דירה חדשה או דירה מפרויקט תמ”א 38- מה עדיף?

תמ"א 38 בחולון

המאמר באדיבות אנגלאינווסט

אם אתם מעוניינים לרכוש דירת מגורים לצורך מגורים או השקעה ואתם מעוניינים שהדירה תהיה חדשה, מעוצבת ומשופצת, הרי שכיום עומדות בפניכם 2 אופציות מרכזיות בתחום רכישת דירות מעין אלו: ניתן לרכוש דירות חדשות מקבלן או דירות שעתידות בקרוב לעבור תהליך תמ”א 38. מדובר בהתלבטות ממשית שכן, גם לרכישת דירה חדשה מקבלן וגם לדירה מפרויקט תמ”א 38, יש את היתרונות שלה אל מול חסרונותיה. חשוב מאוד לבחור את הדירה הרלוונטית לכם בהתאם לכלל הפרמטרים שיש לתת עליהם את הדעת בטרם מחליטים החלטה מהותית שכזו.

מהי דירה מפרויקט תמ”א 38

דירות מפרויקט תמ”א 38 הן בעצם דירות הממוקמות בבניני מגורים ישנים, אשר לא עומדים בתקני הבטיחות הנוגעים לסכנות טבע שונות כגון: רעידות אדמה. כלומר: הבניין המכיל את דירות המגורים השונות, איננו מספיק בטוח למגורים שכן, במקרה שבו תתחולל רעידת אדמה הרי שהבניין יהווה סיכון מהותי מאוד לכלל דייריו. בהתאם לחוק, פרויקט תמ”א 38 הוא פרויקט שמטרתו לחזק את הבניינים המדוברים בכל הארץ. חיזוק הבניין לרוב יגבול גם בשיפוץ הדירות שבו והרחבת הדירות. מדובר בפרויקט חיובי מאוד לכלל דיירי הבניין ועל אף שדיירי הבניין אמורים לאשר או שלא לאשר את הפרויקט, הרי שלרוב שישנו אישור גורף של כלל הדיירים לפרויקט מעין זה, מכיוון שהוא לחלוטין לטובתם.

מהם היתרונות ברכישת דירה מפרויקט תמ”א 38

אז למה בעצם כדאי לכם לרכוש דירה מפרויקט תמ”א 38 ולא דירה חדשה מקבלן? יש לכך כמה סיבות: ראשית, דירות מפרויקט תמ”א 38 לרוב יעלו לכם מחיר זול יותר. שנית,  אם אתם רוצים דירה חדשה יחסית, אך אינכם רוצים להסתבך בכל התהליך של רכישת דירה חדשה מקבלן, דירה מפרויקט תמ”א 38 בחולון או ברמת גן, בהחלט יכולה לספק לכם תוצאה דומה מבחינת הנראות הוויזואלית של הדירה, מבחינת העיצוב, הגודל ועוד. רכישת דירה בפרויקט תמ”א 38 היא לא פעם הדבר הנכון עבור כל אדם המעוניין לרכוש דירה שתענה על הצרכים שלו בצורה הטובה ביותר ובמחיר סביר ונוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *