כל מה שאתם צריכים לדעת על גילוי מרצון

גילוי מרצון

גילוי מרצון, כשמו כן הוא, עוסק בנתינת האפשרות להודות על הון לא מוכרז.

אפשרות זו ניתנת לכל מי שמעוניין לגילוי מרצון. בין אם זו חברה גדולה או אדם פרטי. רשות המסים פתחה באפשרות זו כאשר הבינה שאין ביכולתה לתפוס את כל אלה הלא מכריזים על הונם.

גילוי מרצון

בואו נודה באמת, אתם לא רוצים לריב עם מס הכנסה

על כל אזרח במדינת ישראל, ובכלל בעולם, חלה החובה לשלם מסי מדינה. המסים יורדים בהתאם להכנסה שלכם ומחויבים על ידכם כל חודש. כאשר אתם עובדים ומקבלים כסף במזומן בלא מתן חשבונית, העניין הופך לפלילי. למעשה, אתם עוברים על החוק.

כסף מזומן הניתן לכם ולא מוכרז על ידכם לרשות המסים, ישירות הופך ל’כסף שחור’. המזומנים אותם קיבלתם, נועדים עבור תשלומים כאלה ואחרים שלכם. כך אתם מכניסים כסף לא מוכרז למעגל הכלכלה הישראלית ומשבשים אותה. זה, לא חוקי ונקרא ‘הלבנת כספים’.

הלבנתם כספים?

הנה למה כדאי שתפסיקו. עבור המדינה, לא רק שאתם אשמים בהלבנה, אתם אשמים כמי שנתן כסף שחור להיכנס למעגל הכלכלה. משמע, לא דיווחתם, לא הכרזתם על שלכם וגרמתן נזק לרשות המסים? על כן, העונש יהיה גבוה יותר.

הלבנת כספים יכולה להוביל אתכם עד למאסר של כחצי שנה, תשלום דוחות גבוהים מאוד וכתם ברשות המסים.

חושבים שאתם יודעים הכל?

תתפלאו לדעת כמה אנשים חשבו כמוכם עד שרשות המסים הידפקה בדלתם. כיום רשות המסים מעודדת אזרחים תמימים ‘להלשין’ בצורה אנונימית על עברייני הצווארון הלבן ולעזור לרשות המסים לתפוס את אותם עבריינים ולגבות את שמגיע לה.

כיוון שאופן הדיווח הוא אנונימי, הדבר מאפשר לרבות להשתמש ב’מלשינון’ ובעצם להפיל אנשים העוברים עלחוק זה.

גילוי מרצון- צאו מזה בלי עונש

משהחלטתם על גילוי מרצון, רצוי שתיוועצו עם עורך דין המתמחה בדיני המסים. קיימת לכם הבחירה עם להכריז על שלכם במוצהר או להכריז אנונימית. כך או כך, רשות המסים רק רוצה שתבואו,מבהירה ומבקשת, לא יפתח כל צעד משפטי פלילי או אזרחי, רק בואו ושלמו את שמגיע לנו ולא יותר.

כך, יש באפשרותכם לנקות את מצפונכם, לטהר את שמכם אל מול רשות המסים ו/או הממשלה ולצאת מזה ללא פגע. שום רישום לא יהיה עליכם ומבחינתכם זה הדף החדש שלכם.

אם החלטתם על גילוי מרצון, בקשו מעורך הדין שלכם שילך איתכם בכל צעד של ההליכים ולאחר מכן היוועצו איתו איך לשלם מסים נכונה. נכון, טוב לדעת שיש גילוי מרצון אבל זו רשת הביטחון שאתם ממש לא רוצים להשתמש בה יותר מפעם אחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *