מה חשוב לדעת על שימור עובדים

שימור עובדים

להיות בעלים של עסק זו מטלה מאוד גדולה אשר מחייבת את ההנהלה לפעול בהרבה מאוד מישורים על מנת שהעסק הזה ימשיך להתפתח ויצעד קדימה כל הזמן. אחת מאותן פעולות הכרחיות של עסק כדי שהוא יצליח היא זו של שימור העובדים אשר נמצאים שם, ודבר זה אומר כי יש לנקוט בכל מיני סוגים של פעולות שמאפשרות לעובדים להרגיש בטוחים ומאושרים במקום העבודה שבו הם נמצאים על מנת שלא יחפשו אחר מקום עבודה אחר בקצב גבוה שאינו בריא לאותו עסק בכלל. בעל עסק שהוא וותיק כבר מכיר היטב את כל העניין הזה מקרוב, ויודע כי עובד שכדאי לשמר אותו עושה רק טוב לאותו עסק בחזרה.

עובד מאושר עובד יותר טוב

למה זה חשוב לשמור על העובד באותו מקום העבודה מאושר ומסופק במקום העבודה שבו הוא נמצא? להקים עסק זו עבודה מאוד לא פשוטה אשר ניהול נכון שלה הוא כזה שבא לידי ביטוי גם בבחירה נכונה של אנשי צוות נוספים ובשימור של כל אחד ואחד מאלה לתקופת עבודה הכי ארוכה שאפשר (קראו גם על קורס פיתוח מנהלים). בדיקות אשר נעשו בנוגע לאיכות העבודה של עובדים שחשים תחושות חיוביות בנוגע אל מקום העבודה שלהם הראו באופן חד משמעי כי ככל שההנהלה תשקיע בעובדים שלה בכל האספקטים האפשריים, כך העובדים ישמחו להעניק מעצמם בחזרה ויבצעו את המשימות אשר מוטלות עליהם בצורה הכי טובה שאפשר.

לוקח זמן רב להכשיר עובד

בפועל, הכשרה של כל עובד ועובד היא כזו אשר לוקחת זמן. זמן יקר. יש עובדים שהכשרה שלהם היא כזו שנאמדת בזמן עבודה של חודש בלבד ויש כאלה אשר ילמדו את המקצוע שלהם כל הזמן, וישפרו את העבודה שלהם ככל שהם צוברים שעות של פרקטיקה. אם לוקחים את כל זה בחשבון, מבינים עד כמה בית עסק משקיע הרבה מאוד זמן יקר ערך בכל עובד ועובד, ועד כמה זה חשוב כי ההכשרה שנעשתה היא אינה כזו שתלך לאיבוד רק בשל שלא הושקע מספיק בעובד מבחינת פעולות של שימור אפקטיביות שישאירו אותו באותו מקום העבודה.​

> קראו מידע חשוב גם בלינק https://www.ayalahmi.co.il/family-business

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *