בית אבות סיעודי מה חשוב לבדוק

בית אבות סיעודי

לא מעט אנשים מגיעים למצב שבו הם נאלצים לשלוח את הוריהם לבית אבות. בשלב מסוים, ההורים שלנו מתקשים להסתדר בכוחות עצמם, והם נאלצים להיכנס למוסד סיעודי שיוכל לטפל בהם בצורה הטובה והמקצועית ביותר. בשלב הזה צריך להתחיל לחפש בית אבות סיעודי, שיוכל לספק לקשיש את הטיפול הרפואי שהוא זקוק לו. חשוב לציין כי ניתן למצוא לא מעט בתי אבות שונים בכל רחבי הארץ, אך יש צורך לבחון אותם לעומק על מנת לוודא כי מדובר על מקום איכותי שמעסיק צוות עובדים מקצועי ומנוסה בלבד. חשוב שהעובדים יהיו סבלניים ואדיבים כלפי הקשישים, יספקו את כל הצרכים שלהם וינעימו את השהייה שלהם במקום.בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי – מה לבדוק ועל מה לשים לב?

קודם כל, חשוב להבין כי ישנו הבדל בין בית אבות המיועד עבור קשישים עצמאיים, לבין בית אבות המיועד עבור קשישים סיעודיים שזקוקים להשגחה רפואית צמודה. בית אבות סיעודי חייב להעסיק צוות רפואי שיוכל להעניק לקשיש את הטיפול המקצועי והטוב ביותר. בית אבות ברמה גבוהה יספק טיפול שוטף בקשיש, ביקורי רופא ובדיקות תכופות. במקרי חירום, תמיד יהיה רופא במשמרת, על מנת להעניק את הסיוע הראשוני לפני הגעת האמבולנס. בנוסף, בית אבות טיפולי כמו נווה שלו מספק מטפלים מנוסים ומוסמכים, אשר יודעים כיצד לעבוד עם חולים סיעודיים, ומסוגלים לדאוג לכל הצרכים שלהם בצורה נעימה ואדיבה. מומלץ להגיע לביקור התרשמות במספר בתי אבות שונים, להתרשם מהצוות ומהאווירה במקום. זה בדיוק הזמן לבחון את הציוד הרפואי הקיים במקום, לשאול את כל השאלות שמציקות לכם וכמובן לוודא מיהו הצוות המטפל ומהי ההסמכה המקצועית שלו. מומלץ לבחור בבית אבות שנמצא בקרבה למקום המגורים של המשפחה, על מנת להבטיח ביקורים תכופים יותר.

לסיכום, אין שום ספק כי המעבר לבית אבות סיעודי עלול להיות קשה ולא נעים, במיוחד כי מדובר על שינוי גדול בשגרת החיים המוכרת והידועה של הקשיש. אך על מנת להקל על קשיי המעבר, יש צורך לבחור בבית אבות מקצועי וברמה גבוהה, הנמצא תחת פיקוח משרד הבריאות ומספק יחס חם ונעים לקשישים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *