כניסת שבת

הרגעים האלה לפני כניסת השבת הם הרגעים המיוחדים שקשה להסביר את התחושה לגביהם. הכל נודם לאט לאט, המכוניות מפסיקות לנסוע, כולם בהכנות קניות ובישולים לקראת השבת ולאט לאט אנו מרגישים את השקט שאופף את כניסת השבת. כניסת השבת שונה מאזור לאזור, כך למשל כניסת השבת באזור המרכז תכנס יותר מאוחר מאשר כניסת השבת בצפון או הדרום.

מה מיוחד בכניסת השבת?

כניסת השבת מאופיינת בהדלקת נרות על מנת לקבל את השבת הנכנסת, בכל אזור הדלקת הנרות היא שונה, כמו כן הדלקת הנרות בימי החורף נעשית יותר מוקדם מכיוון שהשבת נכנסת יותר מוקדם, ואילו בקיץ השבת נכנסת יותר מאוחר בגלל שעות האור המרובות. מעבר להדלקת נרות לבואה של השבת, בערב מתקיימת ארוחת ליל שישי אשר בה מקדשים על היין ומברכים על החלה. הקידוש נעשה לרוב  בבתים מזרחיים מאשר אשכנזיים, אך ישנם גם בתים אשכנזיים אשר עושים קידוש ביום שישי.

יום שבת יום מנוחה

מה שמאפיין את יום השבת זה קודם כל החופש שיש לנו ממטלות היום יום. ביום שבת לא עובדים אלא זה יום קבוע בשבוע שנחים בו מכל מלאכה. ביום זה ניתן ליהנות בחיק המשפחה עם הילדים ואף לטייל איתם, לבלות במקומות שונים שלא הספקנו במהלך השבוע בגלל העבודה, לבקר חברים ומשפחה ואף לבלות איתם. ואף להשלים פערים על אנשים שלא ראיתם זמן מה.

מה מייחד את השבת משאר ימי השבוע?

מה שמייחד את השבת משאר ימי השבוע זה ההתנתקות המוחלטת מעשייה. ביום השבת גם אצל החילוניים וגם אצל הדתיים נחים אוכלים ומטיילים. יום השבת נועד על מנת שנבין מהי מנוחה ועד כמה היא נחוצה לנו ביחס לשאר ימות השבוע אשר אנו עובדים ועסוקים וכמעט אין לנו זמן איכות עם המשפחה. השבת נותנת לנו לאגור כוחות לשבוע חדש ולהעריך את המנוחה שנתן לנו אלוהים. לכן חשוב לשמור על השבת ולא לחלל אותה, חילול השבת מתבטא בהדלקת אש, נסיעה, כתיבה ועוד.

שולחן פינג פונג

כידוע, משחק הפינג פונג, אשר מוכר גם בשמו טניס שולחן, מהווה את אחד מענפי הספורט האהובים והנפוצים ביותר ברחבי העולם. פינג פונג החל להתפתח בסוף המאה ה19 באנגליה בעיקר כמשחק סלוני והיה נפוץ בקרב אנשי המעמד העליון, אך במהלך השנים המשחק תפס תאוצה ונחשב כפופולארי מאוד. בעקבות זאת חברות משחקים גדולות שונות החלו לשווק אותו לכלל הציבור הרחב.

יתרונות ברכישת שולחן פינג פונג ביתי

מרבית האנשים אינם מודעים לכך שרוב שולחנות הטניס הם מתקפלים ומאפשרים לכל אדם לאתר חלל פנוי בביתו לאחסון השולחן. הרי שכמעט לכל אדם ישנה פינה פנויה בבית, בחצר ואף במחסן. רכישת שולחן פינג פונג עשויה לתפקד כאחת ההשקעות הטובות ביותר ואף באפשרותו ליצור אווירת אחדות בין בני המשפחה או החברים.

  • בילוי משפחתי זול – כאשר כלל בני המשפחה מעוניינים לצאת לבלות יחד, הדבר כרוך בהוצאה של מאות שקלים, ולעיתים ישנן משפחות אשר שוקלות מספר פעמים טרם היציאה מהבית. מכיוון שלא מעט אנשים מחפשים אחר דרך מהנה לבלות בחיק המשפחה מבלי לגרור עלויות גבוהות, ניתן ליהנות משולחן טניס ביתי המאפשר קיום של טורנירים מגבשים ומאחדים בין כל בני המשפחה. כך אפשר למצוא זמן איכות לפעילויות משותפות של ההורים עם ילדיהם.
  • בריאות תקינה – שולחן פינג פונג הוא ספורט אשר מסייע בפיתוח הקואורדינציה, כושר התנועה ומהווה פעילות אירובי נהדרת. כיום, מרבית הילדים אינם עוסקים בפעילויות ספורטיביות אלא מבלים שעות מול מסך הטלוויזיה או המחשב. לכן, שולחן טניס עשוי לספק את הפתרון האידאלי עבורם ואף עבור המבוגרים.
  • אפשרויות אירוח – כפי שידוע לנו, ילדים אוהבים מאוד לבלות בין חברים. שולחן ביתי עשוי לשמש כאטרקציה אשר תסייע לילדים לבלות עם חבריהם ולתרום רבות לפופולאריות של ילדכם.

שולחן פינג פונג  הוא מוצר אשר קיים במגוון רחב של סוגים, גדלים ומחירים. כך שבאפשרותו של כל אדם לרכוש שולחן ביתי אשר יספק מענה יעיל, תוך התחשבות בתקציב ובחלל הפנוי הקיים בבית. בעזרת המשחק ניתן ליצור אווירה תחרותית ומאתגרת בין בני המשפחה ואף תחושת אחדות נעימה וצחוק בעת המשחק.

הזמנות לחתונה

אומרים שרושם ראשוני עושה את ההבדל, אם אנחנו מציגים לגורם מסוים משהו, אז הדבר הראשון שהוא רואה ישפיע על האופן בו הוא יחשוב ויסתכל עלינו. זה נכון בעסקים, במערכות יחסים, בכל דבר. זה נכון, כנראה, גם בכל הקשור לחתונה. לכן החשיבות של הזמנות לחתונה.

כיום שעולם החתונות הפך לתעשייה ועסק לכל דבר, אין פלא שזוגות משקיעים לא מעט גם בעיצוב הזמנות לחתונה. הם בוחרים נייר מיוחד, מעטפות ססגוניות, ובהדפסה עצמה, שלא נדבר על כך שזוגות רבים יושבים לא מעט זמן בשביל להשקיע בעיצוב ההזמנה וכאן עולה העניין של הרושם הראשוני. האופן בו ההזמנה מעוצבת בו במובן מסוים מה בדיוק יחשבו עלינו האורחים שלנו. מה בדיוק הם יחשבו כשהם יקבלו את ההזמנה.

יש כמה אפשרויות לעיצוב של הזמנות לחתונה, אנחנו נסקור אותן כאן ונציג את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות. צריך לציין שרצוי לבחור בגישה אחת בשביל כל ההזמנות ולו בשביל שכל האורחים יקבלו את אותה הזמנה ולא יהיה בלבול או חוסר נוחות ביניהם.

אפשרות ראשונה – עיצוב גנרי

הרעיון הוא, לקחת עיצוב בסיסי שקיים בכל אתר אינטרנט שמתעסק בהדפסות או לקחת איזה טמפלט בסיסי של עיצוב הזמנות לחתונה ולבנות עליו את העיצוב שלנו. זה פשוט, קל, אך יש בעיה אחת, זה מאוד לא ייחודי ולא אישי. מי שלא רוצה לעשות עניין גדול מהזמנות לחתונה יכול בהחלט לבחור באופציה זו.

אפשרות שנייה – עיצוב של מעצב

תתפלאו, יש מעצבי הזמנות, יש מי שמוכן להשקיע קצת כסף בשביל לעצב הזמנה ייחודית. היתרון הוא שמדובר בעיצוב מקצועי, מיוחד, ססגוני ולא פעם גם אישי. החסרון, זה עולה לא מעט, וצריך לזכור שמדובר בסופו של דבר בהזמנות לחתונה, דבר שרוב האנשים מניחים בצד אחרי האירוע.

אפשרות שלישית – עיצוב משלנו

אנחנו יכולים לשבת ולעצב הזמנה כמו שאנחנו רוצים. מה זה אומר? יושבים בני הזוג, ומחליטים כיצד לעצב את ההזמנה. הם יכולים לשים תמונה שלהם, שיר, תמונה של הכלב שלהם, הם מחליטים אם ההזמנה תהיה על נייר כרומו או על נייר אחר, האם ההזמנה תיפתח  כמו ספר או לא. מדובר על עיצוב אישי ייחודי של בני הזוג בלבד.

היתרון? זה עיצוב אישי, זה אומר הכל, רושם ראשוני מעניין וטוב. החיסרון הוא שצריך לעבוד על זה לא מעט, להיות יצירתי ולחשוב באופן ייחודי. אך אם זה מצליח, זה ללא ספק מצליח בגדול.

חלוקי נחל לגינה – ליופי שלא נגמר

הגינה הביתית שלנו דורשת השקעה רבה, אם לא נטפח אותה וניתן לה את תשומת הלב הנדרשת היא תראה מוזנחת והחוויה של הישיבה בה תהיה שונה לגמרי ממה שאנו מתכננים. על מנת להפוך את הגינה שלנו למקום מדהים ומיוחד אנו זקוקים כמובן ללא מעט זמן פנוי, אמצעים כלכליים אבל בעיקר אנו זקוקים להחלטות נכונות שיציגו את הגינה שלנו לאורחים או לשכנים בשיא תפארתה.

חלוקי נחל לגינה זו הדרך היצירתית והחדשנית להפוך כל גינה רגילה לגינה מרהיבה, לגינה שהשכנים והאורחים שמגיעים אליכם הביתה לא יוכלו להפסיק להסתכל ולגינה שנראית פשוט מושלמת. חלוקי נחל לגינה מגיעים במגוון רחב של עיצובים וסגנונות, כל אחד יכול לבחור בדיוק את מה שמתאים לו בהתאם לטעם האישי שלו ובהתאם לגינה הפרטית שלו.

חלוקי נחל לגינה- בכל הצבעים

מלבד העובדה שחלוקי נחל מגיעים במבחר רחב של גדלים, הם מגיעים גם במגוון עצום של צבעים. אדום, ירוק, צהוב, שחור, אפור, שחור, לבן וכל הצבעים שאתם יכולים לדמיין יכולים להיות אצלכם בגינה בצורה של חלוקי נחל שיקנו לגינתכם מראה זוהר וצבעוני. את חלוקי הנחל תוכלו לפזר בצידי השביל, באמצע הגינה, מסביב לעצים או הגידולים או בכל מקום שיראה לכם נכון ולהוסיף לגינתכם יופי שלא נגמר.

חלוקי נחל לגינה מוצעים לכם כאמור בשלל צבעים, אבל מי אמר שהצבע חייב להיות אחיד?! יש לכם רעיון לשילוב מעניין ומקורי? שילוב צבעים בחלוקי נחל הוא אחד המרכיבים לגינה שנראית נהדר, אתם יכולים לשלב את הצבעים יחד ואפילו לערבב את חלוקי הנחל במספר צבעים יחדיו. יש הרבה מאוד דרכים להפוך את הגינה שלכם למושלמת, חלוקי נחל לגינה זו הדרך המקורית והיצירתית ביותר.

חלוקי נחל לגינה- להרגיש כמו בטיול בכל פעם מחדש

חלוקי נחל לגינה נותנים את האווירה של יער גדול או של מפל מרהיב באמצע הטבע. חלוקי נחל לגינה הם לא סתם אבנים, מדובר באבנים מיוחדות, חלקות, שמשתלבות מצוין בטבע אז כמובן שהם יכולים להשתלב מעולה גם בגינה הפרטית שלנו. האווירה שחלוקי הנחל מכניסים לגינה היא בלתי ניתנת לתיאור במילים, צריך לראות בעיניים כדי להבין עד כמה חלוקי הנחל משפרים ומשדרגים את המראה של הגינה. חלוקי נחל לגינה לא מצריכים תחזוקה מיוחדת או ניקיון בלתי אפשרי, כל מה שצריך לעשות הוא להרטיב ולשטוף אותם מדי פעם ולהקנות להם מראה חדש ונוצץ. בהשקעה נמוכה יחסית אתם יכולים לסדר לעצמכם גינה מרהיבה שפשוט תיהנו לשבת בה כל פעם מחדש.

איך בוחרים בעל מקצוע לשיפוץ דירה מבלי להתבאס

בחירת בעל מקצוע לשיפוץ דירה היא אינו דבר שיש לזלזל בו. שיפוץ הדירה הוא פרויקט שעלול להפוך לסיוט אם לא בוחרים בעל מקצוע מקצועי ואמין. שיפוץ הדירה ישפיע על אורח החיים שלכם בצורה זמנית. זה תלוי בהיקף השיפוץ, ככל שיהיה יותר גדול ומקיף כך ההשפעה תהיה גדולה יותר. נכון שבסופו של דבר תקבלו דירה משופצת, מחודשת ושיותר מתאימה לצרכים העדכניים שלכם אך כד אז יתכן שבכלל תצטרכו לצאת הבית באופן זמני. כאשר נופלים בבחירת איש המקצוע אתם עלולים להיקלע לפרויקט אין סופי שאינו נגמר ואינו מתבצע לפי לוחות הזמנים. דבר שכזה יכול להכביד עליכם מאוד ולהיות מקור לתסכולים רבים. אז איך בוחרים בעל מקצוע מבלי להתבאס?

הכירו את אופי העבודה לעומקה

אחת הבעיות שיש לאנשים רבים היא חוסר הבנה מקצועי. כאשר אינכם מבינים בשיפוצים אתם עלולים ליפול קרבן למעשי מרמה. ככל שאתם מבינים יותר כך אתם יכולים לשפוט יותר טוב את אופי העבודה ורמת המחירים. נכון שלא כל אחד יכול להתמקצע בתחום השיפוטים אך ישנם אתרי אינטרנט בהם ניתן להתייעץ עם מומחים ולקבל חוות דעת מקצועית חינם. אתרים אלו הם הזדמנות עבורכם להתייעץ וללמוד את הנושא, הן כהכנה לפגישה עם קבלן שיפוצים והן להתייעצות לאחר שקיבלתם הצעות מחר. פורום מומחים הוא המקום לכל שאלה ודאגה שיש לכם בהקשר לשיפוץ.

קבלו הצעת מחיר מקבלנים שונים

היום בעידן האינטרנט ניתן לקבל הצעות מחיר בקלי קלות. כל מה שאתם צריכים זה להיכנס לאתר בעלי מקצוע ושם לפרסם את העבודה הדרושה לכם ומייד לקבל הצעות מחיר מקבלנים שונים. לדוגמה נניח החלטתם לשפץ את חדר האמבטיה אתם יכולים לפרסם באתר שאתם מחפשים קבלנים לשיפוץ חדר האמבטיה (עם מעט פירוט לגביי האופי העבודה) ובמהירות לקבל הצעות מקבלנים שונים.  כאשר יש לכם מגוון הצעות אתם יכולים לבחור את ההצעה המתאימה ביותר. כמובן שהמחיר הוא לא השיקול היחידי בבחירת בעל המקצוע.

לפני שאתם ממהרים לשכור בעל מקצוע לשיפוץ הדירה, מומלץ להתעדכן ולדעת מה קורה בתחום. תחום הבנייה והשיפוצים הוא תחום שתמיד מתחדש ותמיד יש בו רעיונות חדשים ויישומים של טכנולוגיות חדשות. מומלץ לבדוק באתרי האינטרנט של בעלי המקצוע, שם תוכלו לראות כתבות מגזין שונות המספרות לכם על טרנדים ופיתוחים חדשים. אולי תקבלו השראה ורעיונות שאותם תוכלו ליישם בעיצוב הביתי שלכם.

בחירת בית תכנה מקצועי

תפקידו של בית התכנה הוא לתת פתרון טכנולוגי, מבוסס תכנה, על מנת לפתור בעיה או לייעל תהליכים בעסק. אין זה סוד שלתכנות המחשב יש פוטנציאל רב והן עשויות לשפר בצורה דרמטית את ביצועי העסק. אך כל זה נכון ברמת התאוריה בלבד; בשביל להוציא לפועל יש צורך בבחירת בית תכנה מקצועי אשר ידע להוציא לפועל את הפרויקט. על מנת לפתח תכנה בהתאמה אישית יש צורך בתפיסה אסטרטגית שהיא ברבה יותר מידיעת שפות תכנות ברמה גבוהה והיא דורשת צוות פיתוח שלם. להלן שלבי עבודה שתוכלו לראות בבית תכנה מקצועי הניגש לפרויקט של פיתוח תכנה בהתאמה אישית.

שלב ראשון – אפיון צרכי העסק

לפני שמתחילים לכתוב שורות קוד יש להבין היטב את צרכי העסק וזהו תהליך הדורש עבודה משותפת מול בית העסק. לכל עסק יש צרכים שונים, למשל חברת ביטוח, ספרייה או חנות – כל אחד צריך תוכנה בעלת שימושים אחרים. פיתוח תכנה בהתאמה אישית אמנם מבטיח שהתכנה תתאים ללקוח כמו כפפה ליד, אך בהחלט זהו השלב שבו צריך גם לשקול שימוש בתכנת מדף. כאשר מאפיינים את צרכי העסק צריך להכיר את תחום העיסוק ומגוון הפעילויות שמתבצעות בו מידי יום על מנת לתת פתרון ממוחשב המסוגל לבצע את אותן הפעולות. שימו לב שאינכם מחפשים אך ורק לחכות את אותם תהליכים שכבר מתקיים בעסק; אתם מחפשים לייעל ולייצר ערך מוסף בשביל לקבל החזר השקעה.

שלב שני – ממשק המשתמש

לא מספיק לכתוב תכנה איכותית ללא באגים. ישנה חשיבות גם לאופן השימוש בתכנה. ברמה התאורטית התכנה יכולה לבצע את כל פעולות העסק במהירות וביעילות; אך כאשר התכנה אינה ידידותית למשתמש העובדים יכולים להסתבך ולהיכשל בביצוע הפעולות. מסיבה זו חשוב לפתח ממשק משתמש נוח וידידותי אשר יסייע לעובדים לבצע כל פעולה בקלות.

שלב שלישי – הטמעת התכנה

בית תכנה מקצועי אינו מסיים את עבודתו בפיתוח התכנה אלא חייב לקחת בחשבון את תהליך ההטמעה גם מבחינה טכנית הקשורה לחומרה וגם מבחינת הדרכת העובדים. בדומה למה שהזכרנו בסעיף הקודם כאשר דיברנו על ממשק המשתמש, כאן קיימת אותה הבעיה – כאשר לעובדים אין את ההדרכה הנכונה הם לא יוכלו לבצע את הפעולות בקלות ותשיגו את המטרות ההפוכות והרבה בזבוז זמן.

פיתוח תכנה בבית תכנה מקצועי הוא שותפות ארוכת טווח בית בית התכנה לבית העסק. יתכן שבמהלך הזמן יתגלו בעיות או שיהיה ביקוש מצד בית העסק לפונקציות חדשות. גם שיפורים טכנולוגיים הפותחים דלתות ואפשרויות חדשות יוצרים צורך בשינוי התכנה.

תוכנה לניתוח גרפים

כל העולם בנוי מגרפים, בכל מקום בו אנחנו עובדים, לומדים, חיים, הנתונים מוצגים לנו בגרפים והרי אין דרך טובה יותר מלהציג נתונים, מגמות ושינויים. אך בשביל להבין את הגרפים עלינו להשתמש בכלים הנכונים, לשם כך בדיוק יש תוכנה לניתוח גרפים.

אפשר לחלק את העולם של תוכנות גרפים לשני חלקים, בחלק הראשון נמצא תוכנות שמאפשרות לנו לבצע גרפים מסוגים שונים, גרפים מתמטיים, גרפים סטטיסטים וגרפים אחרים. בחלק השני, נמצא תוכנות לניתוח גרפים. תוכנות שמאפשרות לנו לקרוא את הגרפים בצורה נכונה, ולהבין את המשמעויות השונות שעולות מתוכן.

ניקח למשל גרף שמציג את ההשקעות שלנו בשנה האחרונה, הרי שניתוח גרפים כאלה יאפשרו לנו לדעת כמה כסף עשינו, כמה הפסדנו, איפה אנחנו עומדים ביחס לשנים אחרות, איך כל השקעה עומדת ביחס לעצמה וביחס להשקעות אחרות, מתי ההשקעה שלנו הצליחה יותר ומתי פחות, באיזה שלב היינו צריכים לצאת מההשקעה ובאיזה שלב להישאר וכן הלאה.

מתוך זה נוכל להבין נתונים לעומק, למשל, האם עניינים חיצוניים השפיעו על ההשקעות וכיצד, האם הבחירה שלנו לשנות את אופי ההשקעות השתלמה, באילו סכומי כסף ההשקעה השתלמה ובאילו לא, ועוד. מדובר על מגוון ניתוחים, שחלקם הגדול יכול לעזור לנו להבין טוב יתר כיצד להתנהג בעתיד.

כל הרעיון של תוכנה לניתוח גרפים, כמו תוכנות אחרות, הן לא רק לספק לנו מידע בסיסי אותו אנחנו יכולים להציג אלא מעבר לכך. מדובר בתוכנות שמטרתן לספק לנו מידע אשר באמצעותו אנחנו יכולים לחזות בצורה מסוימת התנהגויות עתידיות. זו הסיבה שמשתמשים בתוכנות מסוג זה בעולמות תוכן רבים ולמעשה יש תחום שלם שמתעסק בניתוח מידע מגרפים.

מה צריכה להכיל תוכנה לניתוח גרפים

ראשית, התוכנה צריכה להיות מסוגלת לקרוא גרפים מסוגים שונים. לא רק מסוג אחד. כך היא תוכל לבצע את עבודתה בצורה נכונה ומלאה.

שנית, היא צריכה לספק תמונה כללית רחבה על המידע אשר עולה מתוך גרפים שונים. ללא אפשרות זו, הרי שכל המשמעות של התוכנה הולכת לאיבוד. על התוכנה לאפשר לנו ללמוד מתוך הגרפים את כל מה שניתן ללמוד מהם ולהפיק דוחות  מתאימים מכך.

שלוש, התוכנה צריכה להתעדכן בפרמטרים ופ’יצרים שונים אשר יאפשרו לנו לעבוד בצורה טובה ומדויקת יותר. ככל שהתוכנה תהיה מפורטת יותר כך גדל הסיכוי שהיא תפיק לנו את המידע האמיתי והטוב ביותר עבורנו. עלינו לוודא שאנחנו מעדכנים את התוכנה בכל עת.

 

תיקון אייפון 4 – פתרון בעיות נפוצות

אייפון 4 הינו אחד הטלפונים הנפוצים ביותר כיום, בין אם בשל המותג – אפל, ובין אם בשל העובדה שמדובר במוצר איכותי, היכול להחזיק מעמד למשך שנים רבות. עם זאת, חשוב לזכור כי גם במוצרים איכותיים עלולות להתעורר מגוון של בעיות. הרי לפניכם מספר בעיות נפוצות באייפון 4 והדרכים להתמודד עמן.

הטלפון “נתקע”

טלפונים חכמים, על אף מגוון היתרונות הגלומים בהם, עשויים להיתקע מפעם לפעם – בעיקר בשל העובדה כי מדובר במכשירים המהווים כמעט מחשב לכל דבר, והעניין עשוי להכביד עליהם. כאשר הטלפון נתקע, יש לבדוק תחילה האם בוצע עדכון תוכנה. לעיתים, גרסת תוכנה שאינה עדכנית עשויה לגרום לבעיות בחומרה, עניין שיגרום למכשיר להיתקע. אם כן בוצע עדכון הגרסה והטלפון עדיין נתקע, ניתן לשחרר אותו מהמצב התקוע באמצעות פעולה פשוטה למדיי – לחיצה על כפתור הכיבוי ועל כפתור הבית במקביל. עניין זה יאתחל את הטלפון מחדש ויוציא אותו מהמצב התקוע בו היה שרוי. בנוסף, אתחול זה יסייע מעט בשיפור ביצועי המכשיר.

מסך הטאצ’ משתגע

לעיתים, מסך הבית עשוי “להשתגע”, כלומר – להיות רגיש יותר ולדמות לחיצות גם כאשר לא לחצנו על דבר. מצב זה עלול לקרות בשל קרבת המכשיר ללחות גבוהה, בעיות בחומרה ועוד. במרבית המקרים, כיבוי והפעלה פשוטים של המכשיר יטפלו בבעיה. אם הפעולה בוצעה ומסך המגע עדיין לא פועל כראוי, יש להביא את המכשיר לתיקון בחנויות המתמחות בתיקון אייפון 4.

כפתור הבית לא מגיב

כפתור בית שאינו מגיב הינה אחת הבעיות הנפוצות ביותר באייפון. הבעיה בדרך כלל נגרמת בשל עייפות החומר, כלומר – התקלקלות הכפתור עם הזמן בשל שימוש רב בו. את הכפתור ניתן להחליף באופן עצמאי, או לחילופין – לקחת את המכשיר לתיקון, כאשר ההמלצה היא שהחלפת הכפתור תתבצע אך ורק על ידי איש מקצוע, שכן אנשים שאינם עוסקים בתחום עלולים להזיק למכשיר בעת החלפת הכפתור.

קורוזיה

מי מאיתנו לא הפיל אי פעם את הטלפון לכיור, או אף גרוע מכך – לשירותים? קורוזיה הינה אחת הבעיות הנפוצות ביותר בטלפונים בכלל, ובטלפונים חכמים בפרט. קורוזיה מתרחשת כאשר המכשיר בא במגע עם מים. עניין זה יוצר מצב של החלדת הרכיבים הפנימיים והתקלקלות המכשיר. אם מכשירכם נפל למים, ניתן לייבש אותו במהירות ולהכניס אותו מיד לקופסא עם אורז לבן יבש (לא מבושל, כמובן), שיעזור לספוח את הלחות העודפת. לאחר מספר שעות, ייתכן כי כבר יהיה ניתן להשתמש במכשיר. אם הייבוש לא עזר או לא התבצע כראוי, יש לקחת את המכשיר לתיקון מוקדם ככל הניתן.

קמין עץ

מזג האוויר בישראל מתחלק כידוע לשניים, שמונים אחוז מהשנה יש שמש ובעשרים אחוז קר. יהיו שיטענו שבשביל עשרים אחוז לא שווה להשקיע אך כל מי שיש לו קמין עץ יודע שאפילו בשביל עשרים אחוז מהשנה, שווה ומשתלם לבנות בבית קמין.

הרעיון של קמין הוא די פשוט, מדובר על כמין אח, כמו שאנחנו מכירים מהסרטים, אשר לתוכו מכניסים עצים מסוגים שונים ומבעירים אותם בהבערה מסוגים שונים. העצים נשרפים ומחממים את החדר. אנחנו יכולים למצוא מגוון סוגים של קמיני עץ אותם נתן לבנות בפנים הבית בחדרים שונים, כמו סלון, חדרי שינה ועוד, וכן ניתן לבנות קמין עץ חיצוני במרפסת או בחצר, בשניהם נוכל ליהנות מחימום ייחודי בזמן שמסביב קר.

לפני שאנחנו מחליטים היכן לבנות קמין עץ עלינו להחליט כיצד ויתרה מזו, יש מספר דברים שעלינו לקחת בחשבון על מנת שנוכל ליהנות מהקמין שלנו. תחילה יש לומר שניתן לבנות קמין עץ בכל סוג של בית אנחנו רק צריכים להחליט היכן אנחנו רוצים למקם אותו וכיצד.

לקריאה נוספת וצפייה בקטלוג קמיני עץ ומגוון קמינים נוספים.

כאמור, אנחנו יכולים לבנות קמין עץ בכל אחד מחדרי הבית, החל מהסלון, חדרי שינה, מרפסת, גג, מרתף ועוד. מה שחשוב שנשאיר שטח לקמין, וזאת גם על פי המיקום שלו וכן על פי הגודל שלו. אנחנו יכולים למצוא קמינים קטנים שתופסים שטח מצומצם של החדר בעוד שאנחנו יכולים להשתמש בשטחים נרחבים יותר על מנת לבנות קמין גדול. בדרך כלל, קמין כזה ישרת חדרי אירוח גדולים ולא פעם, נמצא קמינים כאלה במסעדות, בתי קפה ואולמות אירוח.

כפי שציינו, עלינו לקחת מספר דברים בחשבון כשאנחנו מחליטים להתקין קמין עץ, ראשית, עלינו להחליט באיזו צורה יוקם הקמין, האם יהיה זה קמין חיצוני או פנימי, כלומר כזה שמשתלב עם אלמנטים נוספים בחדר, שנית, עלינו להחליט היכן למקם אותו. אנחנו יכולים לבדוק את האופציה לקמין נייד ובמידה ואנחנו מעדיפים שלא, אזי שאנחנו צריכים לבחור מיקום אידיאלי לקמין, מיקום שיאפשר לנו ליהנות ממנו בצורה אופטימאלית.

סוג וגודל הקמין יקבעו גם על פי האמצעים שנצטרך להשתמש בהם לצורך ניקיון הקמין. אנחנו לא נרצה שיהיה זה קמין שאנחנו נתקשה לנקות אותו או לא נוכל לבצע זאת באופן נכון. הניקיון הוא חלק מהותי מכל סוג של קמין ולכן חשוב שניקח זאת בחשבון.

נקודה אחרונה, ההחלטה איזה קמין לבנות היא גם תוצאה של יכולות כלכליות, לא רק בזמן הקמת הקמין אלא לאורך גם בעת שאנחנו משתמשים בקמין.

איך לעבור את הקיץ בכיף ובשלום? מאוורר תקרה, צלייה, ובריכת ילדים הם חלק מהפתרון!

הקיץ הלוהט לפנינו ורבים מאיתנו, כבר חרדים לגבי עתיד גופם בחום הלוהט. חודשי יולי אוגוסט בארץ, הופכים אותנו לאדומים ומזיעים, ואפילו לחסרי אונים, והחודשים שאמורים להיות כיפיים הופכים לסבל גדול במיוחד. לשם כך, הכנו לכם מספר פתרונות שלא כולם כוללים מיזוג אוויר. אז כיצד למזג כאשר הגוף זולג?

בריכת גומי קטנה – אם יצא לכם לעבור בשכונות יוקרה, ולהביט בקנאה בשולי הבריכות האולימפיות המבצבצות בגינות הענק של העשירון העליון, חשוב שתדעו שאם מעט יצירתיות, תוכלו גם אתם לשכשך בבריכה!

כדי שגם אתם תוכלו לטבול במים נעימים, תמיד תוכלו לרכוש בריכה גדולה לחצר, אם אתם דלים בתקציב ומקום, תוכלו לרכוש בריכה קטנה מגומי, שעלותה לא עוברת את המאה שקלים, לנפחה בקלות, למלא קצת מים מהצינור, להוסיף ברווז גומי שלא יהיה משעמם ופשוט לשבת בה בכיף בימים החמים. חשוב להציב מעל הבריכה שמשיה, וזאת על מנת שלא יישרף גופכם מקרני השמש הלוהטות.

מאוור תקרה – מזגנים המופעלים בבית כל היום אינם חסכניים בחשמל ואנרגיה, הם לא מאפשרים אספקת אוויר וזאת בשל החלונות הסגורים, והם יכולים גם להקפיא את החדר. לכן אנשים רבים אוהבים להתקין מאוור תקרה גדול בסלון, בחדרים, ובבתי העסק. מאווררי התקרה הם פתרון נפלא למי שרוצה ליהנות מעוצמות אוויר גבוהות ובד ובד לחסוך בחשמל. המאווררים מאפשרים כניסת אוויר עם השארת  חלונות פתוחים וקבלת הרבה חמצן ואוויר טבעי.

חשוב לדעת!

מאווררי תקרה גדולים מהווים פתרון נהדר גם לבתי עסק ומבני תעשייה, ובעלי עסקים רבים מעדיפים להתקין מספר מאווררי תקרה גדולים בבית העסק במקום מזגן.

ציליה – אין כמו ימי הקיץ כדי לשבת בחוץ וליהנות מהגינה או החצר. אבל לעיתים השמש הקופחת על ראשינו גורמת לנו לחפש מקלט ופשוט לשבת בבית במצוקת חום קשה. לכן, צלייה שתתפרס על שטח הגינה, יכולה להיות פתרון מושלם ומכסה כיפי מהשמש.

את הציליה ניתן להתקין מבד לבן שעלותו אינה יקרה ואותו ניתן למצוא בכל מקום, ואפשר לקבוע את גודל הציליה לפי מיקום פינת הישיבה שלכם בחצר. מתחת לציליה כיף לארח חברים, משפחה וסתם לשבת וליהנות מהאוויר הנעים.

לסיכום נאמר שבין אם מדובר במאוורר תקרה, ציליה, או בריכה – חשוב שתכינו את עצמכם לקיץ ותתחילו לפעול למען קיץ נעים יותר כבר עכשיו.