למה חשוב לשטוף ידיים לאחר שירותים?

למה חשוב לשטוף ידיים לאחר שירותים

המאמר באדיבות פרומושן מוצרי היגיינה

בעבר, בני האדם לא קישרו בין שמירה על היגיינה לבין מחלות שונות שבהן הם לקו. אולם, בחלוף השנים, הובן הקשר שבין מחסור בהיגיינה לבין מחלות שונות וכל אדם הבין שעל מנת לשמור על בריאותו עליו להקפיד על היגיינה. כמובן שהקפדה על היגיינה הייתה רלוונטית לא רק לאדם הפרטי כי אם לאנשי מקצוע מתחומים שונים כגון: רופאים, אנשים העוסקים במתן טיפולים שונים ועוד. שמירה על היגיינה היא דבר בסיסי וחשוב מאוד, אשר בלעדיה אחוזי התמותה בשל מחלות שונות יכולים להיות גבוהים באופן משמעותי מאוד.

שמירה על היגיינה- כיצד

שמירה על היגיינה רלוונטית כאמור הן עבור אנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים והן עבור כל אדם באופן אישי ופרטי. אנשי מקצוע העוסקים בתחום הרפואה יודעים כיום כי עליהם להקפיד באופן האידאלי על חיטוי אזורי טיפול שונים, ניקיון יסודי, הקפדה על לבישת כפפות בעת טיפול כאשר את הכפפות יש צורך להחליף בין מטופל למטופל, חיטוי וניקוי מכשירי טיפול ועוד. גם האדם הפרטי חייב להקפיד על היגיינה באופן אישי. האדם צריך להקפיד על רחצה באמצעות מים וחומרי ניקוי באופן תדיר, שטיפת ידיו לאחר שימוש בשירותים, שמירה על ניקיון ביתו ועוד. כל אדם אשר איננו מקפיד על היגיינה, יכול לגרום לחרקים ומזיקים שונים לבקר בביתו וכן, לפתח מחלות שונות בשל חיידקים המגיעים אל האדם בשל חוסר היגיינה.

החשיבות בשטיפת ידיים לאחר השירותים

חשוב מאוד לשטוף ידיים באמצעות מים וסבון לאחר שימוש בשירותים. בעת השהייה בשירותים ובעת עשיית צרכים, האדם נחשף לחיידקים שונים, אשר אותם עליו להסיר לאחר השימוש בשירותים. הסרת החיידקים הללו, לאחר השירותים היא חשובה מאוד, על מנת שהאדם לא יפתח מחלות שונות או יגרום לאנשים שקרוביו אליו לפתח מחלות שונות. לכן, על כל אדם שיוצא מהשירותים, לשטוף את ידיו היטב באמצעות מים וסבון. בכל מתחם שירותים המצוי במוסד ציבורי כלשהו, מתחמי בילוי וקניות, מתחמי עסקים ועוד, יש להציב בחדרי השירותים מתקנים המכילים סבון לצורך רחצת ידיים לאחר שירותים ואף מתקן לנייר לניגוב ידיים, על  מנת לשמור על ההיגיינה של האדם ובהתאם לכך על בריאותו, גם כאשר הוא לא בביתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *