רמקולים פאסיבים ורמקולים אקטיבים – מה ההבדל?

רמקולים פאסיבים ואקטיבים

לא כולם מכירים את ההבדלים בין סוגי הרמקול השונים. הם רואים אולי את ההבדל מבחינה חיצונית אבל לא ממש מבינים מה קורה מבפנים. אז שאלנו את צוות מיוזיקול בדיוק את זה ואנחנו כאן עם התשובות.. ננסה לעשות סדר בדברים ולהסביר מה בין הרמקול הפאסיבי לבין הרמקול האקטיבי.

רמקול אקטיבי – רמקול מוגבר

הרמקול האקטיבי הוא למעשה רמקול מוגבר. הוא משלב בתוכו מגבר פנימי ועל כן הוא יכול לפעול גם ללא כל התערבות או צורך במגבר חיצוני.

רמקול פסיבי – רמקול לא מוגבר

רמקול פסיבי זהו רמקול שדורש מגבר חיצוני והוא גם צריך להיות מחובר לחשמל על מנת שהוא יוכל לקבל את המתח כדי להפעיל את המגבר.

איך נראה הרמקול האקטיבי?

הרמקול האקטיבי שהוא הרמקול המוגבר משמש בדרך כלל חלק מתוך מערכת טורבו סאונד או מערכת הגברה. הוא בנוי באופן כזה כאשר החלק העליון של הרמקול, המכונה טוויטר, הוא זה שמשמש לצורך השמעה של הצלילים הגבוהים. (מדובר בצלילים שהם בדרך כלל נעים בין 2 קילו הרץ לבין 20 קילו הרץ) בלק התחתון של הרמקול יש את אלמנט הוופר שהוא למעשה אחראי על השמעת הצלילים הנמוכים. (אלו נעים בין 40 קילו הרץ לבין קילו הרץ בודדים ממש) הוופר הוא גם אחראי להשמעה טובה של הבאסים שאלו הם כידוע הצלילים הכי נמוכים שקיימים.

ברמקול המוגבר ישנו גם המגבר הפנימי אשר הוא מגביר את עוצמתו של הרמקול גם ללא כל צורך במגבר חיצוני. עובדה זו מאפשרת להשתמש ברמקול בצורה עצמאית לחלוטין כאשר אין כל צורך בהתערבות חיצונית.

הרמקול המוגבר קיים בגדלים רבים ובמגוון איכויות. לכל רמקול יש הייעוד שלו. יש את הרמקולים שיוכלו להתאים לחלל ביתי ויש את אלו אשר נועדו למרחבים גדולים כמו אולמות אירועים או גני אירועים הדורשים איכות מתאימים לתנאי השטח.

חשוב לשים לב ולהתחשב גם במספר המשתתפים באירוע כאשר גם כאן תהיה השלכה לבחירה הנכונה ברמקול המתאים.

חיבור ויציאות לרמקול

הרמקול המוגבר מגיע עם אפשרויות של חיבור ויציאות שונות כמו חיבור בין רמקולים, חיבור לדיסק אונקי ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *