כיצד מועדון לקוחות יכול להגדיל לך את העסק?

היום כבר לא ניתן לפקפק בכוחו של מועדון לקוחות לעסק. כמות היתרונות שהוא יכול לספק לעסק היא עצומה, היות וזוהי ללא ספק הדרך הטובה ביותר לשדרג ולשפר את פני העסק. באמצעות הקמה של מועדון לקוחות, ניתן לקבל כמות עצומה של מידע אישי לגבי הלקוחות השונים, ולנתר את הרגלי הצריכה שלהם. למשל, ניתן לגלות בצורה כזו כי רוב הלקוחות נוהגים להגיע לחנות רק אחרי 10 בבוקר, לכן ניתן מראש לפתוח את החנות בעשר ובכך לחסוך בהוצאות מיותרות. מצד שני, הבנה של הרגלי הצריכה של מרבית הלקוחות, מאפשרת לעסק להבין אילו מוצרים כדאי לו לשווק ועל אילו עדיף לוותר. למשל, חנות לבגדי נשים אשר רוב הלקוחות שלה הן נשים צעירות בגילאי 17 – 25, כדאי יהיה לה לשווק דגמים אופנתיים יותר כדי להגדיל את כמות המכירות.

מועדון לקוחות – הדרך האידיאלית להגדלת העסק

כאמור, הקמת מועדון לקוחות לעסק היא ללא ספק הדרך הטובה ביותר להגדיל ולפתח את העסק. בצורה כזו ניתן ללמוד על מאפייני הצריכה של הלקוחות השונים, להתאים עבורם את המוצרים הדרושים להם ולשפר את חוויית הקנייה שלהם. כל לקוח רוצה להרגיש מיוחד וחשוב, ולכן מומלץ לספק לכל לקוח הנחות ומבצעים שיתאימו להרגלי הצריכה שלו. למשל, לקוח אשר נוהג לרכוש את מרב המוצרים במחלקה האורגנית בסופר, ישמח לקבל קופון אישי שיכלול הנחה כלשהי על המוצרים האורגניים. בצורה כזו, הלקוח יישאר מרוצה ויגדיל את הנאמנות שלו לסופר. חשוב לזכור כי שימור לקוחות חשוב לא פחות מאשר גיוס של לקוחות חדשים, היות ואין טעם בלקוחות חדשים כאשר הוותיקים ממשיכים לעזוב.

מספר סודות לגבי הגדלת העסק

אחת הדרכים הטובות ביותר להגדלת העסק, היא ייצור של שיתוף פעולה עם עסק אחר הנמצא בקרבת מקום. בצורה כזו ניתן גם להרוויח לקוחות חדשים וגם לצפר את הלקוחות הקיימים. למשל, חנות לבגדי נשים יכולה להציע לחברי המועדון שלה 20% הנחה בבית קפה הנמצא באזור, ואילו הבעלים של הבית קפה יכול להציע ללקוחותיו הנחה מיוחדת בחנות. בצורה כזו שני העסקים יוצאים נשכרים והלקוחות יוצאים מרוצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *