מה העונש על גניבת רכב בישראל?

גניבת רכב

בישראל בכל יום נגנבים רכבים. עבירה של גניבת רכב נחשבת בישראל עבירה שכוללת כלי רכב מסוגים רבים כמו רכב פרטי, אופנוע, אופניים חשמליים, טרקטורון, וכדומה. גניבת רכב היא עברה שנחשבת על פי החוק ללקיחת רכב ללא השכמה מבעל הרכב והעברתו למקום אחר מבלי כוונה להשיב אותו.

מה העונש על גניבת רכב בישראל?

העונש על גניבת רכב בישראל המרבי עמד על שבע שנות מאסר ופסילת רישיון נהיגה.  על מנת להימנע מעונש מסוג זה, חשוב למצוא עורך דין טוב המתמחה בפלילים כדי שיוכל להגן עליכם במקרים מסוג זה ויוכל לסייע לכם להימנע מעונש מאסר, ולצמצם את מידת חומרת העונש עד כמה שניתן.

חשוב לדעת כי העונש על גניבת רכב נקבע על פי חומרת העבירה נסיבות ביצוע העבירה עברו הפלילי של הנאשם נטילת האחריות על המעשה וכדומה, ולכן חשוב להצטייד בשירותים של עורך דין טוב שידע לסייע בתחום.

פירוט עבירות גניבת רכב

כאשר נעשית עבירה של גניבת רכב ישנם כמה סוגים של עבירות. בין העבירות:

שימוש ברכב ללא רשות – עבירה זאת מתייחס לאדם שהעביר רכב ללא רשות. אדם זה השתמש ברכב ללא רשות מבעל הרכב ונטש את הרב. אדם זה צפוי לו עונש של שלוש עד חמש שנות מאסר.

גניבה ופירוק רכב – עבירה זאת מתייחסת למי שגנב חפצים מתוך רכב ופירק מרכב את חלקיו ללא רשות מבעל הרכב. אדם שעש כן צוי לעונש של שבע שנות מאסר.

פריצה לרכב – פריצה לרכב היא עבירה של שלוש שנות מאסר. אם הפריצה כוונתה הייתה לגנוב את הרכב צפוי לגנב הרכב עונה של שבע שנות מאסר. פריצה לרכב מתגלה באם לגנב ציוד לפריצה לרכב.

גניבת רכב וזיוף רישיונות – אנשים רבים גונבים רכבים ומזיפים רישיונות נהיגה ורישיונות רכב. שימוש במסמכים אלו במרמה יכולים להותיר את גנבי הרכב עם חמש שנות מאסר. טשטוש לוחות זיהוי של רכבים יובילו את הגנבים לשבע שנות מאסר.

סחר ברכבים גנובים – סחר ברכבים גנובים או בחלקים מהרכב יובילו לשבע שנות מאסר. סחר ברכבים גנובים ברמות מסחריות יכול להוביל אף לעשר שנות מאסר.

על מנת להבין יותר על החוק ועל עונשים הצפויים בכל הנוגע לעבירות רכב, גניבות רכבים וסחר ברכבים מוטב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בפלילים ובגניבות רכבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *