן למצוא הרצאות על שפת גוף ועל תקשורת בלתי מילולית, הרלוונטיות מאוד לאנשים לפני ראיונות עבודה, או לאנשים אשר חוששים לעמוד מול קהל, למרות שהתפקיד התעסוקתי שלהם כול בין היתר גם עמידה מול קהל. מעבר לכך, ניתן למצוא בין הרצאותיו של צביקה יוגב הרצאות על אושר אמיתי, הרלוונטיות לכל אדם באשר הוא, הרצאות על יחסינו עם עצמנו ועל הצלחה בחיים, הרצאות על שיפור היכולות המוחיות שלהם וחשיבות השפעתו של המוח על חיינו ועוד. את הרצאות הללו, מעביר צביקה יוגב בצורה חווייתית, מהנה ומצחיקה. כך שמעבר לידע אקטואלי ורב בכל נושא של הרצאה, ניתן ליהנות בה מסיפורים מצחיקים המשולבים בה ומאחד המרצים המוכשרים בעל קסם אישי ויכולת לרתק את כל משתתפי ההרצאה בצורה הטובה ביותר.

קצת על צביקה יוגב

צביקה יוגב הוא חלק פעיל בסגל של הקריה האקדמאית אונו כיום. בעברו, למד צביקה יוגב פילוסופיה באוניברסיטת תל אביב. מעבר לכך, הוא למד גם תאטרון ומשחק. צביקה יוגב הוא בעל שני תארים משפטיים והוא ידוע כמגשר מוסמך. מלבד זאת, הוא מדריך מוסמך לסיוע וליווי של מכורים, מטעם הרשות הלאומית למלחמה בסמים. אין ספק שצביקה הוא אדם רב פעלים, בעל ידע רב בכל התחומים הנוגעים לרבדי חיוו של כל אדם.

כיצד השתנו חיינו בעשרים השנים האחרונות?

לפני שאנו שואלים את השאלה שבכותרת אנחנו חייבים להחליט קודם כול האם חיינו השתנו בעשרים השנה האחרונות. נראה כי התשובה לכך תהיה חיובית ביותר והשינוי בא לידי ביטוי בכול תחום בחיינו מהתחום הטכנולוגי ועד החיים בבית. אך נראה כי השינוי הגדול ביותר חל דווקא בדאגה לאיכות הסביבה. כיום אנחנו הרבה יותר מודעים ללכלוך שאנו יוצרים והשיח הציבורי נסוב הרבה יותר על שאלות של איכות סביבה. אנחנו רוצים לחיות בסביבה נקייה וללא דאגה ללכלוך. אנחנו מחנכים את ילדינו לשמירה על ניקיון והדבר בא לידי ביטוי גם בתכנים שהם מקבלים בבית הספר. אין כול ספק כי דאגה לאיכות סביבה היא הטרנד החם כיום בציבוריות הישראלית והדבר בא לידי ביטוי באין ספור דברים בחברה הישראלית. כמובן שאנחנו צריכים לדאוג כי הדאגה לכדור ארץ נקי תמשיך ותחלחל ואנו נוכל לחיות עוד אלפי שנים על כדור הארץ שלנו.

דאגה לאיכות סביבה – הכול מתחיל בפרטים הקטנים

אז כיצד אנחנו יכולים לדאוג לאיכות הסביבה? חשוב להבין כי הכול מתחיל בפרטים הקטנים. כך לדוגמא אשפתון יכול להוביל לשינוי ניכר בחברה הישראלית ולאפשר לנו לזרוק זבל היכן שצריך. לצד זאת יש לדאוג לכך שגם האנשים יהיו מודעים לכך שעליהם לשמור על הניקיון ולדאוג למחזר. את זאת ניתן לעשות באמצעות קמפיינים פרסומיים רחבי היקף ובאמצעות חינוך הילדים בבתי הספר לכך. זכרו כי כול דבר קטן מצטבר לפרטים גדולים ומוביל לכך כי אנו נדאג לשמור על איכות הסביבה בצורה הגדולה ביותר שיש.

מי אחראי על איכות הסביבה?

אך מי אחראי על התקנת אשפתון או על קמפיינים פרסומיים לטובת איכות הסביבה. התשובה היא שכאן האחראיות מוטלת על הממשלה ועל הרשויות המקומיות. אם הממשלה לא תחנך את ילדנו בבתי הספר לשמור על ניקיון ומחזור הרי שאף אחד אחר לא יעשה זאת במקומם. עלינו לזכור זאת ולדרוש מהממשלה ומן הרשות המקומית לדאוג לחינוך ילדנו ולהצבת מתקנים ראויים לשמירה על הסביבה וזהו דבר חשוב מאוד בעל ערך גדול שעלינו להבטיח כי הוא יתקיים.

משחק מגנטים תלת מימד- למה כולם מתלהבים ממנו ומה כל כך מיוחד בו?

אם הדבר הראשון שעולה לכם לראש כשאתם שומעים או קוראים את צמד המילים תלת מימד זה סרט בקולנוע ומשקפיים גדולים ומיוחדים, אתם כנראה לא ממש מעודכנים בעולם המשחקים העצום והמתפתח של הילדים שלכם. אחד מהטרנדים הגדולים ביותר של השנים האחרונות, שהפופולאריות שלו רק הולכת וגדלה והוא צובר לעצמו קהל מעריצים הדוק שרוצה להתנסות בכמה שיותר משחקים מסוגו, זה כמובן משחק מגנטים תלת מימד. המשחק המדהים הזה לא רק מאפשר לילדים שעות של הנאה, אלא מצליח לרתק אותם ולנתק אותם מכל המכשירים האלקטרוניים שהם יכולים בקלות לבזבז בהם שעות, בצפיה בחומרים שלא מעניקים להם שום ערך.

משחק מגנטים תלת מימד מגיע במספר שונה של מארזים כשלכל מארז כמות חלקים משתנה ונושא אחר למשחק. מדובר במשחק מעניין ויצירתי שעוזר לילדים שלכם לפתח כמה אפיקים במקביל.

הנאה עצמית- שעמום הוא דבר שילדים יכולים למצוא את עצמם בו בשניות. אם הם לבד בבית, המגנטים התלת מימדיים ישאבו אותם לשעות של עשיה ומשחק, שעות שמנוצלות למשחק חינוכי שמשפר את יכולותיהם, שלא כמו בהיה באפליקציות טיפשיות באייפון או בסרטונים חסרי תכלית ביו טיוב.

הנאה עם חברים- אחת הבעיות שהורים כל הזמן מדברים עליהן בכל הקשור לשעות הפנאי של הילדים, זה שבשונה מהם, הילדים שלהם מאוד סוליסטיים. אם פעם ילדים היו חוזרים הבית מבית הספר, מניחים את התיק, עושים שיעורים ויוצאים לשחק עם החברים, הרי שהיום הילדים נמרחים בבית מול המחשב וכמעט ולא יוצאים לפגוש חברים בחוץ. המגנטים תלת מימד הוא משחק שניתן לשחק אותו שעות עם חברים. ילדים אוהבים אותו ונהנים לשחק בו יחד, ולכן אל תתפלאו כשתתחיל רכבת חיובית של חברים לבית שלכם.

פיתוח החשיבה- מלבד העברת הזמן, חשוב מאוד שמשחקים יתרמו גם לפן החינוכי של הילד. משחקים אלו מפתחים חשיבה ויצירתיות. הילד נאלץ להתמודד עם אתגרים מעניינים ולחשוב על כיצד למקסם את המגנטים וליצור מהם את מה שנדרש. יכולות החשיבה מתפתחת וכן הקשר שבין העין ליד.

איך מוצאים מסעדה מעולה בארץ?

אם אתם מחפשים אחר מסעדה טובה שבה תוכלו לבלות עם חברים ועם כל המשפחה, חשוב שתדעו כיצד לזהות מסעדה טובה.

מציאת מסעדות טובות שניתן לבחור מהן, מאפשרת לכם בילוי טוב, שבו אתם לא מוציאים כסף רב, ואם אתם מוציאים כן אותו, אתם לפחות יודעים כי הוצאתם את כספכם על מסעדה שיש בה אוכל משובח.

אז כיצד אפשר לאתר מסעדות טובות?

המלצות – אם אתם מחפשים מסעדה לאירועים מיוחדים, או שאתם מחפשים מקום קבוע שבו תוכלו לבלות עם כל המשפחה, תוכלו תמיד לבקש המלצות מחברים ואנשים הקרובים אליכם שיוכלו לתת לכם המלצה מעולה.

אתרים ייעודיים – כיום ישנם מגוון אתרים שבהם ניתן לאתר מסעדות טובות. באתרים ניתן לאתר מסעדה טובה לפי מיקום, סוג האוכל, לפי המיקום של המסעדה, העיר בה היא נמצאת, סגנון המסעדה כמו למשל: מסעדת בשרים, חלבי, איטלקי, טבעוני, מטבחי פיוז’ן ועוד, וכמובן שבאתרים מסוג זה ניתן גם ליהנות מתפריטים של המסעדה.

רשתות חברתיות – דרך נוספות ליהנות ולמצוא מסעדה טובה, היא דרך הרשתות החברתיות. כיום ישנן מגוון קבוצות שעוסקות באיתור מסעדות טובות, כאשר ברשת החברתית ניתן בנוסף לקרוא המלצות או דיס המלצות על מסעדה ספציפית שאתם רוצים לאכול בה.

אווירה – דרך נוספת לבחור במסעדה היא באמצעות טיול באזור שבו אתם מבלים ובחינת האווירה שיש במסעדה. מסעדה טובה בדרך כלל תשדר אווירה טובה, רחשים כיפיים מאזור המטבח, יהיה בה תור, ואנשים ימתינו על מנת לאכול בה.

ניקיון ושירות – עוד דרך למצוא מקום טוב לאכול בו הוא באמצעות בחינת הניקיון במקום, והשירות במקום. שימו לב כי המסעדה שאליה אתם נכנסים נקייה, והשירות בה הינו ללא רבב.

אז בין אם אתם מחפשים מסעדה טובה באינטרנט, באמצעות המלצות, או כאשר אתם בטיול: חשוב שכאשר אתם מוצאים כזאת תוכלו לאמץ אותה ולהפוך אותה למקום מפגש כיפי, שבו תוכלו להיפגש עם חברים, משפחה ואנשים שאתם אוהבים!

מאוורר תקרה

אחד היתרונות הגדולים של מאוורר תקרה הוא מיקומו. תולים אותו בגובה וכך משיגים מספר מטרות. משבי האוויר שמגיעים ממנו יורדים כלפי מטה ומשפיעים על הראש ועל האיברים העליונים שבגוף, שלרוב, הם הרגישים ביותר והמושפעים ביותר מהחום והלחות ואף הינם בין המזיעים ביותר. משבי הרוח מגיעים לשטחים נרחבים יותר ואין עצמים המפריעים להם בדרכם. בונוס אחר הוא שהוא אינו תופס מקום בחלל התחתון ונמנעת צפיפות אפשרית. כדי להשיג את מקסימום האפקט מתקינים אותו במרכז החלל ובמקומות גדולים ניתן להתקין מספר כאלו.

מאווררי תקרה תעשייתיים

מבחינים במאווררים תעשייתיים גדולים שמוטת הכנפיים שלהם וגודל מנועם מספקים משבי רוח שמכסים שטחים גדולים. הם מתאימים מאוד למבנים חקלאיים, לאולמות ייצור ולמבנים תעשייתיים ענקיים. ניתן להתקין מספר רב שלהם ולהפעילם יחד או לחוד בהתאם לצורך. הם מיוצרים בטכנולוגיית עילית שמשלבים בה איכות ובטיחות ללא פשרות. עצם היותם תלויים מדגישה את הצורך במנגנוני בטיחות כפולים ובשימוש בחומרים חזקים מאוד אך קלים מבחינת משקלם.

מאווררי תקרה ביתיים

מאוורר תקרה ביתי שונה מאחיו התעשייתי במספר מובנים. מטבע הדברים הוא מעודן יותר בקווי עיצובו ומותאם מאוד לחללים אינטימיים שיש בבתים פרטיים, במשרדים, בחנויות קטנות ועוד. ניתן למצוא אותו במספר צבעים לפי בחירה. הוא מאוורר חכם שניחן באפשרות לזיהוי טמפרטורת החדר ולהגיב אליה. חיישנים שנמצאים בו מסוגלים לספק מידע כזה ואז הויסות של סיבובי המנוע משתנה כדי לתת תפוקת אוורור מתאימה. הוא יעיל וחסכוני באנרגיה.

מאוורר לעומת מזגן

מאווררי תקרה על דגמיהם השונים מועדפים במקרים רבים על מזגנים מסיבות שונות. לעיתים, יש צורך בקירור מבואה פתוחה עם גג, יש מצבים בהם קור המזגנים מקפיא מדי  כמו במטבחי מסעדות שבהם האוכל  החם רגיש לקור מוגזם. יש מבנים כמו מוסכים והאנגרים למטוסים  בעלי דלתות ופתחים גדולים שנועדו לשינוע כלי רכב ומטוסים ועוד מקרים. בכל  המצבים האלו יעילות המזגנים מוטלת בספק, ואילו, מאווררי תקרה בעלי עצמה יעשו היטב את העבודה. מומלץ בכל פה לרכוש מאווררי תקרה שמיוצרים על ידי יצרנים בעלי מוניטין אשר מוצריהם נמכרים בכל העולם. יש ברשותם הידע הרב שנדרש ליצורם, תחזוקתם ותיקונם.

 

בטיחות אש

נזקים שנגרמים מאש הינם מהחמורים והמסוכנים שניתן למצוא. הנזקים הישירים הינם תוצאה של פגיעה בגוף. הפגיעות עלולות להיגרם מהאש עצמה אבל גם מהעשן הסמיך הנלווה לה והן מתבטאות בכוויות ובשאיפת עשן שמובילה לחנק. החמורות עלולות לגרום לנכויות ואף למוות. פגיעה אחרת היא ברכוש. הנזקים הכספיים מכל אלה הינם ישירים אבל גם עקיפים. לדוגמא: השבתת עסק או מפעל, פגיעה במהלך החיים של משפחה שביתה נשרף ועוד. משום כל הפגיעות והנזקים הללו, ואחרים נוספים ,קיימות תקנות בטיחות אש חמורות.

טיפול מקיף בנושאי שריפות

טיפול בנושא שריפות נעשה במספר מישורים: התגוננות ומניעה, התראה ופעילות לכיבוי אש שפורצת. שמירה על סביבה נקייה מחומרים דליקים, מצמחים יבשים, מפסולת  ועוד יפחיתו את הסכנה להיאחזות אש  שמגיעה מהסביבה הקרובה. התקנת אמצעי מיגון אוטומאטיים שונים וכן, מערכות ספרינקלרים במבני משרדים ובמפעלים נותנת מענה ראשון בעת גילוי עשן והתחלת שריפה. המערכת מספקת התראה אוטומאטית למוקדים שונים, לאנשים מורשים ולכיבוי האש, ובמקביל מתיזה מים על האש.

כיבוי ידני ופינוי עשן

בקרבת מבנים שונים יש להתקין מטפי כיבוי ידניים, מטפים שמתיזים קצף,  עמדות כיבוי מים ועוד. אלו הם כלים ידניים שמופעלים על ידי אנשים ועובדים ומטרתם העיקרית לכבות אש ראשונית שפורצת ולמנוע התפשטותה הלאה. במבנים שונים ובחניונים מותקנות מערכות אוטומטיות לפינוי עשן. הן כוללות מפוחים היונקים עשן ופולטים אותו אל מחוץ למבנה. יש מערכות שבעזרתן מתבצעת פתיחה אוטומאטית של חלונות. פינוי עשן יפחית סיכוי לחנק ויסייע מאוד לכוחות הכיבוי לראות את מה שנעשה בתחומי המבנה.

ייעוץ והדרכה

בטיחות אש הוא תחום מורכב שלומדים ומתרגלים אותו קציני בטיחות ואנשים אשר אחראים על הבטיחות. חברות המתמחות בתחום מעבירות הדרכות, בודקות את המבנים ומכינות מערכי בטיחות אש מתאימים. ההדרכה כוללת הכרת סכנות האש והגורמים לה, סוגי הדלקות, אמצעי כיבוי קיימים, התנהגות בעת שריפה, בטיחות בחשמל כולל מניעת שרפות  מקצרים ועוד. ממוני הבטיחות בעסקים  הם האחראים להעברת הדרכות לעובדים ואחראים על תחזוקת מערכת הכיבוי הכללית במפעל. מומלץ להם להיעזר דרך קבע במומחים חיצוניים בנושאי בטיחות אש. כך יופחתו הסיכונים מנזקי אש.

 

פעילויות למבוגרים לחודשי הקיץ

בחודשי הקיץ, גם אנחנו המבוגרים רוצים ליהנות מפעילויות שיתאימו לנו ויאפשרו לנו ליהנות מימים יפים ושטופי השמש שבחוץ. ואכן בזמן שכלל הפעילויות קיץ מתאימות בעיקר לילדים, ישנו ביקוש לא מועט לפעילויות שיתאימו למבוגרים בלבד. אז אילו פעילויות ישנן למבוגרים לחודשי הקיץ? מצאנו כמה פעילויות כיפיות עבורכם:

קורס צלילה – אחת הפעילויות הכיפיות שתוכלו לצאת אליהן בקיץ הוא קורס צלילה. קורס זה כולל כמה ימים של לימודים עיוניים ומעדיים אודות הצלילה והעולם התת קרקעי שבהם אתם לומדים נהנים וחשוב מכל צוללים למעמקי הים. קורסים כאלה מתקיימים בעיקר באילת ולכן תוכלו לשלב את הקורס עם חופש נפלא באילת.

לימודי שחייה – לימודי שחיית חתירה, שחיית חזה, גב, שחיית פרפר, וכלל השיטות שתמיד רציתם ללמוד, ממתינות לכם בלימודי שחייה למבוגרים. כיום ישנן מגוון קרוסים שאיתם תוכלו להעביר את הקיץ בכיף, עם כושר גופני, והשתכשכות מרעננת בבריכת שחייה. ישנם בנוסף קורסים לשחייה המלמדים כיצד ניתן לשחות חתירה בקלות וכמעט ללא מאמץ מה שהופך את חוויית השחייה לדרך חיים של ממש.

טיסה בכדור פורח – אם אתם רוצים לצאת ליום שכולו כיף, תמיד תוכלו לצאת למסע בכדור פורח. מסעות כאלה הם מסעות רומנטיים במיוחד שבהם אתם ועוד כמה זוגות יכולים לצאת למסע בשמי הארץ בכדור פורח. לאחר החוויה המרהיבה של נופי ישראל היפה, תוכלו לערוך פיקניק על כר דשא נעים וליהנות מיום קיציי ונפלא.

רכיבה על סוסים – בארץ ישראל לא חסרות חוות סוסים שפרוסות לאורכה ולרוחבה של המדינה. אם אתם רוצים לבלות יום קיציי וכיפי ברכיבה נעימה, תוכלו לצאת ליום רכיבה זוגית כיפי ורומנטי או לרכיבה על סוסים עם קבוצת חברים.

טיפוס הרים – עוד דרך ליהנות מטיול וחוויה בוגרת היא יציאה אל מסע של טיפוס הרים. אם אתם בכושר ואוהבים קירות טיפוס, תוכלו להירשם לטיולים שכוללים מצוקים וטיפוס הרים. החוויות מיועדות למטפסים ברמות שונות, ולכן תוכלו למצוא את הרמה שמתאימה לכם מכל.

סיור גלריות – עוד אופציה לבילוי חביב, הוא סיור גלריות מעניין ותרבותי. כיום ישנן מגוון גלריות שניתן לבקר בהן בארץ בין אם מדובר בגלריות במרכז, בצפון ובדרום. שוטטו בתערוכות שונות, עצרו לארוחות צהריים מפנקת, ואף סיימו את היום בסרט באחד מבתי הקולנוע באזור.