פרויקט בינוי בירושלים

פינוי בינוי בירושלים

העיר ירושלים עוברת תהליך עמוק של שינוי בשנים האחרונות. מצד אחד אנחנו שומעים לא מעט על הבעיות הקשות שהעיר מתמודדת איתה מסיבות כלכליות ודמוגרפיות, אך מצד שני אנחנו יכולים לשמוע על לא מעט פרויקטים ייחודים של בנייה, בין אם מדובר בבנייה לצורכי מגורים ובין אם מדובר בבנייה לצורכי מסחר ועסקים.

פרויקט בנייה בירושלים הוא תוצר הרבה פעמים של עבודת יזמים וקבלנים, בין אם מדובר באנשים מקומיים ובין אם מדובר באנשים מבחוץ אשר רוצים להשקיע במקום. באופן טבעי, אף על פי שיש בעיר לא מעט בעיות, עדיין מדובר בבירת ישראל, עדיין מדובר באחד משני המרכזיים העסקיים הגדולים שקיימים בישראל, מן הסתם מדובר במקום קרוב לכל מבני הממשל בישראל, ולכן ירושלים מושכת אליה לא מעט אנשים ועסקים.

פינוי בינוי בירושלים

אנחנו צריכים לזכור, ירושלים מושכת אליה לא מעט אנשים לא רק מהארץ אלא גם מחו”ל. יהודים שמבקשים להתגורר בעיר או לפחות שתהיה להם דירה ללון בה כשהם מגיעים לעיר, בין אם זה לצורך טיולים או לצרכים אחרים, צעירים ומבוגרים שמגיעים אל העיר בשביל ללמוד בה, חבר’ה שמגיעים לצורך עבודות שונות ועוד. אין ספק שעצם העובדה שבמהלך השנה הקרובה שגרירות ארצות הברית אמורה לעבור לישראל, זה ימשוך אל העיר לא מעט דיפלומטים זרים מצד אחד ומצד שני, זה ימשוך אל העיר לא מעט עסקים, קטנים וגדולים.

היתרון של ירושלים על פני ערים אחרות, למשל על פני תל אביב הוא, שניתן למצוא בעיר לא מעט שטחים פתוחים וכן ניתן למצוא לא מעט מבנים שמיועדים להריסה. כלומר מבנים שאפשר לפנות אותם ולהקים עליהם מבנים אחרים, חדשים. לכן גם יזמים רבים מוצאים בעיר מה לעשות וכיצד להשקיע.

לפני סיום חשוב לומר, לא חייבים להיות יזם ירושלמי או קבלן מקומי בשביל לבנות בעיר. אנחנו יכולים למצוא חברות שונות אשר משקיעות כסף רב ובונות פרויקטים שונים, כמו קניון רמות. מדובר בחברות שמקום מושבן המרכזי איננו בעיר, אך הן מכירות בכך שמדובר במוקד משיכה בולט. זה אומנם דורש עבודת הכנה אך זה בהחלט משתלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *