מניעת אבנית – מדוע זה הכרחי

מניעת אבנית

כל מי שמשתמש בקומקום חשמלי או מוצרי חשמל אחרים שדורשים שימוש במים חמים, יודע, שעם הזמן עלול להיווצר במכשיר אבנית. מדובר בלכלוך אשר יכול להשפיע על התפקוד שלו והן על הטעם של החומר אשר מופק מן המכשיר.

אבנית היא למעשה שכבה מוצקה, אשר נוצרת כתוצאה משקיעה של יונים מומסים בתוך המים, מה שקורה בתהליך תהליך החימום כשאין פתרון כמו פילטר תמי 4. לא הרבה אנשים יודעים, איך למעשה האבנית נוצרת כתוצאה ממשקע בסלע גיר, אשר מומס על ידי הגשמים ובתהליך ארוך הוא מגיע גם אל מי השתייה. אז מה שקורה הוא, כשאנחנו מוזגים מים לקומקום חשמלי, נניח, אז הם אומנם מגיעים נקיים, אך תהליך החימום יוצר אבנית.

אותה אבנית היא בעייתית מכמה סיבות. ראשית, היא לא בריאה, אם אנחנו נשתה קפה או כל משקה חם אחר שיש בו אבנית, זה עלול לגרום לנו נזק בשיניים ובמערכות פנימיות בגוף, שנית, זה יוצר טעם לא אמיתי ומאוד לא טעים, שלישית, האבנית גורם ללכלוך ונזק למכשיר עצמו, עד כדי כך שבכמויות גדולות, היא עלולה למנוע ממנו לעבוד.

חשוב להדגיש, אנחנו יכולים לראות את האבנים, שכן מדובר על שכבה מוצקה נראית לעין, אפשר להבחין בה בקלות.

כיצד מונעים אבנית

לשמחתנו, יש שורה של תכשירים ואמצעים עבור מניעת אבנית, ניתן להסיר בעזרתם אבנית עקשנית במיוחד. הדבר הנכון לעשות הוא לנקות את הקומקום או כל מכשיר אחר אשר נעשה בו שימוש במים חמים, אחת לכמה זמן.

חשוב להקפיד ולשים לב, שהחומרים בהם אנחנו משתמשים לצורך ניקוי האבנית, עלולים להיות רעילים (בכמויות גדולות) ומכילים טעם לוואי. לכן חשוב, לשטוף את הקומקום מספר פעמים לפני שחוזרים להשתמש בו באופן סדיר, אחרי שמבצעים ניקוי אבנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *