נמלת האש הקטנה

הדברת נמלת האש

לא הרבה זנים של נמלים זוכים לכותרות ענק כמו נמלת האש הקטנה. על פניו, כל הנמלים נראים לנו דומים. אך כפי שאנחנו יכולים להבין, יש הבדלים בין זן אחד לשני, גם אם כולם עסוקים בבנייה ובמלאכה, כפי שלמדנו לא פעם.

נמלת האש הקטנה זכתה לכותרות ענק, בין היתר בגלל העובדה שמדובר בנמלה אשר יכולה לעקוץ, והעקיצות שלה משאירות כוויות מאוד לא נעימות באזור העקיצה, ולא פעם הן אף יוצרות אלרגיה. צריך לומר, לא מדובר בהכרח בעקיצה שעלולה להוביל לסכנה בריאותית, אך כן זה יכול לסיבוכים שונים שיכולים להשפיע על תפקודנו ובוודאי על שגרת חיינו.

הדברת נמלת האש

לשמחתנו הרבה, יש לא מעט דרכים להתמודד עם נמלת האש הקטנה, אנחנו צריכים להיות מוכנים לכך ולהוציא את תוכנית הפעולה על מנת להתמודד איתה כמה שיותר מהר, על מנת שמצבים שכאלה לא יחזרו.

היום אנחנו יודעים שיש אזורים מסוימים בישראל אשר היו בהם לא מעט דיווחים על הופעה של נמלת האש הקטנה, למשל, באזור עמק הירדן, עמק יזרעאל, דרום הכרמל, גוש דן והשרון. בדרך כלל, אנחנו יכולים למצוא את הנמלים הן בגנים, חצרות וכן במבנים סגורים, בעיקר בתקופת הקיץ אז הן מחפשות אוכל.

כאמור, יש לנו דרכים להתמודד עם התופעה, אנחנו יכולים לעשות את זה באמצעות תכשירים שונים אשר נמכרים בכל סופרמרקט, חשוב לבדוק שהתכשירים אכן מתאימים להתמודדות עם הבעיה ומן הסתם עלינו לפעול על פי ההוראות השונות שמופיעות על גבי התכשירים.

כמו כן, אנחנו יכולים לפנות אל גורם מקצועי שיבצע את העבודה. במקרים רבים, על אף המחיר, זה ישתלם יותר, הן בגלל שמדובר בשירות הרבה יותר יעיל, מהיר ומקצועי. אנחנו צריכים לזכור שלמדביר מקצועי ומנוסה יש את כל הכלים הנדרשים לבצע הדברה על פני שטח נרחב וכן להגיע אל מקומות שאנחנו לא בהכרח נחשוב עליהם, ובוודאי לא להגיע אליהם.

לסיכום, יש כלים מספיקים להתמודדות עם הבעיה, עוד לפני שאנחנו נעקצים בפעם הראשונה וגם אם אחרי העקיצה הראשונה, מלבד הטיפול בעקיצה, הרי שאנחנו יכולים לטפל בעצם הבעיה עצמה, על מנת שלא תחזור שנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *