בדיקות שיש לבצע לפני שבוחרים גנן בירושלים

גינה בירושלים יכולה להיות מקום נפלא בו אנו נרגעים מעמל יומנו, מארחים חברים ומשפחה, נהנים מארוחות בוקר וצהריים, ומנוף נפלא שרק העיר ירושלים יכולה להציע. כדי למצוא גנן טוב בירושלים חשוב למצוא גנן שמכיר את העיר ויודע כיצד בונים גינה אטרקטיבית שמנצלת את השטח שיש לכם בצורה טובה ונכונה. אז אילו בדיקות יש לבצע לפני שבוחרים גנן בירושלים? הכל בהמשך.

בדיקת האדמה – לפני שאנחנו מזמינים את איש המקצוע המבוקש, חשוב לבצע בדיקת אדמה חקלאית. האדמה הירושלמית אינה תמיד אדמה פורייה והיא לעיתים עלולה להתגלות כאדמת טרשים שעלולה להרוס את הגידולים ואת כלל ההשקעה, ולכן חשוב לבצע בדיקת אדמה. אם יש לכם גינה גדולה במיוחד ואתם מעוניינים לבצע בדיקות מקיפות לשתילת עצים רבים, חשוב לבצע בדיקות מעבדה מקיפות במקום על ידי גנן מקצועי בירושלים. אם מדובר בגינה קטנה חשוב לשים לב לצמחייה שמסביב. שימו לב מה צומח במקום, האם יש צמחייה פראית באזור? אם כן, סימן שיש סיכוי לצמחייה במקום. בדקו מה צומח אצל השכנים, האם יש עצים ופרחים? אם ישנם, סימן שגם לגינה שלכם יש סיכוי. התייעצו לפני השתילה, עם הגנן שאתם רוצים להביא ובדקו עמו את סוג האדמה. גנן טוב יהיה כנה עמכם לגבי הסיכוי לגידולים במקום.

בדיקת את כיווני האוויר והנוף – כאשר אנחנו מעוניינים בבניית גינה חשוב לבדוק את מיקום הצל והנוף. חשוב לדעת שהשמש זורחת במזרח ושוקעת במערב, וכי אנו רוצים למקם את הצל שלנו היכן שהשמש קופחת על ראשינו, ואת הגידולים שלנו בהתאם לזריחה ולשקיעה. שימו לב שאתם מתכננים את הגינה שלכם בהתאם. חשוב לשתול פרחים וצמחים שזקוקים לאור בהתאם לזריחה ופרחים וצמחים שזקוקים לצל בהתאם לשקיעה.

הכינו סקיצה של הגינה שלכם – גם אם לא ניחנתם בכישורי שרטוט נהדרים, חשוב להכין סקיצה של גן הנוי שלכם לפני שהגנן מגיע. ציירו את החזון של הגינה שלכם על נייר, ובדקו עם הגנן שבחרתם האם ניתן ליישם את הגינה שלכם בפועל. בדקו עם הגנן האם ניתן ליישם את החזון שלכם בגינה והאם אפשר לתכן אותה בצורה שאתם רוצים.watering-1601143_960_720

ניקוז מים – הגינה שלכם זקוקה לאספקת מים ולכן יש לבדוק את הניקוזים של המים ואת אספקת המים במקום. בררו כיצד ניתן לחבר מים במקום ולאן מתחברים הצינורות. וודאו כי אפשר לספק מים בקלות לכל הגינה.

הקמת גינת ירק – אחת ההנאות בגינה היא הקמת גינת ירק. בדקו האם הגינה שלכם מאפשרת הקמת גינת ירק שאפשר לעבוד בה וליהנות ממנה. אם האדמה אינה טובה לגינת ירק, בדקו אם אפשר להקצות אדנית גדולה שבה תהיה גינה ירק מלאה בעשבי תיבול וירק, ממנה תוכלו לקטוף תבלינים לבישול נפלא.

https://www.youtube.com/watch?v=A_zAiT2XLTs

מקום ישיבה – עוד חשוב לבדוק האם אתם יכולה להקצות מקום ישיבה בגינה. חשוב שהגינה תשתלב נפלא עם מקום ישבה וצל שישרת אתכם לאירוח ופנאי. חשוב שהגינה תהיה מצוידת בהדברה טבעית שתגרש מהמקום מזיקים. כך שתוכלו לשבת בשלווה בגינה ללא עקיצות או הצקות של חרקים מעצבנים.

המלצות – לפני שבחורים גנן בירושלים חשוב לקבל המלצות על הגנן. יש לבחור גנן מנוסה, לדעת כי הגנן מבין בסוג האדמה הירושלמית, וכי הוא יודע להתמודד עם הגינות הירושלמיות ועם הקשיים שיש במזג האוויר הירושלמי וההתמודדות עמו. חשוב לקבל המלצות על הגנן ועל אספקת הצמחים שהוא מביא לגינה. חשוב שהגנן שנבחר יהיה כזה שידע לבנות לנו גינה שנוכל לתחזק בקלות, וכי הוא יהיה זמין להגיע לסייע לכם בגינה בכל זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *