קייטרינג חלבי כשר בד”צ וגם טעים – יש דבר כזה?

עד לפני שנים לא רבות, נתקלו אנשים אשר משתייכים לציבור החרדי בבעיות כשרות בבואם לאירועים חברתיים, עסקיים או אפילו אירועים משפחתיים. בעבר, היה קשה עד בלתי אפשרי למצוא קייטרינג מקצועי שמגיש מנות איכותיות וטעימות ולצד כל זאת, הוא גם כשר. באירועים מכל סוג שהוא, מעוניינים המארגנים להגיש מזון שירשים את המשתתפים אך לעיתים זה עלול להתנגש עם הקפדת הכשרות שלהם.

שומרי כשרות? גם לכם מותר להתפנק

אנו כאן עם בשורה! בשנים האחרונות נפתחו מסעדות רבות בככשרות מהודרות אשר מעניקות גם שירותי קייטרינג מקצועיים. וכעת יכולים גם האנשים שמקפידים לאכול מזון רק מכשרות מהודרת ליהנות ולהתפנק במאכלים טעימים ואיכותיים כמו שאר הציבור. הם לא צריכים לחשוש עוד מלאכול את המנות המוגשות באירועים שונים בהם הם משתתפים מכיוון שבסיר להניח כי אומנם מדובר בקייטרינג חלבי טעים, אך הוא בהחלט מפוקח ועומד תחת השגחת בד”צ מחמירה.

איכות לצד כשרות

לאחר שנות ניסיון רבות בעולם המזון בכלל ותחום הקייטרינג בפרט, אנו יכולים לומר כי לא תמיד היו אפשרויות רבות לאוכלי הכשרות. אם היה צורך במזון לאירוע, היה צריך לגייס את כל השכנים, המכרים ובני המשפחה על מנת לבשל אותו או לחילופין, להסתפק בשירותי קייטרינג חובבני אשר האוכל שהוא סיפק לא בהכרח היה טרי, איכותי וטעים. כיום, ישנם בשוק הרבה מאוד חברות קייטרינג מקצועיות שמציעות מגוון מאכלים טעימים, חלביים או בשריים והעיקר, הכול בכשרות בד”צ מהודרת שמתאימה לכל המחמירים והמקפידים.

הנאה מושלמת עם אוכל מושלם

אין זה משנה כלל איזה אירוע אתם מתכננים ומה התפריט שאמור להיות בו, תוכלו להזמין את האוכל בקייטרינג מקצועי ובעל כשרות מהודרת. בניגוד לדעה הרווחת כי קיימים רק שירותי קייטרינג בשרי כשר (מכיוון שמרבית האירועים הכשרים הינם בשריים), הרי שיש גם שירותי קייטרינג חלבי כשר. ואם אתם עורכים אירוע שיותר מתאים להגיש בו ארוחה חלבית, תוכלו בהחלט לפנות אליהם ולהזמין אצלם ארוחה חלבית טעימה ויוקרתית וכמובן כשרה למהדרין בכשרות בד”צ.

טבעות נישואין לאישה – איך לקנות מבלי שהיא תדע

הצעת נישואים היא לא דבר של מה בכך. אתה בטח מתרגש בטירוף ומתכנן הכל עד לפרטים הקטנים ביותר, כדי שההצעה תהיה לא פחות ממושלמת ותעצמו בציפיות של כולם, אך בעיקר בציפיות של בת הזוג לך. אין ספק שהחלק החשוב ביותר בערב ההצעה הוא הטבעת. כולם מצפים ומחכים לראות איזו טבעת תשלוף מהכיס, מה הצבע שלה ובאיזה גודל היהלום. לכן, חשוב מאוד להקפיד על הפרטים הקטנים גם בבחירת הטבעת.

איך תדע לבחור נכון?

 אז, בת זוג לחיים כבר בחרת. עכשיו נותר לך לעשות עוד בחירה משמעותית אחת לפני שתישא לאישה את בחירת ליבך. והיא- בחירה נכונה של הטבעת. כדי לעמוד בכל הציפיות של בת הזוג, חשוב מאוד לנסות לדייק ככל האפשר ולקלוע לטעמה האישי ולמידת האצבע הנכונה. אחד הדברים המרגשים ביותר עבור נשים בהצעת נישואין, זו העובדה שבן הזוג שלהן קלע בול לטעם ולמידה שלהן.

איך תצליח לדייק ולדעת מה המידה שלה ומה הצבע המועדף עליה בלי שהיא תדע?

קשה מאוד להסתיר הפתעה כזו מבת הזוג, לכן צריך לשים לב לעשות זאת במיומנות רבה ובלי לעורר חשד. אם אתה מתלבט בין זהב צהוב, זהב אדום וזהב לבן, על מנת שתוכל לבחור את הטבעת בצבע הנכון תצטרך לשים לב לשאר התכשיטים שלה, נשים בדרך כלל לא אוהבות לערבב בין צבעי הזהב השונים.

כמו כן, אם תרצה לדעת מה בערך המידה שלה ואינך רוצה לעשות זאת באופן שיעורר את חשדה, תוכל לחפש טבעות נישואין אחרות שלה בזמן שהיא לא תחשוד כמובן, לדוגמה: בזמן שהיא ישנה או במקלחת. אם תמצא טבעת אחרת שלה, נסה לאמוד את המידה או שתמדוד את הטבעת על אחת האצבעות שלך ושים לב בדיוק עד להיכן הגיעה הטבעת. כך תוכל לדייק כמה שיותר בבחירת צבע הטבעת ובבחירת המידה הנכונה.

איך תסתיר את הטבעת עד ליום ההצעה?

 כבר בחרת את הטבעת ודאגת לעשות זאת באופן שלא יעורר חשד כלל? מצוין, עכשיו לשלב הבא. להסתיר את הטבעת עד ערב ההצעה המיוחל. כדי שבת הזוג שלך לא תגלה חלילה על קיומה של הטבעת, מומלץ להסתיר אותה באופן הטוב ביותר. לדוגמה: בבית של ההורים, בכספת של חבר או בכל מקום שהיא תהיה רחוקה מבת הזוג שלך, אך יחד עם זאת גם מוגנת.

למידע נוסף, בקרו באתר “מאור תכשיטים“.

תכנון אקלימי – מה זה בכלל ולמה זה חשוב?

נעים בבית שלכם? כולנו שואפים לחוש בנעימות במקום בו אנו נמצאים, וליהנות מטמפרטורה נעימה. זה נכון גם לביתנו וגם למקום העבודה שלנו. כדי להשיג את הטמפרטורה הרצויה הזו אנחנו נעשה פעולות שונות. התקנות של מזגנים, תנורי חימום וכן הלאה. אבל יש פעולות נוספות שניתן לבצע אותן כדי לשמור על אקלים נינוח ונעים בתוך המבנה פנימה. וזאת בלי לבזבז משאבים ואנרגיות בגין העניין. כיצד? על ידי תכנון אקלימי.

תכנון אקלימי לשמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים

כבר בשלבי הבנייה (קראו כאן) חשוב להתייחס לעניין האקלימי. וזאת מחמת הסיבה שכולנו שואפים להגיע למצב בו סביבת המחיה שלנו נעימה ככל האפשר, והשימוש באמצעי מיזוג הינו מינימלי רק בעת הצורך. וזאת רק כדי לשפר את האקלים במקום, ולהתמודדות בזמנים של מזג אוויר קיצוני. כי כאשר המבנה מתוכנן היטב מבחינה אקלימית, הוא עתיד להיות נעים לשהייה. והוא לא יצריך פעולות רבות של חימום או קירור כדי לשמור על אקלים נעים ועל טמפרטורה נעימה.

בידוד מעולה מפני טמפרטורה חיצונית

אחד המרכיבים של תכנון אקלימי טוב הוא בידוד איכותי ביותר של המבנה. הן בהיבט של הקירות, בעניין התקרה וחלונות הבית. כאשר המבנה כולו מבודד היטב, הוא ימנע במידה רבה שינויים קיצוניים של טמפרטורה בתוך המבנה פנימה. כמו כן יש להתייחס להצללה במקומות הנכונים. וזאת כדי למנוע התחממות רבה בגין קרינה ישירה של שמש. כך שגגונים במקומות מתאימים, חלונות בכיוונים הנכונים וכדומה יוכלו להועיל במידה רבה. ולהפחית את הצורך בשימוש באמצעי מיזוג שונים שצורכים כמויות גדולות של אנרגיה בעת השימוש בהם.

אז למה זה באמת חשוב?

ניתן לומר שתכנון אקלימי כרוך בהוצאות כספיות משמעותיות. הווי אומר שהצד הכלכלי של החיסכון בשימוש באמצעי חימום וקירור הוא לא המרכזי. אם כן מהי המטרה שניצבת לנגד עיננו, המטרה היא הגנה על הסביבה ומניעת נזקים כתוצאה משימוש רב בחשמל ומשאבים נוספים שפוגעים באיכות הסביבה. בשנים האחרונות עוד ועוד יזמים בוחרים לשלב תכנון אקלימי בתכנון המבנה.

פיצויים לניצולי שואה – לתת לניצולים למות בכבוד

על פי התחזיות, עד שנת 2030 יישארו בישראל 53 אלף ניצולי שואה. אנשים אלה שרובם חוצים את גילאי ה 90  – עליהם לחיות את שארית חייהם עם מקסימום נוחות, ללא צורך להתקיים מתקציב נמוך, תנאי קור וחום מחפירים, חוסר תזונה כללי ובעיות בריאות, או בקשת הלוואות או טובות מאחרים. ניצולי שואה, בעיקר בישראל – עליהם לחיות בכבוד ולסיים את חייהם כשהם יודעים שאהבו אותם ונתנו להם מקסימום תנאים לשמירה על איכות חייהם.

הקשר בין פיצויים לניצולי שואה ולחיים איכותיים

כפי שרבים יודעים, בשנת 1975 נכנס לתוקף הסכם סוציאלי בין גרמניה לישראל, קראו אודותיו. על פי ההסכם, על הרשויות הגרמניות להעניק קצבאות לניצולי שואה, ממש כמו לכל אזרחי גרמניה שמקבלים קצבאות ילדים, קצבת זקנה, פנסיה ועוד. הגמלאות נועדו להכיר בכך שיהודים בגרמנייה הוחזקו בגטו והועבדו שם בפרך, ומתוך כך לאפשר להם את כול זכויות העובדים שמעניקה גרמניה לאזרחיה.

מלבד זאת זכאים הניצולים לפיצויים שונים שניתנים בשל רדיפת הנאצים אחרי יהודי גרמניה. שלל הגמלאות והפיצויים יאפשרו לקשיש לבלות את שארית חייו בכבוד, ללא הרגשת מצוקה או מחסור.

כיצד מגישים תביעת פיצויים מגרמניה

בראשית חשוב לדעת כי את התביעה אפשר להגיש באמצעות פנייה אל המוסד לביטוח הלאומי הגרמני (למדו איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה). את הגמלה יעניק המוסד לניצולי שואה שעבדו בגטאות מוכרים לרשויות גרמניה. הגמלאות ישולמו גם ליורשים של ניצולי שואה. סכום הגמלה יקבע על פי נקודות שונות שמשמשות לחישוב בקצבה החודשית. את הפנייה אפשר לבצע גם באמצעות עורכי דין ישראלים שנמצאים בברלין ויכולים לעזור לקשישים או לבני המשפחה שלהם – למצות את הזכויות בצורה מהירה ויסודית יותר.

באמצעות סיוע של משפטנים תושבי גרמנייה העוסקים במיצוי זכויות של ניצולי שואה – גם מול המוסד לביטוח לאומי הגרמני וגם מול המוסד לביטוח לאומי הארץ – רבים הניצולים שיוכלו לחיות טוב ולסיים את חייהם בכבוד.

דובים ענקיים

קשה להאמין אך מחקרים רבים הראו, שילד שאימו עוזבת אותו לזמן מסוים, יוכל להתמודד עם מצב זה בצורה טובה יותר אם יהיה לו “חבר” דובי צעצוע. הילד יראה בדובי את מי שאמור לכסות על חסרונה של אימו, וכך הדובי “ימלא” עבורו את החסר הזה.

דובים ענקיים

כמה שזה עצוב לקרוא, זה הגיוני: חוקרים גילו שילדים העריכו את חפצי המעבר שלהם גם אם הם דובים ענקיים באותה מידה שהם העריכו את אימם. כשמתגברים על ההלם של אותה הצהרה, אתה יכול להבין שילד זקוק לביטחון.

כאשר הורה כל הזמן בא והולך, יתכן שילד זה ייצמד לדובי שלו יותר בעקביות. זה לא אומר שילד לא מרגיש אהבת אם, אך עם זאת, פירוש הדבר שתינוק או פעוט זקוקים למשהו שהוא ‘שלה’ כשהוא רחוק מהאמא שלו.

לקבל ביטחון עצמי דרך ה… דוב

יתכן ויהיה קל יותר לחשוב על הדוב המושלם של הילד שלכם כקוסם, אך החיה הממולאת והקסומה הזו, יכולה בהחלט להקל על הלחץ, לבנות ביטחון, להרגיע את הדמעות ולעזור בהתפתחות החברתית של הילד. זה עוזר לילד להתמודד עם פחד, חרדה ופרידה. דובון למעשה מסייע לילד לבנות ביטחון עצמי.

דובי כחלק מהחיים

מגיל ינקות הצעצוע הממולא הזה שנקרא דובי, הופך לחלק מחיי התינוק שלנו. הדובי הזה, אוסף את ריחותיהן של אמא, אבא, אחים, חיות מחמד וכו’. הפרווה הרכה הוכחה ככלי טיפולי בו, שכאשר התינוק משפשף אותו על ידיו, זה יכול להביא לו נוחות מיידית ולהרגיע אותו.

תינוקות ופעוטות – כולם מחפשים דרכים למלא את צרכיהם החושיים. הורים גם מחפשים כל דרך לסייע לילדם במציאת דרכים להרגעה עצמית. אובייקט מעבר (דובי), יכול להיות הגשר אותו מחפשים גם הילד וגם ההורה.

שלטים/שילוט

 

שילוט הוא נצרך כל כך בחיינו, אך כמובן שלא כמו בעבר, שאז נשענו רק עליו ולא יכולנו לזוז מטר בחיים שלנו ללא שילוט. כיום, קיימים מגוון אפשרויות לעריכת שילוט כזה או אחר עבור העסק שלכם, ותוכלו להיות מרוצים מרוב האפשרויות.

שלטים/שילוט – למה אנו צריכים אותם?

בשנים מתקדמות אלו, שילוט לבית העסק הוא דבר נצרך, אך לא הכי חשוב שבו, כיוון שאת רוב העבודה בהכוונת דרכים, עושים עבורנו המכשירים האלקטרוניים שלנו, כאשר את ההכוונה בכבישים עושה כמובן הג’י פי אס, ובצד האחר יותר של ההכוונה, כלים רבים ואפליקציות רבות עושות עבורנו.

מהי מטרת השילוט?

אנו רואים שילוט כל יום ויום בחיינו – הם חלק חיוני מהחיים שלנו. סעו ברחוב ו”תתעמתו” שוב ושוב, עם שלטי דרכים המציינים באיזו מהירות לנסוע או כיוונים שעלינו לקחת לעיר הקרובה. 

במקום העבודה, תגלו שלטי בריאות ובטיחות המפוזרים כאן, שם ובכל מקום. קפוץ לעיר למוצרי מצרכים ותבחין ששילוט לחנויות קיים בשפע, המפרט את שעות הפתיחה בתוספת הצגת הנחות ומבצעים. למעשה, אפילו קשתות הזהב הידועות לשמצה של מקדונלדס, יכולות גם הן להיחשב כשילוט. כמו כן, תראו במקומות ציבוריים מגוון פתרונות שילוט כמו שלטים לבית כנסת למשל.

מה מטרת השלטים? 

בדרך כלל, שילוט נוטה לשרת כמה מטרות נפוצות: לקדם, לזהות, לספק מידע, לתת הנחיות או לעורר מודעות לבטיחות. אין סוף אפשרויות קיימות עבור מה שהשילוט עושה עבורנו, כך שיש לנו מספיק מזה וזה טוב מאוד לצורך תפעול יעיל ונכון של האדם בדרכים.

דרכים לפרסם

לרוב, המשתמשים בשלטים לפרסום ושיווק על ידי חברות או ארגונים, בעוד שאגודות פרסום עשויות להציג את עצמן בתחילה כפתרון הברור לחברות, ישנם סימנים אחרים שניתן להשתמש בהם למטרה זו.  פתרונות שילוט חיצוניים אחרים ועטיפות בניין הם דרך אלטרנטיבית ומוצלחת לפרסם מותג.

על ההיסטוריה של דבק

אחד החומרים המשמעותיים ביותר עבורנו לצורך פעולות שונות, בין אם זה פעולות ייצור, פעולות בנייה, אומנות או כל דבר אחר, הוא דבק. חומר אשר, על פי שמו אנחנו יכולים להבין, מטרתו להדביק בין שני חומרים שונים. ברוב המקרים, הדבק יאפשר לנו לחבר בין חומרים דומים, למרות שזו לא חובה, ואפשר למצוא דבקים רבים שיאפשרו לנו להדביק חומרים מנוגדים אחד לשני.

כפי שאנחנו יודעים, ישנן שיטות שונות לחבר בין חומרים ואמצעים שונים. אנחנו יכולים לעשות את זה בעזרת הלחמה, אנחנו יכולים לעשות את זה בורג או מסמר, אנחנו יכולים גם לעשות את זה באמצעות מגנט. אך ברוב המקרים, הדרך היחידה שאנחנו יכולים לעשות את זה בצורה פשוטה ונוחה, היא דרך שימוש בדבקים. לשמחתנו, עם השנים נוצרים מגוון רחב של דבקים מסוגים שונים, אשר מאפשרים לנו לעבוד בתנאים מגוונים ועם חומרים שונים.

כך למשל, אנחנו יכולים להשתמש בדבק נייר סטנדרטי, אנחנו יכולים להשתמש בדבק חם שעובד על עקרון החום וההמסה, דבק מתקשה באמצעות אור אולטרא סגול, דבק שעובד באמצעות ריאקציה כימית, דבק ממיס, כמו כן, אנחנו יכולים למצוא דבק נגרים שמיועדים לעבודה עם עץ, דבק פלסטי ועוד.

כיצד עובד הדבק

בעיקרון, הדבק עובד על בסיס רמת ההתקשות שלו. כלומר, כמה שהחומר שיש בו הוא יותר חזק ומתקשה יותר חזק, כך גדל הסיכוי שהוא יצליח להדביק את שני החומרים בצורה הרבה יותר טובה. יש דבקים שיכולים לפעול באמצעות חומר מקומי, חומר שנמצא בתוכם, אחרים פועלים באמצעות חומר או פעולה חיצונית. למשל, דבק של מעטפות נייר עובד על רוק או ספוגית רטובה, העניין הוא, שעם הזמן, הדבק יהיה הרבה יותר חלש ויהיה קל לפתוח את המעטפה בצורה פשוטה.

מן הסתם, אנחנו לא נשתמש בכל סוג דבר בכל מקרה. אנחנו נשתמש אך ורק בדבקים מתאימים. בין אם זה אומר, שאנחנו נשתמש בדבק חזק אך ורק כשנידרש לכך, ובין אם זה אומר שאנחנו נשתמש בדבק חלש כשיהיה צורך ולא נחפש דבקים חזקים יותר.

טסים לטיול? אלה הדברים שאתם צריכים להישמר מהם

טיול לחו”ל אמור להיות חוויה מהנה, מיוחדת במינה, חוויה שיוצרת הרבה מאוד זיכרונות נעימים. אך אם מהר מאוד הוא יכול להסתבך ולפחות לחוויה פחות נעימה. לכן אנחנו צריכים להישמר מפני סיטואציות שונות.

דע כיצד להתנהג בחו”ל

השם נעמה ישכרר לא היה אמור להיות מוכר לאיש מלבד לבני משפחתה, אך לצערה הוא הפך לשם מוכר בארץ ובעולם בגלל המקרה שלה שזכה לפרסום תקשורתי נרחב. צעירה ישראלית שטסה שחוזרת מהודו אל ישראל, דרך מוסקבה, מוצאת את עצמה בבית כלא רוסי בגלל 9.5 גרם חשיש שנמצא בתיק שלה.

כל זה יכול היה להימנע, סביר להניח, וייתכן שלא הייתה אפשרות אחרת. מה שברור הוא, אם אנחנו רוצים להימנע ממצב דומה, הרי שעלינו לדעת כיצד להתנהג, כיצד לנהוג בחו”ל בסיטואציות שונות. שכן יש לא מצב מצבים שעלולים להוביל אותנו להתנגש עם החוק המקומי כך או אחרת או לכל היותר, למצוא את עצמנו בתסבוכת לא נעימה מול גורמים מקומיים שונים.

צריך לומר, לא בכל פעם שישראלים או תיירים מהעולם מוצאים את עצמם בתסבוכת כזו, זה נעשה בכוונה. ברוב המקרים זה נעשה מחוסר ידיעה, חוסר הבנה, הבדלי תרבות. אך בכל זאת, חוסר הידיעה לא פוטרת אותנו מעונש.

ממה אנחנו צריכים להישמר כשאנחנו בחו”ל

סמים

אומנם יש מדינות בהן זה חוקי לעשן סמים קלים, אך עלינו לוודא שאכן אנחנו נמצאים במדינה בה זה חוקי וכן, אנחנו צריכים לוודא שאנחנו לא נושאים איתנו סמים בתיק לפני שאנחנו עולים למטוס. זה אסור וזה מסוכן.

דרכונים

אנחנו חייבים לוודא שהדרכונים בתוקף, שיש לנו ויזה תקפה, את כל האישורים הנדרשים בשביל להיכנס ולצאת מהמדינה כחוק.

צניעות

יש מדינות שמחייבות שמירה על צניעות במקומות קדושים ובכלל. אנחנו מכירים את זה ממקומות קדושים אצלנו, כך זה גם במדינות אחרות. אנחנו צריכים לשמור על כך.

משטרה מקומית

בישראל, יכול להיות ששיחה עם שוטר יכולה להיגמר בטוב גם אם אנחנו מעלים קצת טונים, בחו”ל, מוטב לא לנסות ומוטב לא להסתבך עם המשטרה המקומית.

הישמרו במהלך הטיול, ואל תשכחו כמובן גם ליהנות. טיסה נעימה!

חידוש מלתחה לקראת החורף

יש מספיק כללים בחיים שיישארו כמות שהם. עם זאת, יש כאלה שיעזרו אם נוסיף אותם לחיינו. אחד מהם הוא סגנון הלבוש שלנו. אולי לא כולנו חזקים מהבחינה הזו, אך זה אף פעם לא רע לדעת איך לעשות את זה בצורה הכי יפה שיש.

חידוש מלתחה לקראת החורף |

החורף הוא זמן מעולה שבו נוכל להביא את סטייל הבגדים והסגנון שלנו אל הפרונט. למרות שבחורף רובם לא יוצאים אך כשזה כן קורה, אנחנו עמוסים בבגדים כבדים שיעזרו לנו להתחמק מהקור ואם כבר מלא בגדים, לא כדאי שהם יהיו מעוצבים מספיק?!

חידוש המלתחה עם חולצות מעוצבות וקפו’צונים ממותגים לקראת החורף הוא הזדמנות טובה לכל אחד להביא את רף הציפיות מעצמו מבחינת הסגנון אותו הוא אוהב גבוה – אל תוך חדר הארונות, ולנסות לפחות להתאימם, כמה שרק ניתן – לסגנון אותו הוא אוהב.

איך כדאי לחדש את המלתחה? |

לכל אחד יש את הסגנון שלו באשר לאופי הלבוש אותו הוא אוהב ומצפה לעצמו. בגלל מגוון הבגדים הקיימים כיום, הבחירה בסגנון שלנו תעשה יותר ויותר מסובכת אך המטעם החיובי שבה, כלומר, המשפט “צרות של עשירים”, אכן יכול לתפוס כאן.

סגנון לבוש הוא אינדיבידואלי בהחלט וככזה, וודאי שלא נרצה שמישהו אחד ילבש את אותם הבגדים כמו שאנו לובשים, שכן יש משהו בייחודיות השמורה רק לנו. אף אחד לא אוהב לראות את חבר שלו ובעיקר אף אחת לא רוצה לראות את החברה שלה לובשת את אותם הבגדים כמו שלה.

איך לבחור סגנון בגדים? |

נדלקתם על שחקן מסוים או יש לכם דמות מסוימת, אותה אתם רוצים לחכות מבחינת לבוש וסגנון הבגדים? זוהי אחת הדרכים שלכם להתאים עבורכם את הבגדים הרצויים לכם ולסגנן את המראה שלכם בלוק של הדמות.

שחקני קולנוע, כך לפחות מצטייר מלראות אותם בטלוויזיה, אוהבים שייק מסוים בלבוש הבגדים שלהם וזה בהחלט יוכל לספק עבורכם השראה לאופן בו תלבשו את הבגדים שלכם.

רק כדאי שהם יהיו תואמים גם לאופי שלכם, כדי שלא תראו מוזר עם בגדי פריקים, בעוד שאתם בכלל שייכים לז’אנר האלגנטי.

קראו עוד על: הדפסה על חולצות לחתונה

ויטמין E לעור: במה הוא תורם בעצם?

החל מהמאה העשרים ואחת החלו מרבית האנשים להבין עד כמה ויטמינים שמגיעים מפירות וירקות ומשאר מזונות: יכולים להטיב עם הגוף כמו גם עם מראה הפנים והעור. ויטמינים כמו D למשל, יספקו את מראה עור זוהר זאת משום שהוויטמין שחשוב לצרוך בקיץ מקרני השמש מספק את אותן סגולות רפואיות של האור. ויטמין B יעזור לשקם את השיער ואת הציפורניים, זאת משום שהוא מכיל ברזל ואבץ, כמו גם שוויטמין C ימנע צינון והתקררות. אבל מה צריך לדעת על ויטמין E בנוגע לעור הגוף והפנים? האם הוא משקם את העור? ומה יש בו שהופך אותו לנחוץ כל כך? כל התשובות בהמשך. 

מי שרוצה לשמור על עור גמיש, יפה בהיר וזוהר – יכול להניח לקרמים ותכשירים מלאי חומרים כימיים שאינם טבעיים ולהתחיל לצרוך מוצרי קוסמטיקה טבעיים שנחשבים מעולים לבריאות העור ומכילים ויטמינים מן הטבע. אחד המוצרים שכדאי להכיר הוא קרם או מסכה המכילה ויטמין E בהם ישנן סגולות רפואיות מעולות לשימור וטיפוח העור. 

למידע על ניקוי טבעי לפנים לחצו כאן!

אבל מה המאפיינים של ויטמין E?

לפני שנמנה את המאפיינים, חשוב לציין כי ויטמין זה ידוע גם בשם טוקופרול והוא אנזים שנוגד חמצון בעוצמה גבוהה – מה שעוזר להגן על עור הפנים והגוף מפני רדיקלים חופשיים. שימוש בקרמים ומוצרים המכילים את האנזים, יטפל בקרומי התאים ויספק הגנה מפני כולסטרול לא בריא, תוך אספקת הגנה על העור מפני רדיקלים חופשיים. 

יש כמה תכונות של ויטמין E אשר הופכות אותו למושלם להגנה על העור:

  • בוויטמין יש כמות גדולה של נוגדי חמצון. לכן הוא משמר את העור ואת הגמישות שלו.
  • צריכת הויטמין בעיקר במאכלים כמו דגים, דוחן, קיווי, שמן שומשום, ואגוזי מלך: תגן על העור ותגן על תאים בגוף. 
  • הגנה זאת תצמצם את הסיכון לחלות במחלות לב. 
  • ויטמין E מספק הגנה על רקמות חיבור. לכן הוא מעולה כאשר משתמשים בחומרי טיפוח טבעיים שיש בהם את הויטמין. 

לסיכום, שימוש בתרכובות המכילות את הויטמין החשוב הזה, יספקו חומרי טיפוח טבעיים להגנה על העור. לכן יש לבחור רק מוצרי טיפוח טבעיים שיש בהם ויטמינים ואינם מכילים חומרים משמרים או חומרים כימיים.