מהו מחשבון החזרי מס?

מחשבון החזרי מס

מחשבון החזרי מס הינו מחשבון מקוון אשר מאפשר לכל אחד להבין האם הוא זכאי לקבל החזר מס מהמדינה. בעוד שעצמאיים אמורים להגיש דוח שנתי, אשר במהלכו נבדקת הזכאות שלהם לקבל החזר מס, רוב השכירים כלל אינם מודעים לנושא. באופן כללי, ניתן לומר כי רוב השכירים כלל אינם מעורים בכל ההתנהלות של מס הכנסה, היות ואין להם שום מגע ישיר עם רשויות המס. המסים השונים שהם משלמים, יורדים באופן אוטומטי מתלוש המשכורת שלהם, כך שהם בכלל לא טורחים לבדוק את העניין. אך למעשה ניתן לומר כמעט בוודאות שרובם זכאים לקבל מהמדינה החזרי מס בגובה שבין כמה מאות שקלים, ועד לסכום משמעותי יותר של כמה אלפי שקלים. על מנת לדעת האם אתם נמצאים בין הזכאים, כדאי לבדוק באתר https://taxref.co.il על אילו תנאים ועל אילו קריטריונים אתם עונים.מחשבון החזרי מס

מחשבון החזרי מס – הדרך הפשוטה ביותר לבדוק זכאות

על מנת לבדוק האם מגיע לכם החזר מס, ניתן לפעול במספר דרכים. אופציה אחת היא לפנות לרואה חשבון או לחברה שמתמחה בתחום של החזרי מס, על מנת שהם יבצעו את כל הבדיקות הדרושות במטרה לבחון את גובה המס שאמור לחזור אליכם. אופציה שניה היא להשתמש במחשבון מיוחד, אשר בוחן את כל הפרטים שהקלדתם ומספק לכם הערכה לגבי מידת הזכאות שלכם. המחשבון בודק מספר פרמטרים שונים, כגון נתונים כלליים של השכיר, רמת ההכנסה שלו, שינויים שונים במקום העבודה שלו, שינויים באחוז המשרה, קבלה של דמי אבטלה וכדומה. בנוסף, המחשבון בודק האם התבצעו תרומות משמעותיות, הפקדות לקרן השתלמות או קרן פנסיה, האם מדובר על אדם גרוש או נשוי, רמת ההשכלה שלו, כמות הילדים ועוד. שקלול של כל הנתונים האלו יכול לתת הערכה לגבי גובה המס שהאדם אמור היה לשלם בשנת המס החולפת, בהשוואה לסכום ששולם בפועל. הפער בין שני הסכומים, הוא ההחזר שהמדינה אמורה לשלם לשכיר.

לסיכום, מחשבון החזרי מס יכול לספק השערה לגבי סכום ההחזר שהשכיר אמור לקבל מהמדינה. כמעט כל אחד זכאי לקבל החזר מס, אך רוב האנשים כלל אינם מודעים לכך. המחשבון מהווה כלי פשוט לצורך בדיקת הזכאות.

קראו גם:

תענוג לקבל החזר מס – איך עשיתי את זה?

 מחשבון שכר ברוטו נטו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *