יתרונות וחסרונות של הדבקת ריצוף

4 סוגי עיצוב גינה שכדאי לכם לשקול

אין ספק כי רצפת הבית תורמת המון לתחושה הכללית בחלל החדר. אומנם נכון כי התאמת הריהוט, התאמת הצבעים וכמובן שילוב של תמונות ואביזרי עיצוב אחרים בחדר תורמים גם כן לאווירה, אך הריצוף הנכון משנה לחלוטין את כל התמונה. אם בעבר היה צורך אחת לתקופה לרצף מחדש את כל הבית, במיוחד במקרים בהם היו מרצפות שבורות או סדוקות, הרי שהיום ניתן למצוא פתרונות קלים ופשוטים יותר. הדבקת ריצוף למשל, נחשבת לאחת השיטות הנפוצות ביותר כיום, היות והיא מאפשרת למעשה לרצף מחדש את הבית, בצורה מהירה, יעילה ונטולת לכלוך ואבק. ניתן להשתמש בכל סוגי האריחים, כולל אריחי שיש, אריחי פורצלן וכדומה.

הדבקת ריצוף – יתרונות מול חסרונות שכדאי להכיר

כאמור, אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של השיטה, הוא היכולת לשדרג את הבית בקלות ובמהירות, ללא שום צורך לעקור מרצפות קודמות או להתעסק עם עננים של אבק והרים של לכלוך. כמו כן, אין שום צורך לצאת מהבית לכמה ימים ולהפוך אותו לאתר בניה, היות ואין שום בעיה לשהות בבית בזמן עבודת ההדבקה. כמו כן, ישנו הבדל עצום מבחינה כספית, היות וכל התהליך של פירוק והרכבה של מרצפות חדשות נחשב ליקר משמעותית מאשר התהליך של הדבקת מרצפות על המרצפות הקיימות. מצד שני, כמו לכל דבר אחר בחיים, גם כאן ניתן למצוא מספר חסרונות. אחד החסרונות המובהקים ביותר הוא הקושי להגיע למצב של רצפה ישרה ואחידה. ברוב המקרים ניתן לשים לב לשינויי גבהים קלים, דבר שפוגם במראה האסתטי של הרצפה. כמו כן, במידה ומדובר על בניין ישן, עדיף להחליף ריצוף מאשר להדביק שכבה נוספת, היות וזוהי הזדמנות טובה להציץ על הצנרת הישנה ולתקן תקלות וליקויים שונים.

לסיכום, ניתן למצוא יתרונות וחסרונות שונים של הדבקת ריצוף, לכן כל אחד יצטרך לעשות את חשבון הנפש שלו ולהחליט מה הכי נכון עבורו. חשוב לזכור כי תהליך ההדבקה מהיר יותר, זול יותר, נגיש יותר וכמובן שמאפשר להדביק כל סוג של מרצפות. ניתן היום למצוא מרצפות דקות יותר, אשר מאפשרות הדבקה ללא צורך בשינוי והתאמת הדלתות והמשקופים.

המאמר באדיבות עוז שיפוצים 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *