איך לבחור קריירה שתספק אותנו

קריירה שתספק אותנו

כל אדם חייב למצוא לעצמו תעסוקה מפרנסת. העולם שלנו מה לעשות אינו מאפשר את החיים בלי המזומנים.

אז נכון שישנם הרבה מאוד את האפשרויות להתפרנס. ישנם מקצועות ועבודות רבים אשר מאפשרים כמעט לכל אחד למצוא לו אפיק פרנסה. אך ברור כי לא כל עבודה מתאימה לכל אחד. לא כל אחד מוכן להיות מלצר ולא כל צעיר מוכן לעבוד בניקיון.

כאן ברור כי כל אחד חייב למצוא לעצמו מקצוע אשר יספק אותו כמו אחרי מפגש של אימון אישי לחיים. הוא חייב למצוא משהו שיעניק לו משמעות לחיים, משמעות לעבודה כאשר זה מה שיעניק לו את החשק לקום בבוקר ולהתמיד במלאכתו.

איך בוחרים קריירה?

אז הבנו שכל אחד חייב למצוא לעצמו אפיק אשר באמצעותו הוא יכול להתפרנס. אך מנגד הוא גם חייב לבחור משהו שיתאים לו וייתן לו חשק לעבוד ולהתמיד בעבודה.

לצורך כך יש להתאים את העבודה או את הקריירה לאופיו של העובד.

אז יש כאלה שעושים את מה שההורים שלהם עושים מכוח ההמשכיות בצורה הכי טבעית מבחינתם. תמיד זה יהיה נכון? ממש לא. לא לכל אחד יכול להתאים כל תפקיד וגם אם מדובר בתפקיד נחשק ונחשב, זה עדיין לא אומר שזה מתאים לכולם.

יש כאלה שמשקיעים לימודים על פי הכוונת ההורים שלהם כאשר אלו מעוניינים כי הילד יגשים את החלומות אותם הם לא הצליחו להגשים. ם זו לא גישה נכונה. כי גם אם ההורה מאוד רוצה עבור הילד שלו קריירה שלך עריכת דין, של רפואה או כל מקצוע נחשבה אחר, זה עדיין לא אומר שמקצוע זה יעניק אושר לילד.

הבחירה בקריירה המתאימה חייבת להתבצע בעזרת אנשי מקצוע במומחים בייעוץ קריירה אשר יסייעו למחפש העבודה למצוא את האפיק הכי מתאים עבורו, זה שיענה באופן מלא על הכישורים שלו, על הציפיות שיש לו מהחיים כמו גם על האפשרויות שיש לו מבחינת רצון להשקיע.

כדאי לדעת על האפשרויות המציעות אבחון תעסוקתי אשר אלו מקלות מאוד על הבחירה בסופו של דבר.

לא תמיד זה ברור כל כך ולא תמיד קל לבחור את התחום הנכון וזמן יקר הולך לאיבוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *