ניקוי שטיחים מקיר לקיר

שטיח מקיר לקיר מכסה את כל שטח הרצפה שלנו והוא כולל בתוכו יתרונות רבים בעיקר במקומות קרים. אין דבר נעים יותר לדריכה ברצפת ביתנו מאשר בשטיח כזה אך הניקוי שלו יכול להרתיע לא מעט אנשים. הניקוי נתפש עד כדי כך מסובך שאנשים רבים נמנעים מלקבע את עצמם בשטיחים כאלו ומסתפקים בשטיחים קטנים או שאינם כוללים שטיח בביתם כלל וכלל למרות כל היתרונות הידועים להם. רצפה קרה יכולה לגרום לצינון ולחולי בעיקר כשהולכים ללא נעלי בית ובטח שבלי גרביים אז כדי שאותם שטיחים לא יטרידו אתכם תדעו שיש דרכים לנקות אותם בלי בעיות.

כיצד לבצע את מלאכת הניקוי

 • חשוב לזכור שככל שהכתם נשאר זמן רב יותר על השטיח שלכם וככל שתדחו עוד ועוד את הניקוי אתם תגלו שלהסיר אותו יהיה תהליך מסובך יותר ואף בלתי אפשרי. כתמים עקשנים חייבים לרדת מיד בלי להתמהמה יותר מידי וכך תשמרו על השטיח לאורך זמן.
 • ניקוי שטיחים מקיר לקיר יכול לכלול חומרי ניקוי ייעודיים בלבד שלא יפגעו בשטיחים. שואב אבק יכול להיות פתרון נחמד אך הוא לא מטפל בעומק השטיח אלא רק על השכבה הראשונה של האבק שמצטברת עליו ולכן הוא ניקוי חלקי בלבד. ניקוי שטיחים מקיר לקיר הוא תהליך מורכב יותר ולכן אל תחשבו ששואב אבק אחת לשבוע מספיק.
 • לפני שמנקים את השטיחים פנו את כל הרהיטים שאפשר להוציא ואת כל הפריטים שיכולים להזיק לתהליך הניקוי או לפגוע בהם עצמם. ישנם רהיטים מעץ וממתכת שיכולים להותיר צבע או סימנים מכוערים על השטיח ולכן ההרחקה מתבקשת. במידה ואתם שואבים אבק מהשטיח ודאו ששום דבר לא יתקיל את שואב האבק למשל מטבעות, חוטים ארוכים ועוד.

ניקוי שטיחים מקיר לקיר באמצעות מכונה ייעודית

מכונה לניקוי שטיחים יכולה להיות פתרון מעולה למצב. מכונה שתהיה מאופסנת אצלכם בבית תפתור לכם את הבעיות ואם יש בביתכם שטיחים רבים היא גם פתרון זול, פשוט ויעיל. אמנם המכונה יכולה להיתפש כהוצאה גדולה אך היא חוסכת זמן רב בניקוי, דאגות רבות והכי חשוב, תגרום לכם לנקות את השטיח בתדירות גבוהה יותר וכך תשמרו על החן והברק של הבית בכל רגע מבלי להתעצל.

המאמר בשיתוף עם חברת בר ניקוי

כך תנהגו נכון כדי להימנע ממצב של שלילת רישיון

אין ספק שאחד מהמצבים המורכבים והקשים ביותר שאתם יכולים להתמודד איתם, הוא המצב של שלילת רישיון. כאשר הרישיון שלכם נשלל – אתם לא יכולים יותר לנהוג. זה מהווה לא רק מטרד – אלא אף עלול להקשות עליכם להגיע למקום העבודה שלכם ביומיום או אפילו לעבוד (יש עבודות שכידוע דורשות רישיון נהיגה בתוקף). הפתרון הכי טוב הוא כמובן להימנע מלכתחילה ממצב שבו הרישיון שלכם עומד בסכנת שלילה, ולשם כך עליכם להקפיד על כמה כללים קריטיים של נהיגה נכונה, במיוחד במצבים מורכבים יחסית.

אז איך נוהגים נכון?

 • שמירה על מהירות – קודם כל, כשאתם נהוגים תמיד הקפידו לציית לחוק בכל מה שקשור לשמירה על מהירות הנסיעה. אמנם נסיעה במהירות מופרזת היא לכשעצמה לא עבירה שתוביל למצב של שלילת רישיון, אבל נהיגה במהירות מופרזת בהחלט עלולה להוביל לתאונות דרכים – וזו בהחלט ערובה לשלילה של הרישיון שלכם. על כן, תמיד שימו לב מהי המהירות המותרת ושמרו עליה ואל תחרגו ממנה. זה נכון ביתר שאת דווקא בעיר – רוב העבירות של מהירות מופרזת שנגמרות בתאונות מתרחשות בתוך העיר ולא בכביש המהיר (אם כי גם בו – אסור להיות שאננים).
 • בלימה נכונה – כדי להימנע מתאונות דרכים באשמתכם שיובילו למצב של שלילת רישיון, יש להקפיד על בלימה נכונה. במצב של נהיגה נינוחה, הקפידו על בלימה בלחיצה אחת, גם אם אטית. יש נהגים שבולמים במעין פולסים. זו טעות – כי זה מערער את האחיזה של הגלגל של הרכב שלכם בכביש, ומקשה עליכם לשלוט על הרכב. כמובן שאם יש מצב חירום ויש צורך בבלימה מהירה אל תתלבטו – בלמו בכל הכוח, והרכב ייעצר כמה שיותר מהר. חשוב כמובן לציין שככל שהמהירות שלכם איטית יותר – כך הבלמים יגיבו בצורה טובה יותר.
 • איתות – לא פעם אנו שוכחים את מה שלמדנו בשיעור הנהיגה הראשון – שכאשר אנו עוברים בין נתיבים עלינו לאותת. הנהגים האחרים בכביש אינם קוראי מחשבות, ואם נעבור נתיב בלי לאותת (במיוחד בשעות הערב) הנהגים עלולים שלא לצפות לכך מה שיוביל לתאונה – ולעתים גם למצב של שלילת רישיון. לכן, לפני הרצון לעבור נתיב הקפידו לאות תכמה שניות כדי שהנהגים מאחוריכם יבינו שאתם עומדים לקראת שינוי נתיב וידעו להיערך לכך.
 • שימו לב לשילוט של מעברי חציה – האם אתם יודעים שיש לא מעט תאונות שמתרחשות דווקא ליד מעברי חציה? זה בגלל שיש נהגים שמבחינתם השילוט שמעיד על מעבר חציה הוא שקוף. אבל השילוט הזה נועד בדיוק עבורכם הנהגים – צרו לעצמכם כלל שאתם ממש צריכים לחפש את השלטים הללו כדי שתדעו להאט.

ערנות על הכביש

מעל לכל – הקפידו לנהוג כשאתם ערניים ולא עייפים. לעולם אל תנהגו אחרי ששתיתם אלכוהול, אפילו לא בכמות קטנה יחסית.

התמכרות לסמים לכל אחד יש את ההתמכרות שלו

התמכרות היא מילה שיכולה להרתיע אנשים רבים ובצדק. התמכרות היא מילה שלילית שמבטאת חוסר שליטה בשימוש בחומר מסוים או רצון לביצוע פעולה מסוימת. יש אנשים שמכורים לאדרנלין או מכורים לקפה ופה הבעיה עוד רגועה, אך כשמדובר על התמכרות לסמים הבעיה קשה מנשוא ואף יכולה להגיע למוות. ישנם מכוני גמילה ושיטות רבות כיצד לפתור את בעיה אך לפני שמנסים לפתור את הבעיה חשובה מאוד הגישה לטיפול והבנת היקף הבעיה וחשוב לא פחות, איך היא התחילה ומנין היא נבעה.

התמכרות לסמים והבעיות שמסביבה

 • ברוב רובן של ההתמכרויות לסמים קשים יש בריחה מהמציאות. הסמים מספקים עונג רב ותחושת מציאות מוטעית ולא משנה באיזה סם מדובר, קוקאין, LSD או הרואין. התחושה הזו היא תחושה רגעית מוטעית ורצויה למתמכר אך לאחר שהשפעתה פגה, תחושת ה-דאון שמורגשת קשה וחזקה מה שמביא את המשתמש להיות ‘מכור’ ולרצות להשתמש בסם שוב ושום.
 • סמים רבים גורמים לסבילות בגוף המכור אליהם מה שגורם להתמכרות לסמים להיות קשה יותר. כשהגוף מתרגל, נדרש יותר חומר כדי להשיג את ההשפעה הרצויה מה שמביא את המכור למצב בו הוא משתמש ביותר חומר מה שמעלה את הסיכון ובמקרים רבים מגיע למנת יתר ולמוות.
 • התמכרות לסמים יכולה להביא את המכור לבעיות כלכליות קשות מעבר לסיכון בכניסה לכלא וסיום חייו כמחוק מבחינת מקומות עבודה, ריחוק מחברים ובידוד מהמשפחה. ההתמכרות יכולה להגיע מכל סם כלשהו והחשיפה הראשונה היא המסוכנת ביותר.

כיצד מטפלים בהתמכרות וכיצד מונעים אותה מראש?

אחד הדברים שניתן לעשות כדי למנוע את ההתמכרות היא הסבה ולא הפחדה. הפחדה יכולה לעבוד אך רק על חלק מהאוכלוסייה בעיקר כשמדובר בבני נוער. לעומת זאת הסברה יכולה לתת למשתמשים העתידיים נקודת מבט שונה על השימוש בחומר ועל הכדאיות בו, כך שגם בעת השימוש המשתמשים יפעילו שיקול דעת טוב יותר, לא יחמירו עם מצבם הנפשי ואף לא יתמכרו אל החומר כלל. גם כאשר בנאדם כבר נמצא בשלב ההתמכרות, השלב הראשון בטיפול הוא הבנת ההתמכרות. ברגע שהמטופל יבין שהוא מכור, והוא לא יכול “להפסיק מתי שהוא רוצה”, הוא יוכל להתחיל בהליך טיפולי והגמילה יכולה להיות באמצעות אמצעים פסיכולוגיים או אף תרופות.

למידע נוסף כנסו עכשיו לאתר “רטורנו”

מנעולן אמין בירושלים

מדוע חשובה אמינותו של מנעולן?

מנעולן מגיע אלינו בשעת שגרה ובשעת צרה ונחשף למנעולים השונים שהוא מתקן ואף מחליף. כשמדובר על כניסה לבית, כניסה אחורית, דלת הרכב או מנעול אחר בעל חשיבות מאחוריו, עולה השאלה האם אותו מנעולן בירושלים שהוזמן דרך האינטרנט באמת אמין או שמא אין ביכולתנו שום דרך לבדוק את אמיתות הדבר. בעיה זו קיימת והחשש של חלק מהלקוחות סביב ההתעסקות במנעולים ומפתחות אך כל לקוח יכול להירגע ולדעת שהמנעולן שעומד מולו הוא בעל מקצוע ישר והגון.

כיצד נדע שהמנעולן שהזמנו אמין?

 • ראשית, עלינו לוודא שאותו מנעולן שנמצא מולנו הוא באמת מנעולן מוסמך. יש להסיר כל בושה ולבקש מאותו מנעולן להראות את המסמכים של אותו מנעולן ולא להסתפק במילה שלו ובמה שרשום באינטרנט. בחלק מהמקרים מדובר בפנייה למוקד מנעולנים כשלאחר מכן המנעולן שמגיע הוא לא זה שדיברנו ויש סיכוי שהמנעולן בירושלים אותו חיפשנו מתגלה כמנעולן חובבן לא מוסמך.
 • כדי לפתור את בעיית האמינות עם לקוחות ישנם מנעולנים רבים שמחזיקים בתעודת יושר מהמשטרה. תעודה זו מעידה שלמנעולן שהזמנו אין שום עבר פלילי והוא נקי מעבירות וכך נוכל לדעת שאין שום סכנה עתידית. מקרים של פריצות נפוצים מאוד ולמרות המחשבות על הסיכוי הנמוך שמקרה כזה יקרה, אין להיות שאננים ולדרוש זאת מהמנעולן שמגיע.
 • כדי לא להסתכן כלל מומלץ לפנות למנעולנים מוכרים באזור ולהיעזר בהמלצות של חברים ומכרים לגבי מנעולן שנתן להם שירות טוב והוגן.

כיצד נדע האם המנעולן שהזמנו מקצועי או חובבן?

אמנם האדם הממוצע רחוק מאוד מהבנה של עבודתו של המנעולן אך עם זאת כל אחד יכול לדעת האם אותו מנעולן מירושלים שהוא הזמין יודע את העבודה או שמא העבודה שלו אינה מקצועית. במידה ויש לכם בעיה כלשהי תוכלו לעיין באינטרנט ולבחון את הטיפול בבעיה וגם להתרשם מהמחיר שהיא אמורה לעלות. לא מדובר רק על מקרים של צורך בפריצה אלא גם בהחלפה של צילינדר בדלת חורקת, תיקון מנעול שאינו נפתח בצורה חלקה ועוד שלל מקרים שבעבורם נדרשת הזמנה של מנעולן.

מחפשים מנעולן איכותי בירושלים? כנסו עכשיו לאתר: http://www.xn--5dbhbpbodjbmiy7fp.org.il/