שימורים לכלבים

התנהלות נכונה עם שימורים לכלבים

עיקר מרכיבי החלבון והתזונה של הכלב שלכם נמצאים כבר במזון היבש, הפשוט והקל למזיגה, החסכוני והנגיש לרכישה. מדוע חשוב מאד לרכוש גם שימורים רטובים לכלבים? ברירת המחדל אצל כל כלב היא צריכת מזון יבש עם מעט דגנים והרבה בשר. בדומה לצריכת המזון אצלנו כבני אדם, גם אצל כלבים חשוב לשמור על רמת חלבון גבוהה ורמת פחמימות נמוכה, המשמשת רק ככרית עיכול נוחה למניעת פצע קיבה (שנגרם עקב עומסים כבדים בעיכול חלבון ללא פחמימות). כאשר הכלב מגיע למצב שכואב לו לעכל, סימן שרמת החלבון שלו גבוהה, ואז הווטרינר צפוי לאזן את קיבתו באמצעות מזון יבש מיוחד שנקרא מזון רפואי. מזון זה מכיל רמת פחמימות (אורז ודגנים) גבוהה מאלו שבחבילות הסטנדרטיות, מה שמסייע לייצוב מהיר של הכלב. בעלים חכם לא נכנס לצרות שבעלים פיקח יתקשה לצאת מהן אחר כך ולא מכניס את הכלב שלו מראש למצב הזה. הסטנדרט הנכון ביותר הוא רכישת מזון יבש ברמת דגנים ממוצעת (כמה שיותר נמוכה, יותר חלבון, יותר טוב לכלב שלכם) ולצידו שימורים לכלבים המרככים את העיכול ומוסיפים פחמימתיות מסוימת בעיכול של הכלב.

שימוש חכם בשימורי כלבים

רכשתם שימורים לכלבים? עשיתם את הצעד הנכון. בשונה ממזון יבש, זהו מארז קמעונאי. אין הרבה יחידות PER קופסת שימור וצריך לדעת כיצד להתנהל בחיסכון במצב הזה. אנו ממליצים קודם כל לרכוש שקיות ניילון לסנדוויצ’ים. מכסים של מזון שימורים, מרגע שנפתחו, לא יכולים לאטום ב- 100% את הקופסה, ולכן מומלץ לכסות אותה בניילון כדי להשכיל להשתמש בה באופן רב פעמי. הטיפ השני שאנו ממליצים לכם אף פשוט מקודמו: המשיכו עם המזון היבש בלבד, כמו שאתם מכירים ויודעים. הכלב שלכם התנהג למופת? לא התנגד לכם בטיול? לא ברח לכם כששחררתם אותו? נשמע לכם כשניסיתם לאלף אותו? צ’פרו אותו באותו היום עם מזון שימורים רטוב כדי לסייע לו לשמר את התנהגותו הטובה.

טיפים לגבי בדיקת המזון הרטוב לפני הקנייה

מומלץ לבדוק שלצד הבשר, מכיל המזון מרכיבים פחמימתיים חיוניים לעיכול כמו ירקות שורש (גזר ובצל), לצד קטניות שמעשירות גם בברזל כדוגמת אפונה (המקבילה לשעועית אצלנו כבני אדם כספקית ברזל). שימורים לכלבים צריכים להכיל מרכיבים אלו באחוז ניכר ביחס למרכיב הבשר.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

מוזמנים לכתוב לנו בכל עת

אולי יעניין אתכם?

יתרונותיהן של טרמפולינות

טרמפולינות מזכירות לנו בדר”כ את תקופת הילדות, תקופה בה היינו נוהגים ללכת ללונה פארקים וליהנות ממתקני השעשועים השונים, אך טרמפולינות הם לא רק לילדים, ישנם

קרא עוד