חשיבות תחזוקת אביזרי סנפלינג

לא צריך להיות מומחה לבטיחות בשביל להבין את החשיבות של תחזוקת אביזרי סנפלינג, גם אנשים מקצוע המתפרנסים מעבודות סנפלינג ביום יום מודעים היטב לסכנות. גם לא צריך להיות עד לתאונות שהתרחשו בתחום, בארץ ובחו”ל, בשביל להבין עד כמה זה משמעותי. הרי אנשים משתמשים בסנפלינג בשביל להשתלשל מהגג על גבי קירות חיצוניים, עד שיגיעו אל הקרקע, בין אם זה לצורכי עבודה או הנאה. אם האביזרים אינם מתוחזקים כראוי כמו בחנות סנפלינג, הרי שהם עלולים לעבור תאונה ולהיפצע קשות.

צריך לומר, תחזוקת אביזרי סנפלינג, במובנים רבים מזכירה תחזוקה של אביזרים וכלים אחרים בהם אנחנו משתמשים לצרכים שונים. בין אם מדובר בכלי עבודה, כלי רכב או כלי אחר. בדיוק כמו כלים אלה, גם אביזרי סנפלינג, נשחקים עם הזמן, סובלים מבלאי, ולא פחות חשוב לדעת, עם הזמן המבנה שלנו עלול להשתנות, וכן המבנה של אותם אביזרים. אם לא נתחזק אותם, הם פשוט לא ישרתו אותנו כנדרש.

באופן טבעי, אנחנו צריכים לעשות את זה בצורה שוטפת ואם לא, אז לפחות לפני שאנחנו מתכוונים להשתמש בהם. אין טעם להשתמש באותם אביזרים מבלי שבדקנו אותם ומבלי שתחזקנו אותם קודם לכן. תתארו לעצמכם שאנחנו מחליטים להשתלשל מקיר חיצוני, הר או כל מקום אחר, ואנחנו מגלים שהאביזרים אינם מתוחזקים מספיק טוב, זה כמובן יכול לייצר בעיה מאוד מורכבת.

> קראו גם על אתגרי אקסטרים בישראל Extreme activities in israel

כיצד מתחזקים את האביזרים? מן הסתם, אנחנו אמורים לבדוק אותם, לראות עד כמה הם חזקים, עד כמה הם עמידים ובטוחים, לוודא ששום דבר לא נמצא במקום שהוא לא אמור להיות, ששום דבר לא פתוח או סגור שלא לצורך, חשוב שאנחנו נבחן את האביזרים על יבש, כמובן נשתמש בהם לפני שאנחנו מתחילים להשתמש בהם באופן אמיתי, ורק לאחר שאנחנו מוודאים שהכל תקין, אז אנחנו ניגשים להשתמש בהם באמת. חשוב לומר, יש אביזרים שנצטרך להחליף בהם חלקים וכדי לדאוג לחלקי חילוף מתאימים, יש כאלה שנצטרך לבצע בהם שינויים מסוימים. עלינו לעשות הכל בצורה מסודרת ומאורגנת, לפני שאנחנו מתחילים להשתמש באביזרים.

לסיום, התהליך חייב להיות מאוד חכם, מדויק ולהתבצע בסבלנות. מוטב שנחזור עליו כמה פעמים בשביל לוודא ששום דבר רע לא יקרה לנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *